Hodinový limit pro reklamu se ruší

Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy je reklamy méně. Nutno říci, že vše je ještě určitým způsobem regulovatelné ze strany EU. Ta přišla už v roce 2010 se směrnicí, která jasně stanovuju hodinový limit pro TV reklamu. Ten byl pro diváku určitě přínosem. Nejnovější úprava ze strany Evropské unie však tuto směrnici ruší.

Ruší se stávajících 12 minut

Pokud vám přišlo, že současné reklamní bloky jsou doslova nekonečné, je třeba říci, že všechny televize musely respektovat nařízení EU, které bylo spojeno s faktem, že daný limit pro reklamu byl 12 minut v rámci jedné hodiny vysílání. Déle zkrátka a jednoduše reklamní sdělení nebylo možné vysílat. A právě tato směrnice se není ruší. Neznamená to však, že by si televize mohly dělat co chtějí. Novelizace bude stále na podíl reklamy myslet.

Novinkou je 20 procent

Na první pohled se může zdát, že ve výsledku nejde žádnou vekou novinku, jelikož 20 procent ze 60 minut je stále 12. Nutno ale říci, že daný procentuální podíl se nevztahuje na hodinu, ale na dva časové úseky. Ten první má rozmezí 6 – 18 hodin a ten druhý má rozmezí 18 – 24 hodin. A právě v rámci těchto časů musí reklama pokrývat maximálně 20 procent z hodinového přídělu.

Televize to vítají

Danou změnu televize pochopitelně vítají, jelikož jim to přinese větší flexibilitu. Ukázkou jsou hlavní vysílací časy od 20:00. Doposud bylo možné během jedné hodiny odvysílat jenom 12 minut reklamních spotů. Nyní jich může být klidně i dvojnásobně, ale s tím, že v jiných vysílacích časech bude příděl reklamy minimální. Tak, aby se dvacetiprocentní limit splnil.

Kdy?

Nyní už se čeká jenom na finální a oficiální vypracování této směrnice. Jakmile k tomu dojde, budou mít jednotlivé členské státy 21 měsíců na to, aby vše zapracovaly do své vlastní legislativy.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018