Hokej ovládl neděli. Nedělní boj o bronz přilákal k obrazovkám přes milion lidí.

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je již za námi. Jistě jste všichni poctivě sledovali každý zápas našeho týmu. A také jste jistě všichni poctivě fandili a drtili si pěsti při nervácích, které nám některé týmy způsobili. Letošní mistrovství bylo plné překvapení, nečekaných zvratů, ale i zklamání. Nejeden tým odcházel z mistrovství se slzami v očích, neboť jejich představy se ani za mák nepřibližovaly tomu, s čím na turnaj dané týmy přijížděli. I naše sestava zažívala, na konci turnaje, pár zklamání. Nakonec se jí ale podařilo hrát o medaile. Ať už jste byli přímo na zápase, nebo jste fandili u televize, poslednímu medailovému boji přihlíželo nečekané mnoho diváků.

Hokejová neděle

Poslední květnový víkend byl v naší zemi ve znamení hokeje. Po sobotní porážce s Kanadou, tu byla ještě neděle 26.5.2019, kdy naši hokejisté hráli o třetí místo a bronzovou medaili s Ruskem. Týmem, který nám už spoustu let dělá velké problémy. Vzhledem k tomu, že dostat se za sledováním přímo na station už bylo nemožné, byl zápas sledován u televizních obrazovek. Podle průzkumů společnosti ATO, sledovalo zápas přes 1 a půl milionu diváků. Zápas byl nejsledovanějším pořadem celého dne a z hlediska nedělního sledování televize, to tento zápas, Česko-Rusko, vyhrál na plné čáře. A ještě aby ne, vždyť fandit se musí.

Koho jsme mohli vidět

Jak již bylo zmíněno výše, oba víkendové dny nám přinesly závěrečné zápasy letošního mistrovství světa. A šlo opravdu o velmi dobrou podívanou. Během soboty a neděle jsme mohli vidět na ledě čtyři týmy:

  • Česko
  • Finsko
  • Kanada
  • Rusko

Všechny týmy se probojovaly přes základní skupiny, zdolali čtvrtfinálové soupeře a maximálně zabojovali v semifinálových zápasech. Našemu týmu se sice semifinálový souboj s Kanadou nevyvedl, ale to nevadí. Češi se nevzdali a šli do nedělního boje o bronz se vztyčenou hlavou. Třešničkou na dortu celého mistrovství bylo samozřejmě finálové utkání o zlaté medaile mezi Finskem a Kanadou.

Česko versus Rusko

Do boje s Kanadou dali naši kluci vše. V boji s Ruskem mělo spoustu lidí o naší výhře pochybnosti, neboť Rusko procházelo celým mistrovstvím se štítem. Až do soboty, kdy se jim nepovedl zápas s Finskem, což bylo opravdu velké překvapení. A to je možná důvod, proč se na odpolední zápas Česko-Rusko obrátila taková televizní pozornost. Že by přeci jen bronzová medaile byla v naději? Byla, ale bohužel se to nakonec nepovedlo. To ovšem nevadí. Česko si tím jen potvrdilo, že je hokejovým národem s velkým srdcem, a ještě toho spoustu v hokejovém světě ukáže.

 

 

Aktuálně v tv světě
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019
Taneční show StarDance…když hvězdy tančí patří již mnoho let mezi nejoblíbenější pořady České televize a jakmile ..
16.06.2019
FTV Prima je jednou z významných mediálních společností, které již mnoho let působí na českém televizním trhu. ..
13.06.2019
Stejně jako se neustále musí vyvíjet viry přenášející chřipku, aby přežili, vyvíjí se také pochybní obchodníci, ..
09.06.2019
Každodenní soutěž o největší sledovanost vyhrává skoro vždycky Nova Group – tedy televizní stanice skupiny Nova, ..
07.06.2019
Televize, jeden z nejvyužívanějších výdobytků dnešní moderní doby. Sledování televize je v současné době ..
06.06.2019
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je již za námi. Jistě jste všichni poctivě sledovali každý zápas našeho ..
30.05.2019
Hudba je důležitou součástí našeho života. Této skutečnosti využívají i nejrůznější hudebně zaměřené ..
26.05.2019
Komiksy si většina z nás pamatuje především ze svého dětství, ale v poslední době v našem rychlém a moderním ..
23.05.2019