DVB-T2 přinese nové televizní kanály

S informacemi o tom, že bude nutné postupem času přejít na vysílání DVB-T2 je u mnohých lidí slyšet hlavně názor, že jim to přinese především negativa. A to v souvislosti s tím, že si budou muset pořídit buď zcela novou televizi, nebo si budou muset pořídit i set-top-box. Na druhou stranu času je ještě poměrně dost a aktuálně je k dispozici přechodové vysílání, kde lidé nejenom zjistí, zda jim současná technika stačí, ale mohou i nadále využívat možností klasické technologie, která je označena jako DVB-T. S přechodem ale nejsou spojena jenom negativa, ale budou s ním spojena pochopitelně i různá pozitiva. A jaká? Pojďme to společně zjistit.

Bude více televizních kanálů

Ono hlavní pozitivum je spojeno s tím, že se jako diváci budete moci těšit na více kanálů. Nejprve se podívejme i na ono přechodové období, o kterém jsme mluvili výše. V rámci něho je aktuálně dostupných 14 televizních kanálů, které je možné sledovat na zhruba sedmdesáti procentech území Česká republiky. V nejbližší době je však v plánu to, aby se počet kanálů ještě o něco rozšířil. A to až na počet, kterým je 18 televizních kanálů. V praxi to bude znamenat jednu důležitou věc. Kdo se již nyní rozhodne k tomu, že bude využívat technologie DVBT-2, s ní bude výrazně spokojen, jelikož programová nabídka se bude stále více vyrovnávat klasice, kterou je DVB-T.

Více kanálů i v oficiálním provozu

Jaký je vlastně důvod toho, že se z poměrně nedávno přechodu na platformu DVB-T přechází na nové řešení? Je to dáno hlavně nezbytným pokrokem, který souvisí s technologií. Tím chceme říci jednu velmi důležitou věc, kterou je fakt, že kromě lepší kvality obrazu nabídne přechod i více prostoru pro další kanály. Milovníci bezplatného sledování televize tak budou mít jistotu v tom, že kanálů dostanou ještě výrazně více, než mají nyní.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018