DVB-T2 přinese nové televizní kanály

S informacemi o tom, že bude nutné postupem času přejít na vysílání DVB-T2 je u mnohých lidí slyšet hlavně názor, že jim to přinese především negativa. A to v souvislosti s tím, že si budou muset pořídit buď zcela novou televizi, nebo si budou muset pořídit i set-top-box. Na druhou stranu času je ještě poměrně dost a aktuálně je k dispozici přechodové vysílání, kde lidé nejenom zjistí, zda jim současná technika stačí, ale mohou i nadále využívat možností klasické technologie, která je označena jako DVB-T. S přechodem ale nejsou spojena jenom negativa, ale budou s ním spojena pochopitelně i různá pozitiva. A jaká? Pojďme to společně zjistit.

Bude více televizních kanálů

Ono hlavní pozitivum je spojeno s tím, že se jako diváci budete moci těšit na více kanálů. Nejprve se podívejme i na ono přechodové období, o kterém jsme mluvili výše. V rámci něho je aktuálně dostupných 14 televizních kanálů, které je možné sledovat na zhruba sedmdesáti procentech území Česká republiky. V nejbližší době je však v plánu to, aby se počet kanálů ještě o něco rozšířil. A to až na počet, kterým je 18 televizních kanálů. V praxi to bude znamenat jednu důležitou věc. Kdo se již nyní rozhodne k tomu, že bude využívat technologie DVBT-2, s ní bude výrazně spokojen, jelikož programová nabídka se bude stále více vyrovnávat klasice, kterou je DVB-T.

Více kanálů i v oficiálním provozu

Jaký je vlastně důvod toho, že se z poměrně nedávno přechodu na platformu DVB-T přechází na nové řešení? Je to dáno hlavně nezbytným pokrokem, který souvisí s technologií. Tím chceme říci jednu velmi důležitou věc, kterou je fakt, že kromě lepší kvality obrazu nabídne přechod i více prostoru pro další kanály. Milovníci bezplatného sledování televize tak budou mít jistotu v tom, že kanálů dostanou ještě výrazně více, než mají nyní.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018