Habermannův mlýn: TV Nova vsadila na vážné téma

Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film Habermannův mlýn však k tomuto typu snímků nepatří. K jeho sledování byste měli být naladěni nikoliv na sváteční notu, ale na kus pořádné dávky nedávné historie, při které však v žilách tuhne krev.

Juraj Herz jako fenomenální režisér

Režisérem snímku Habermannův mlýn je Juraj Herz, který oživil příběh z poválečného období a předložil ho současnému divákovi v plné parádě. Jsou okamžiky v české historii, jež lze považovat za kontroverzní. Týká se to i odsunu Němců po druhé světové válce, k čemuž došlo na základě Benešových dekretů. Právě toto téma si vybral Juraj Herz k filmovému zpracování.

Hlavními postavami jeho filmu jsou bohatý německý podnikatel August Habermann v podání Marka Waschke a jeho nejbližší přítel Březina, které si zahrál Karel Roden. Snímek Habermannův mlýn mapuje jejich osudy v letech 1938 až 1945, které se odehrály v malé sudetské vesnici.

Krutý příběh o nespravedlnosti

Na Habermannův film jdou spíše nároční diváci, kteří se nebojí vážného tématu, skvěle natočeného naším předním režisérem. Juraj Herz se tímto filmem opět vrátil a ukázal, že stále umí. Snímkem, jenž je sondou do hloubi lidské duše, vládne výborná dobová atmosféra, podmanivá hudba dokresluje smutný příběh o nespravedlnosti, brutalitě, nenávisti a zaslepenosti lidí, z nichž se stali samozvaní soudci. Režisér se zaměřil především na vyjádření toho, že válka je ve své podstatě velkým zlem, ať stojíte na jakékoliv straně konfliktu.

Kde se všude natáčelo

Jestliže se rádi pouštíte po stopách filmových štábů, tak vězte, že ten, který natáčel Habermannův mlýn, si pro své exteriéry vybral obec Hradiště na říčce Blanici, zajel i do Vlašimi, Kácova, Úterý i do Hýskova u Berouna. Pro zvídavé může být zajímavý poznatek, že skutečný Habermann pocházel ze severní Moravy.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023