Dokumentární seriál na televizní stanici Prima ZOOM: Obři doby ledové

Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí pozoruhodné informace z různých oblastí i etap lidského života. Kdo by se nechtěl někdy podívat třeba do doby ledové? Toto vzdálené období vývoje lidského rodu výborně mapuje britský seriál Obři doby ledové z roku 2013. Na co se můžete těšit?

Dokument ze života v době ledové

Britský televizní dokumentární seriál vytvořila a produkovala BBC Natural History Unit. Poprvé byl vysílaný 19. května 2013 na BBC Two a BBC Two HD. Seriál vrací televizního diváka v čase 20 tisíc let nazpět a sleduje stopy prehistorických savců, kteří žili v době ledové v oblasti Severní Ameriky a Evropy. Vychází z nejmodernějších vědeckých poznatků, které díky grafického kouzla uvádí v život.

Role průvodce seriálem se ujala anglická biologická antropoložka, bioložka Alice Roberts, která má doktorát z paleopatologie a studia nemocí ve starověkých lidských pozůstatcích. Kromě své vědecké práce se Alice Roberts věnuje také moderování vědeckých a historických televizních dokumentů.

Co uvidíte v jednotlivých dílech seriálu

  • Území tygra šavlozubého: Dlouhá cesta doby ledové začíná v zemi šavlozubého tygra – v Severní Americe, která byla v některých částech pokryta ledem až do tloušťky 3 kilometrů.
  • Země jeskynního medvěda: V tomto díle se divák podívá do Evropy a na Sibiř. V horách oblasti Transylvánie společně s vědci nahlédne do jeskyně, která byla po tisíce let nepřístupná a která ukazuje důkaz o boji na život a na smrt mezi dvěma obry doby ledové – jeskynním medvědem a jeskynním lvem. Zdokumentován je i boj o přežití mezi mamuty a neandertálci.
  • Poslední z obrů: Po zemi navzdory masám ledu chodilo v době ledové mnoho velkých zvířat – nosorožci, mamuti, šavlozubé kočky, obří pozemní lenochodi.
Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022