Hodinový limit pro reklamu se ruší

Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy je reklamy méně. Nutno říci, že vše je ještě určitým způsobem regulovatelné ze strany EU. Ta přišla už v roce 2010 se směrnicí, která jasně stanovuju hodinový limit pro TV reklamu. Ten byl pro diváku určitě přínosem. Nejnovější úprava ze strany Evropské unie však tuto směrnici ruší.

Ruší se stávajících 12 minut

Pokud vám přišlo, že současné reklamní bloky jsou doslova nekonečné, je třeba říci, že všechny televize musely respektovat nařízení EU, které bylo spojeno s faktem, že daný limit pro reklamu byl 12 minut v rámci jedné hodiny vysílání. Déle zkrátka a jednoduše reklamní sdělení nebylo možné vysílat. A právě tato směrnice se není ruší. Neznamená to však, že by si televize mohly dělat co chtějí. Novelizace bude stále na podíl reklamy myslet.

Novinkou je 20 procent

Na první pohled se může zdát, že ve výsledku nejde žádnou vekou novinku, jelikož 20 procent ze 60 minut je stále 12. Nutno ale říci, že daný procentuální podíl se nevztahuje na hodinu, ale na dva časové úseky. Ten první má rozmezí 6 – 18 hodin a ten druhý má rozmezí 18 – 24 hodin. A právě v rámci těchto časů musí reklama pokrývat maximálně 20 procent z hodinového přídělu.

Televize to vítají

Danou změnu televize pochopitelně vítají, jelikož jim to přinese větší flexibilitu. Ukázkou jsou hlavní vysílací časy od 20:00. Doposud bylo možné během jedné hodiny odvysílat jenom 12 minut reklamních spotů. Nyní jich může být klidně i dvojnásobně, ale s tím, že v jiných vysílacích časech bude příděl reklamy minimální. Tak, aby se dvacetiprocentní limit splnil.

Kdy?

Nyní už se čeká jenom na finální a oficiální vypracování této směrnice. Jakmile k tomu dojde, budou mít jednotlivé členské státy 21 měsíců na to, aby vše zapracovaly do své vlastní legislativy.

Aktuálně v tv světě
V posledních letech se s novými seriály v rámci českých televizí doslova roztrhl pytel. Vedení televizních stanic ..
19.05.2019
Diváci v České republice jsou pravidelně zásobováni skvělými kriminálními seriály, z nichž nad ostatními bezesporu ..
16.05.2019
Generální ředitel Petr Dvořák podal návrh, aby ředitelem Ostravského studia ČT zůstal dosavadní ředitel Tomáš ..
12.05.2019
Skupina Prima v loňském roce učinila zásadní rozhodnutí. Kromě upravení programu Prima Love spustila i vysílání ..
11.05.2019
Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, ..
06.05.2019
Již několik let slaví TV Prima úspěch se svou improvizační show, která nese název Partička. Ta dlouhodobě baví diváky ..
05.05.2019
Režisér a producent Tomáš Magnusek představil úplně nový vznikající seriál s názvem Čechovi. Třináctidílná sága ..
28.04.2019
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019