Dvě seriálové novinky České televize odstartovaly s nadprůměrným diváckým zájmem

Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u obrazovek zaujmout více než milion diváků, což je na české poměry velký úspěch. Oba seriály jsou z produkce České televize, které se sázka na dvě novinky během jednoho večera více než vyplatila.

Dvě esa v jeden večer

Večerní vysílání zahájilo pokračování úspěšného seriálu Rapl 2, v hlavní roli s Hynkem Čermákem. Další díl oblíbené kriminální série přilákal k televizním obrazovkám přes 1,477 milionů diváků. Hned poté nasadila Česká televize úplnou novinku, seriál Most! s Martinem Hoffmanem, který si nenechalo ujít jen o něco méně diváků, konkrétně 1,308 milionů lidí. Komediální seriál, který se nebojí vzít si na paškál i složitá témata jako jsou xenofobie či rasová nesnášenlivost, má tedy nakročeno k úspěšné budoucnosti.

Konkurence pokulhávala

Konkurenční televize Nova naopak vsadila na reprízované díly Specialistů, ale s 877 tisíci diváky zůstala daleko za seriály České televize. Další příčky ve sledovanosti zaujali Reportéři ČT a poté opět novácká Námořní vyšetřovací služba. Televize Prima zřejmě vůbec neměla svůj den, neboť s 223 tisíci divákysledujícími kriminální sérii Maigret se umístila až na sedmém místě. Do první desítky sledovanosti se již žádný jiný program televize Prima ani neprobojoval.

Česká televize tedy vsadila vše takřka na jednu kartu, když uvedla obě své seriálové novinky v jeden večer, ale zřejmě vůbec nešlápla vedle a do nového roku vkročila s příslibem divácké přízně. Konkurenční televizní stanice nový rok zahájily pokračováním již osvědčených programů. Nova nasadila novou sérii oblíbené kuchařské show MasterChef Česko a nadále pokračuje v natáčení nových dílů tolik oblíbeného „nekonečného“ seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. TV Prima dlouhodobě bojuje s ubývající diváckou základnou a začátek nového roku zatím naději na změnu nepřinesl.

Aktuálně v tv světě
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019
Ve většině případů každý z nás platí koncesionářský poplatek. V současné době je tento poplatek stanoven na 135 ..
14.04.2019
Český skvělý režisér, scénárista a herec Tomáš Magnusek americký seriál Dallas zřejmě rád měl, a tak se rozhodl ..
09.04.2019
Vždy na jaře také čekáte, co nového se bude v televizi vysílat a jaké nové seriály nás budou každý večer bavit u ..
07.04.2019
Jestliže patříte mezi ty, kteří rádi sledují především zpravodajství z celé České republiky, pak se máte na co ..
04.04.2019
Česká republika je rodištěm mnoha detektivních filmů a seriálů. Není se vlastně čemu divit, protože diváci je ..
31.03.2019
Sobotní večer se měl nést ve znamení českých filmů a filmových cen. Český lev věnoval lákání diváků poměrně ..
27.03.2019
Dětská televizní stanice Tuty TV ukončila v úterý 12. března své vysílání. Za tímto krokem se skrývají především ..
24.03.2019