Freddie, poslední show: Unikátní dokument o frontmanovi kapely Queen na ČT Art

Kdo by neznal vynikajícího zpěváka a muzikanta Freddieho Mercuryho? Od jeho předčasné smrti uplynulo už třicet jeden rok, ale písně skupiny Queen se v rádiu stále hrají, protože nestárnou. Dokumentární snímek Velké Británie „Freddie, poslední show“ zavede diváky do minulosti a nabídne jim nový, zajímavě zpracovaný pohled na poslední část života tohoto zpěváka.

Dokument se vrací do přelomu 80. a 90. let minulého století

Freddie Mercury byl geniální muzikant, který se mimo jiné proslavil i tím, že se jako jeden z prvních umělců přihlásil ke své homosexuální orientaci. Bylo to na konci osmdesátých let minulého století, tedy v době, která k tématu homosexuality nebyla tolik otevřená, jako tomu je v současnosti. V dokumentu se o své vzpomínky dělí například Gary Cherone z kapely Extreme, zpěvák The Who Roger Daltrey, Joe Elliott z Def Leppard. Životní osudy Freddieho doplňují osobní zážitky těch, kteří stejně jako on onemocněli zákeřnou nemocí zvanou AIDS.

Život bez předsudků

Dokument končí závěrečným, velkolepě pojatým koncertem skupiny Queen na stadionu ve Wembley, jenž měl být poslední poctou tomuto nezapomenutelnému zpěvákovi, který ve věku 45 let podlehl AIDS. Příznivci Freddieho Mercuryho se při jeho sledování mohou podívat na jeho život z jiného úhlu, než na jaký byli zvyklí. Film je mimo jiné oslavou jeho života a zpochybněním předsudků, jež okolo smrtelné nemoci HIV/AIDS v minulosti panovaly. Poprvé je totiž Freddieho příběh vyprávěn také prostřednictvím těch, jež byli pozitivně testováni na HIV.

Dokumentární film Freddie, poslední show z roku 2021 produkovala společnost Rogan Productions. Režie se ujal producent, spisovatel a režisér James Rogan, jenž se zaměřuje na dokumentární celovečerní tvorbu. Za umělecké programování získal snímek mezinárodní cenu Emmy.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024