DVB-T2 přinese nové televizní kanály

S informacemi o tom, že bude nutné postupem času přejít na vysílání DVB-T2 je u mnohých lidí slyšet hlavně názor, že jim to přinese především negativa. A to v souvislosti s tím, že si budou muset pořídit buď zcela novou televizi, nebo si budou muset pořídit i set-top-box. Na druhou stranu času je ještě poměrně dost a aktuálně je k dispozici přechodové vysílání, kde lidé nejenom zjistí, zda jim současná technika stačí, ale mohou i nadále využívat možností klasické technologie, která je označena jako DVB-T. S přechodem ale nejsou spojena jenom negativa, ale budou s ním spojena pochopitelně i různá pozitiva. A jaká? Pojďme to společně zjistit.

Bude více televizních kanálů

Ono hlavní pozitivum je spojeno s tím, že se jako diváci budete moci těšit na více kanálů. Nejprve se podívejme i na ono přechodové období, o kterém jsme mluvili výše. V rámci něho je aktuálně dostupných 14 televizních kanálů, které je možné sledovat na zhruba sedmdesáti procentech území Česká republiky. V nejbližší době je však v plánu to, aby se počet kanálů ještě o něco rozšířil. A to až na počet, kterým je 18 televizních kanálů. V praxi to bude znamenat jednu důležitou věc. Kdo se již nyní rozhodne k tomu, že bude využívat technologie DVBT-2, s ní bude výrazně spokojen, jelikož programová nabídka se bude stále více vyrovnávat klasice, kterou je DVB-T.

Více kanálů i v oficiálním provozu

Jaký je vlastně důvod toho, že se z poměrně nedávno přechodu na platformu DVB-T přechází na nové řešení? Je to dáno hlavně nezbytným pokrokem, který souvisí s technologií. Tím chceme říci jednu velmi důležitou věc, kterou je fakt, že kromě lepší kvality obrazu nabídne přechod i více prostoru pro další kanály. Milovníci bezplatného sledování televize tak budou mít jistotu v tom, že kanálů dostanou ještě výrazně více, než mají nyní.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018