Do vedení ostravského studia ČT míří Miroslav Karas. Brno zůstává se stejným vedením

S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen jedna. Dlouholetého zahraničního zpravodaje Miroslava Karase už nejspíš omrzel život na cestách a přesouvá se do vedení ostravského studia ČT. U brněnského studia se změny nedějí, budejej dál řídit Jan Souček.

V Ostravě přijdou změny

O tomto novém rozvržení rozhodla Rada České televize na svém pravidelném zasedání. Na něm schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka, který navrhl jmenování Miroslava Karase do nové pozice. Jan Souček zůstává ředitelem studia v Brně i nadále, pouze si svůj mandát prodlouží o další čtyři roky. Miroslav Karas se funkce ujme od 1. dubna tohoto roku, Janu Součkovi začne další funkční období až 1. července.

Oba jmenovaní mají velké plány

A jak na novinky reagovali ti, jichž se to týká nejvíce? Miroslav Karas změnu okomentoval jako zásadní životní i kariérní posun. V ČT pracuje již 23 let a své mnohaleté zkušenosti nyní může využít na vedoucí pozici. V televizi začínal jako zpravodaj v Karviné a od roku 1998 působil jako zpravodaj ve Varšavě a Moskvě.

Jan Souček, který se o pozici brněnského ředitele opět ucházel, je rád, že bude mít šanci pokračovat ve své rozdělané práci. Podle něj brněnské studio zažívá progresivní éru, kterou by i během dalších čtyřech let dále rád podporoval. Dvojice ředitelů vzešla z otevřeného, více kolového výběrového řízení, které bylo vyhlášeno 22. ledna letošního roku.

U ostravského studia tedy lze očekávat změny, které s sebou nový ředitel přinese. Miroslav Karas je bezpochyby dostatečně kompetentní osobou, aby se vedení dobře zhostil, a je možné že s sebou přinese svěží vítr a nápady, které studio zase posunou někam dál. V Brně asi zůstane vše při starém, jelikož Jan Souček dostal jmenováním potvrzení, že jeho směr je schvalován i na vyšších místech.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021