DVB-T2 může naladit už dvě třetiny lidí

I když oficiální termín spuštění DVB-T2 a oficiální termín vypnutí DVB-T se plánuje až za několik let, je nutné říci, že nová technologie se rozšiřuje stále více. České radiokomunikace se v tomto ohledu jasně snaží o to, aby byl daný standard dostupný co možná nejdříve. Odpovídají tomu i samotná čísla. Když se totiž podíváme konkrétněji, tak musíme říci, že aktuálně už je dostupný v podstatě pro 70 procent televizních diváků. I vy si tedy můžete sami vyzkoušet, zda prostřednictvím DVB-T2 zvládnete kanály naladit. Pokud ano, vaše televize vyhovuje této potřebě a není třeba nic měnit, ani cokoliv dokupovat.

Zatím jenom zkušební provoz

Musíme říci, že i když je DVB-T2 stále takto rychle rozšiřováno, jedná se stále jenom o zkušební provoz. To v podstatě pozná každý, kdo se rozhodne si jednotlivé televizní kanály naladit. Bude totiž lehce zklamáni, protože k dispozici mu bude jenom 14 kanálů. Více zatím k dispozici není, ale podle Českých radiokomunikací pochopitelně budou postupně přibývat. A to proto, aby oficiální start skutečně nebyl ze dne na den, ale aby byl pozvolný a případné chyby a problémy se daly řešit včas, tedy s dostatečným předstihem.

Na začátku roku 2018 bude téměř hotovo

Neopomíjejme ani fakt, že pokud aktuálně ještě ve vaší lokalitě pokrytí DVB-T2, není nutné zoufat, jelikož to přijde poměrně brzy. Uvádí se, že v prvním čtvrtletí roku 2018 by mělo dojít k tomu, že bude pokryto okolo 99 procent domácností. Dá se tedy očekávat, že v tom bude i ta vaše. Jde o poměrně velký pokrok, když si uvědomíme, že první změny byly realizované teprve během letošního prvního čtvrtletí, tedy od března 2017. Vše by potom mělo být konkrétně ukončeno v roce 2021. Pokud ještě nemáte set-top-box, není nutné nijak výrazně spěchat, jelikož čas stále ještě je a vyplatí se počkat na to, až jejich ceny výrazněji klesnou.

Aktuálně v tv světě
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018