Druhá vlna pandemie podporuje sledovanost TV zpravodajství

Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost jak samotného zpravodajství, tak i webů televizních kanálů. Jednoznačně to napovídají data mapující návštěvnost, a to jak na internetu, tak i v TV. Údaje společnosti ATO-NielsenAdmosphere vyjadřují, že v minulém týdnu došlo ke zvýšení podílu sledovanosti zpravodajských stanic.

Nejvíce se vyšplhala ČT24

Kanálu ČT24 se od 12. října 2020 sledovanost vyšplhala na 7 %, což je o 1,43 % více než v předchozím týdnu. Vzestup zaznamenala i další ze zpravodajských stanic, i když ne tak vysoký. CNN Prima si proti předchozímu období polepšila o 0,57 %. Ruku v ruce s tímto vzestupem lidé častěji sledovali i hlavní zpravodajské relace. Nejvyšší vzestup zaznamenala veřejnoprávní Česká televize. Na Události na ČT1 se dívalo o pětinu diváků více než jindy, ještě větší úspěch zaznamenala ČT24, které přibylo dokonce skoro třetina sledujících proti minulému období. Stydět se nemusí ani komerční televize Prima a Nova, které také dosáhly přírůstků, i když ne tak markantních. Pohybovaly se v řádu 5-10 %.

Vítězí experti a veřejnoprávní média

Nárůsty hlásí rovněž internetové zpravodajské weby. Podle NetMonitoru, který zabezpečuje toto měření, přibylo návštěvnosti o více než 10 %, poměr zhlédnutých stránek pak vzhlédl ještě více, skoro o 20 %. Agentura Kantar CZ také provedla průzkum důvěryhodnosti zpravodajství. Ukázalo se, že přes tři čtvtiny našich občanů věří, pokud jde o informace o pandemii, hlavně odborníkům epidemiologům. Za nimi se v žebříčku objevil Český rozhlas a Česká televize s 69 a 68 %. Je tedy jasně vidět, že zpravodajství veřejnoprávních médií si stále zachovává vysoký kredit. Celkem 67 % lidí pak považuje za autoritu hlavní hygieničku České republiky Jarmilu Rážovou. Naopak premiérova tvrzení považuje za důvěryhodná jenom 36 % občanů.

Aktuálně v tv světě
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021
Na detektivní žánr znovu sází Česká televize. Připravuje se další z řady seriálových kriminálek, to nová se zrodí ..
11.04.2021
Nemoc Covid-19 bohužel zasahuje i do vysílacích plánů. Poznali to i týmy televize Prima, které kvůli onemocnění museli ..
08.04.2021
V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, ..
01.04.2021
Na TV Nova se bude vysílat nová řada SuperStar, i když za trochu jiných podmínek. ČT1 nyní žije obměnou svojí ..
28.03.2021
Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň ..
24.03.2021
Jak probíhal covidový rok v televizích? Pandemie zasáhla televize jako jedno z mála odvětví pozitivně. ..
20.03.2021