Dunkerk: Nova Cinema vsadila na válečné drama z období druhé světové války

Na sobotní večer připravila televizní stanice Nova Cinema lahůdku pro milovníků filmů s válečnou tématikou. Snímek Dunkerk z roku 2017 režiséra Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, belgických a britských vojáků z francouzského města Dunkerku na jaře v roce 1940.

Pod taktovkou Hanse Zimmera

Když se řekne jméno Hans Zimmer, je to pro mnohé filmové fandy synonymem pro kvalitní filmovou hudbu a neskutečný zážitek z ní. Platí to i o filmu Dunkerk, k němuž hudbu složil právě Hans Zimmer. Ta prostupuje celým snímkem, podmazává důležité scény a znásobuje požitek ze sledování filmu. Už kvůli ní se hodí na film dívat. Ten ale nabízí mnohem více než jen krásnou hudbu. Je to zejména filmové zpracování příběhu, který se opravdu stal. Zde velký kus práce odvedl scénárista a režisér v jedné osobě Christopher Nolan. Vypráví tři dějové linie skrze různá časová rozpětí, aby je na konci snímku nechal protknout v ten nejlepší moment.

Zajímavosti z natáčení

Film Dunkerk vznikl v koprodukci Velké Británie, Nizozemska, Francie a USA. Natáčel se v Anglii, Francii a Kalifornii po dobu čtyř měsíců. Režisér Christopher Nolan velice dbal na jednotlivé detaily, aby co nejvěrněji přiblížil válečnou dobu v roce 1940. Platí to zejména pro výběr stejnokrojů pro vojáky, dobové účesy. Zajímavé ovšem je, že ve filmu neuvidíte nikoho z vojáků kouřit, což za druhé světové války bylo zcela běžnou činností, zvláště vojáků na frontě. Zde byl film poplatný současnému trendu neukazovat nikoho s cigaretou v ústech.

Ve filmu si zahráli mimo jiné také Tom Hardy, Kenneth Branagh a Harry Styles. Právě pro Harry Stylese to byla první filmová role. Jinak se živí jako zpěvák britské poprockové skupiny One Direction. Kvůli natáčení si nechal ostříhat svou dlouhou hřívu vlasů a daroval ji charitativní organizaci Little Princess Trust, která z nich vyrábí paruky pro nemocné děti.

Aktuálně v tv světě
Příznivci operního dramatického umění se mohou těšit na záznam představení opery Aida ze Salcburského festivalu. ..
27.11.2022
Petr Jákl je bývalý reprezentant v judu a také český producent, režisér, kaskadér a příležitostný herec. Aktuálně ..
24.11.2022
Herec Eddie Murphy je známý především díky svým poměrně střeleným komediálním rolím, jimiž si získal celosvětovou ..
20.11.2022
Voda je základem pro život na zemi. Jejím zdrojem jsou na planetě také řeky. K těm největším patří Brahmaputra, o ..
15.11.2022
Televizní stanice Nova Cinema pravidelně do svého vysílání zařazuje i snímky s hororovou tématikou. Patří mezi ně film ..
13.11.2022
ČT2 se zaměřuje na přemýšlivého diváka, který se nespokojí se sledováním nekonečných televizních seriálů a ..
10.11.2022
Téma letadel a létání je vděčným námětem pro filmové zpracování napínavého příběhu. Dá se toho vytěžit ..
06.11.2022
Na sobotní večer připravila televizní stanice Nova Cinema lahůdku pro milovníků filmů s válečnou tématikou. Snímek ..
03.11.2022
V životě často o osudu rozhodují okamžiky. Platí to i pro George Elsera, jehož statečný čin se stal námětem ..
31.10.2022
Ačkoliv je televize Prima Love zaměřená především na filmy s romantickou tématikou, nic jí nebrání v tom, aby do ..
30.10.2022