Dvě seriálové novinky České televize odstartovaly s nadprůměrným diváckým zájmem

Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u obrazovek zaujmout více než milion diváků, což je na české poměry velký úspěch. Oba seriály jsou z produkce České televize, které se sázka na dvě novinky během jednoho večera více než vyplatila.

Dvě esa v jeden večer

Večerní vysílání zahájilo pokračování úspěšného seriálu Rapl 2, v hlavní roli s Hynkem Čermákem. Další díl oblíbené kriminální série přilákal k televizním obrazovkám přes 1,477 milionů diváků. Hned poté nasadila Česká televize úplnou novinku, seriál Most! s Martinem Hoffmanem, který si nenechalo ujít jen o něco méně diváků, konkrétně 1,308 milionů lidí. Komediální seriál, který se nebojí vzít si na paškál i složitá témata jako jsou xenofobie či rasová nesnášenlivost, má tedy nakročeno k úspěšné budoucnosti.

Konkurence pokulhávala

Konkurenční televize Nova naopak vsadila na reprízované díly Specialistů, ale s 877 tisíci diváky zůstala daleko za seriály České televize. Další příčky ve sledovanosti zaujali Reportéři ČT a poté opět novácká Námořní vyšetřovací služba. Televize Prima zřejmě vůbec neměla svůj den, neboť s 223 tisíci divákysledujícími kriminální sérii Maigret se umístila až na sedmém místě. Do první desítky sledovanosti se již žádný jiný program televize Prima ani neprobojoval.

Česká televize tedy vsadila vše takřka na jednu kartu, když uvedla obě své seriálové novinky v jeden večer, ale zřejmě vůbec nešlápla vedle a do nového roku vkročila s příslibem divácké přízně. Konkurenční televizní stanice nový rok zahájily pokračováním již osvědčených programů. Nova nasadila novou sérii oblíbené kuchařské show MasterChef Česko a nadále pokračuje v natáčení nových dílů tolik oblíbeného „nekonečného“ seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. TV Prima dlouhodobě bojuje s ubývající diváckou základnou a začátek nového roku zatím naději na změnu nepřinesl.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019