DVB-T2 může naladit už dvě třetiny lidí

I když oficiální termín spuštění DVB-T2 a oficiální termín vypnutí DVB-T se plánuje až za několik let, je nutné říci, že nová technologie se rozšiřuje stále více. České radiokomunikace se v tomto ohledu jasně snaží o to, aby byl daný standard dostupný co možná nejdříve. Odpovídají tomu i samotná čísla. Když se totiž podíváme konkrétněji, tak musíme říci, že aktuálně už je dostupný v podstatě pro 70 procent televizních diváků. I vy si tedy můžete sami vyzkoušet, zda prostřednictvím DVB-T2 zvládnete kanály naladit. Pokud ano, vaše televize vyhovuje této potřebě a není třeba nic měnit, ani cokoliv dokupovat.

Zatím jenom zkušební provoz

Musíme říci, že i když je DVB-T2 stále takto rychle rozšiřováno, jedná se stále jenom o zkušební provoz. To v podstatě pozná každý, kdo se rozhodne si jednotlivé televizní kanály naladit. Bude totiž lehce zklamáni, protože k dispozici mu bude jenom 14 kanálů. Více zatím k dispozici není, ale podle Českých radiokomunikací pochopitelně budou postupně přibývat. A to proto, aby oficiální start skutečně nebyl ze dne na den, ale aby byl pozvolný a případné chyby a problémy se daly řešit včas, tedy s dostatečným předstihem.

Na začátku roku 2018 bude téměř hotovo

Neopomíjejme ani fakt, že pokud aktuálně ještě ve vaší lokalitě pokrytí DVB-T2, není nutné zoufat, jelikož to přijde poměrně brzy. Uvádí se, že v prvním čtvrtletí roku 2018 by mělo dojít k tomu, že bude pokryto okolo 99 procent domácností. Dá se tedy očekávat, že v tom bude i ta vaše. Jde o poměrně velký pokrok, když si uvědomíme, že první změny byly realizované teprve během letošního prvního čtvrtletí, tedy od března 2017. Vše by potom mělo být konkrétně ukončeno v roce 2021. Pokud ještě nemáte set-top-box, není nutné nijak výrazně spěchat, jelikož čas stále ještě je a vyplatí se počkat na to, až jejich ceny výrazněji klesnou.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018