Film Zbožňuji peníze vás pobaví na televizní stanici Nova Cinema

Kdo nemá rád peníze, ať se k tomu veřejně přizná. Pravděpodobně se mnoho lidí nenajde, kteří by to udělali. Peníze jsou pro život moderního člověka nezbytné, což ostatně platilo minimálně od doby, kdy spatřily světlo světa. Americký film Zbožňuji peníze byl natočený v roce 2006 a vypráví příběh čtyř kamarádek.

Kamarádky s různou finanční situací a životními osudy

Hlavní hrdinka filmu je Olivia (Jennifer Aniston), která je svobodná a bez peněz. Tedy nějaké má, protože pracuje jako uklízečka, ale příliš jich není. Zato její kamarádky se po finanční stránce nemohou stěžovat. Přesto ani ony nejsou zcela ve svém životě šťastné, protože sice neřeší problémy s financemi, ale mají zase trable partnerské nebo s krizí středního věku. Přesto tyto čtyři ženy spolu kamarádí, protože je pojí nespokojenost s jejich životy. Ty bohaté jsou znuděné a sebelitující a ta chudá zase nesebevědomá puťka.

Film, ve kterém se stále mluví

Ano, film Zbožňuji prachy je hodně upovídaný. Dialogů je tu požehnaně, takže máte-li rádi dlouhé tiché záběry podbarvené jen jemnou hudbou, tak to asi nebude film pro vás. Ale berte v úvahu to, že se jedná o film o čtyřech dámách a ty přece málokdy zavřou svou pusu. Dobré kamarádky si vždy mají co říct, i kdyby to mělo být jen to, jak nemožní jsou jejich manželé. Autorka tohoto nezávislého filmu se dívá na svět skrze oči žen. Scénář napsala Nicole Holofcener a ujala se zároveň i režie.

Být bohatá neznamená být šťastná

Film velmi názorně ukazuje, že ani s dostatečnou zásobou peněz nemusí být život o mnoho lepší. Je pohodlnější, to ano. Ale když máte partnerské problémy, tak ani ty peníze vám radost do života nepřinesou. Spíše záleží na úhlu pohledu a na tom, jestli se umíte radovat i z maličkostí. Jestliže ano, tak jste to vyhráli na plné čáře na rozdíl od našich čtyř filmových hrdinek, které jsou svými životy znuděné a sebelítostivé.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024