Do vedení ostravského studia ČT míří Miroslav Karas. Brno zůstává se stejným vedením

S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen jedna. Dlouholetého zahraničního zpravodaje Miroslava Karase už nejspíš omrzel život na cestách a přesouvá se do vedení ostravského studia ČT. U brněnského studia se změny nedějí, budejej dál řídit Jan Souček.

V Ostravě přijdou změny

O tomto novém rozvržení rozhodla Rada České televize na svém pravidelném zasedání. Na něm schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka, který navrhl jmenování Miroslava Karase do nové pozice. Jan Souček zůstává ředitelem studia v Brně i nadále, pouze si svůj mandát prodlouží o další čtyři roky. Miroslav Karas se funkce ujme od 1. dubna tohoto roku, Janu Součkovi začne další funkční období až 1. července.

Oba jmenovaní mají velké plány

A jak na novinky reagovali ti, jichž se to týká nejvíce? Miroslav Karas změnu okomentoval jako zásadní životní i kariérní posun. V ČT pracuje již 23 let a své mnohaleté zkušenosti nyní může využít na vedoucí pozici. V televizi začínal jako zpravodaj v Karviné a od roku 1998 působil jako zpravodaj ve Varšavě a Moskvě.

Jan Souček, který se o pozici brněnského ředitele opět ucházel, je rád, že bude mít šanci pokračovat ve své rozdělané práci. Podle něj brněnské studio zažívá progresivní éru, kterou by i během dalších čtyřech let dále rád podporoval. Dvojice ředitelů vzešla z otevřeného, více kolového výběrového řízení, které bylo vyhlášeno 22. ledna letošního roku.

U ostravského studia tedy lze očekávat změny, které s sebou nový ředitel přinese. Miroslav Karas je bezpochyby dostatečně kompetentní osobou, aby se vedení dobře zhostil, a je možné že s sebou přinese svěží vítr a nápady, které studio zase posunou někam dál. V Brně asi zůstane vše při starém, jelikož Jan Souček dostal jmenováním potvrzení, že jeho směr je schvalován i na vyšších místech.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020