Film Mrazivá past přiláká k televizním obrazovkám diváky Nova, kteří si chtějí užít chvíle napětí

Napínavé thrillery, ve kterých jde o záchranu ohrožených životů, patří mezi oblíbené. A tak není divu, že si tento námět pro svůj nový film vybral také Jonathan Hensleigh, který je pod ním podepsán nejen jako režisér, ale také jako scénárista. Do hlavní role neohroženého řidiče kamionu obsadil oblíbeného Liama Neesona.

Když postupně dochází kyslík

Děj amerického filmu Mrazivá past z roku 2021 se odehrává v severní Kanadě, kde se v její odlehlé oblasti sesunul těžko přístupný diamantový důl a zasypal skupinu dvaceti šesti horníků. Právě zde začíná napínavá hra o čas, protože horníkům postupně dochází kyslík. Jedinou možnou cestou k dolu ta, která vede přes zamrzlý oceán.

Do záchrany se zapojí tým záchranářů v čele s řidičem kamionu (Liam Neeson). Jejich misi ale provázejí nepříjemné a nebezpečné komplikace, které snižují naději na záchranu. Podaří se partě záchranářů dostat zavalené horníky z dolu?

V hlavní roli kamiony a Liam Neeson

Filmy s Liamem Neesonem jsou obvykle zárukou dobré zábavy s prvky napětí. Platí to i pro Mrazivou past, kde si ho lidé užijí dlouhých 109 minut. Je vidět, že herec ještě nepatří do hereckého důchodu a role neohroženého záchrance může s ledovým klidem hrát. Jako zkušený řidič těžkého tracku se ve filmu ujme důležitého úkolu, a to dopravit do zříceného dolu vrtné zařízení, které pomůže se záchranou zavalených horníků.

Celý děj akčního thrilleru se odehrává v chladném prostředí kanadské Manitoby a zima přímo z něho sálá, proto si k televizi připravte raději teplou deku, do které se zachumláte. Tedy za předpokladu, že si ho nepustíte v horkém letní dni.

Americký režisér Jonathan Blair Hensleigh (1959) se specializuje na akční a dobrodružné snímky. Jako scénárista je podepsán například pod filmy ze série Mladý Indiana Jones: Peklo v zákopech a Démoni mámení.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024