Hokej ovládl neděli. Nedělní boj o bronz přilákal k obrazovkám přes milion lidí.

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je již za námi. Jistě jste všichni poctivě sledovali každý zápas našeho týmu. A také jste jistě všichni poctivě fandili a drtili si pěsti při nervácích, které nám některé týmy způsobili. Letošní mistrovství bylo plné překvapení, nečekaných zvratů, ale i zklamání. Nejeden tým odcházel z mistrovství se slzami v očích, neboť jejich představy se ani za mák nepřibližovaly tomu, s čím na turnaj dané týmy přijížděli. I naše sestava zažívala, na konci turnaje, pár zklamání. Nakonec se jí ale podařilo hrát o medaile. Ať už jste byli přímo na zápase, nebo jste fandili u televize, poslednímu medailovému boji přihlíželo nečekané mnoho diváků.

Hokejová neděle

Poslední květnový víkend byl v naší zemi ve znamení hokeje. Po sobotní porážce s Kanadou, tu byla ještě neděle 26.5.2019, kdy naši hokejisté hráli o třetí místo a bronzovou medaili s Ruskem. Týmem, který nám už spoustu let dělá velké problémy. Vzhledem k tomu, že dostat se za sledováním přímo na station už bylo nemožné, byl zápas sledován u televizních obrazovek. Podle průzkumů společnosti ATO, sledovalo zápas přes 1 a půl milionu diváků. Zápas byl nejsledovanějším pořadem celého dne a z hlediska nedělního sledování televize, to tento zápas, Česko-Rusko, vyhrál na plné čáře. A ještě aby ne, vždyť fandit se musí.

Koho jsme mohli vidět

Jak již bylo zmíněno výše, oba víkendové dny nám přinesly závěrečné zápasy letošního mistrovství světa. A šlo opravdu o velmi dobrou podívanou. Během soboty a neděle jsme mohli vidět na ledě čtyři týmy:

  • Česko
  • Finsko
  • Kanada
  • Rusko

Všechny týmy se probojovaly přes základní skupiny, zdolali čtvrtfinálové soupeře a maximálně zabojovali v semifinálových zápasech. Našemu týmu se sice semifinálový souboj s Kanadou nevyvedl, ale to nevadí. Češi se nevzdali a šli do nedělního boje o bronz se vztyčenou hlavou. Třešničkou na dortu celého mistrovství bylo samozřejmě finálové utkání o zlaté medaile mezi Finskem a Kanadou.

Česko versus Rusko

Do boje s Kanadou dali naši kluci vše. V boji s Ruskem mělo spoustu lidí o naší výhře pochybnosti, neboť Rusko procházelo celým mistrovstvím se štítem. Až do soboty, kdy se jim nepovedl zápas s Finskem, což bylo opravdu velké překvapení. A to je možná důvod, proč se na odpolední zápas Česko-Rusko obrátila taková televizní pozornost. Že by přeci jen bronzová medaile byla v naději? Byla, ale bohužel se to nakonec nepovedlo. To ovšem nevadí. Česko si tím jen potvrdilo, že je hokejovým národem s velkým srdcem, a ještě toho spoustu v hokejovém světě ukáže.

 

 

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019