Dokumentární seriál na televizní stanici Prima ZOOM: Obři doby ledové

Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí pozoruhodné informace z různých oblastí i etap lidského života. Kdo by se nechtěl někdy podívat třeba do doby ledové? Toto vzdálené období vývoje lidského rodu výborně mapuje britský seriál Obři doby ledové z roku 2013. Na co se můžete těšit?

Dokument ze života v době ledové

Britský televizní dokumentární seriál vytvořila a produkovala BBC Natural History Unit. Poprvé byl vysílaný 19. května 2013 na BBC Two a BBC Two HD. Seriál vrací televizního diváka v čase 20 tisíc let nazpět a sleduje stopy prehistorických savců, kteří žili v době ledové v oblasti Severní Ameriky a Evropy. Vychází z nejmodernějších vědeckých poznatků, které díky grafického kouzla uvádí v život.

Role průvodce seriálem se ujala anglická biologická antropoložka, bioložka Alice Roberts, která má doktorát z paleopatologie a studia nemocí ve starověkých lidských pozůstatcích. Kromě své vědecké práce se Alice Roberts věnuje také moderování vědeckých a historických televizních dokumentů.

Co uvidíte v jednotlivých dílech seriálu

  • Území tygra šavlozubého: Dlouhá cesta doby ledové začíná v zemi šavlozubého tygra – v Severní Americe, která byla v některých částech pokryta ledem až do tloušťky 3 kilometrů.
  • Země jeskynního medvěda: V tomto díle se divák podívá do Evropy a na Sibiř. V horách oblasti Transylvánie společně s vědci nahlédne do jeskyně, která byla po tisíce let nepřístupná a která ukazuje důkaz o boji na život a na smrt mezi dvěma obry doby ledové – jeskynním medvědem a jeskynním lvem. Zdokumentován je i boj o přežití mezi mamuty a neandertálci.
  • Poslední z obrů: Po zemi navzdory masám ledu chodilo v době ledové mnoho velkých zvířat – nosorožci, mamuti, šavlozubé kočky, obří pozemní lenochodi.
Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022