DVB-T2 může naladit už dvě třetiny lidí

I když oficiální termín spuštění DVB-T2 a oficiální termín vypnutí DVB-T se plánuje až za několik let, je nutné říci, že nová technologie se rozšiřuje stále více. České radiokomunikace se v tomto ohledu jasně snaží o to, aby byl daný standard dostupný co možná nejdříve. Odpovídají tomu i samotná čísla. Když se totiž podíváme konkrétněji, tak musíme říci, že aktuálně už je dostupný v podstatě pro 70 procent televizních diváků. I vy si tedy můžete sami vyzkoušet, zda prostřednictvím DVB-T2 zvládnete kanály naladit. Pokud ano, vaše televize vyhovuje této potřebě a není třeba nic měnit, ani cokoliv dokupovat.

Zatím jenom zkušební provoz

Musíme říci, že i když je DVB-T2 stále takto rychle rozšiřováno, jedná se stále jenom o zkušební provoz. To v podstatě pozná každý, kdo se rozhodne si jednotlivé televizní kanály naladit. Bude totiž lehce zklamáni, protože k dispozici mu bude jenom 14 kanálů. Více zatím k dispozici není, ale podle Českých radiokomunikací pochopitelně budou postupně přibývat. A to proto, aby oficiální start skutečně nebyl ze dne na den, ale aby byl pozvolný a případné chyby a problémy se daly řešit včas, tedy s dostatečným předstihem.

Na začátku roku 2018 bude téměř hotovo

Neopomíjejme ani fakt, že pokud aktuálně ještě ve vaší lokalitě pokrytí DVB-T2, není nutné zoufat, jelikož to přijde poměrně brzy. Uvádí se, že v prvním čtvrtletí roku 2018 by mělo dojít k tomu, že bude pokryto okolo 99 procent domácností. Dá se tedy očekávat, že v tom bude i ta vaše. Jde o poměrně velký pokrok, když si uvědomíme, že první změny byly realizované teprve během letošního prvního čtvrtletí, tedy od března 2017. Vše by potom mělo být konkrétně ukončeno v roce 2021. Pokud ještě nemáte set-top-box, není nutné nijak výrazně spěchat, jelikož čas stále ještě je a vyplatí se počkat na to, až jejich ceny výrazněji klesnou.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018