Do vedení ostravského studia ČT míří Miroslav Karas. Brno zůstává se stejným vedením

S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen jedna. Dlouholetého zahraničního zpravodaje Miroslava Karase už nejspíš omrzel život na cestách a přesouvá se do vedení ostravského studia ČT. U brněnského studia se změny nedějí, budejej dál řídit Jan Souček.

V Ostravě přijdou změny

O tomto novém rozvržení rozhodla Rada České televize na svém pravidelném zasedání. Na něm schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka, který navrhl jmenování Miroslava Karase do nové pozice. Jan Souček zůstává ředitelem studia v Brně i nadále, pouze si svůj mandát prodlouží o další čtyři roky. Miroslav Karas se funkce ujme od 1. dubna tohoto roku, Janu Součkovi začne další funkční období až 1. července.

Oba jmenovaní mají velké plány

A jak na novinky reagovali ti, jichž se to týká nejvíce? Miroslav Karas změnu okomentoval jako zásadní životní i kariérní posun. V ČT pracuje již 23 let a své mnohaleté zkušenosti nyní může využít na vedoucí pozici. V televizi začínal jako zpravodaj v Karviné a od roku 1998 působil jako zpravodaj ve Varšavě a Moskvě.

Jan Souček, který se o pozici brněnského ředitele opět ucházel, je rád, že bude mít šanci pokračovat ve své rozdělané práci. Podle něj brněnské studio zažívá progresivní éru, kterou by i během dalších čtyřech let dále rád podporoval. Dvojice ředitelů vzešla z otevřeného, více kolového výběrového řízení, které bylo vyhlášeno 22. ledna letošního roku.

U ostravského studia tedy lze očekávat změny, které s sebou nový ředitel přinese. Miroslav Karas je bezpochyby dostatečně kompetentní osobou, aby se vedení dobře zhostil, a je možné že s sebou přinese svěží vítr a nápady, které studio zase posunou někam dál. V Brně asi zůstane vše při starém, jelikož Jan Souček dostal jmenováním potvrzení, že jeho směr je schvalován i na vyšších místech.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020