Dvě seriálové novinky České televize odstartovaly s nadprůměrným diváckým zájmem

Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u obrazovek zaujmout více než milion diváků, což je na české poměry velký úspěch. Oba seriály jsou z produkce České televize, které se sázka na dvě novinky během jednoho večera více než vyplatila.

Dvě esa v jeden večer

Večerní vysílání zahájilo pokračování úspěšného seriálu Rapl 2, v hlavní roli s Hynkem Čermákem. Další díl oblíbené kriminální série přilákal k televizním obrazovkám přes 1,477 milionů diváků. Hned poté nasadila Česká televize úplnou novinku, seriál Most! s Martinem Hoffmanem, který si nenechalo ujít jen o něco méně diváků, konkrétně 1,308 milionů lidí. Komediální seriál, který se nebojí vzít si na paškál i složitá témata jako jsou xenofobie či rasová nesnášenlivost, má tedy nakročeno k úspěšné budoucnosti.

Konkurence pokulhávala

Konkurenční televize Nova naopak vsadila na reprízované díly Specialistů, ale s 877 tisíci diváky zůstala daleko za seriály České televize. Další příčky ve sledovanosti zaujali Reportéři ČT a poté opět novácká Námořní vyšetřovací služba. Televize Prima zřejmě vůbec neměla svůj den, neboť s 223 tisíci divákysledujícími kriminální sérii Maigret se umístila až na sedmém místě. Do první desítky sledovanosti se již žádný jiný program televize Prima ani neprobojoval.

Česká televize tedy vsadila vše takřka na jednu kartu, když uvedla obě své seriálové novinky v jeden večer, ale zřejmě vůbec nešlápla vedle a do nového roku vkročila s příslibem divácké přízně. Konkurenční televizní stanice nový rok zahájily pokračováním již osvědčených programů. Nova nasadila novou sérii oblíbené kuchařské show MasterChef Česko a nadále pokračuje v natáčení nových dílů tolik oblíbeného „nekonečného“ seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. TV Prima dlouhodobě bojuje s ubývající diváckou základnou a začátek nového roku zatím naději na změnu nepřinesl.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019