Hokej ovládl neděli. Nedělní boj o bronz přilákal k obrazovkám přes milion lidí.

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je již za námi. Jistě jste všichni poctivě sledovali každý zápas našeho týmu. A také jste jistě všichni poctivě fandili a drtili si pěsti při nervácích, které nám některé týmy způsobili. Letošní mistrovství bylo plné překvapení, nečekaných zvratů, ale i zklamání. Nejeden tým odcházel z mistrovství se slzami v očích, neboť jejich představy se ani za mák nepřibližovaly tomu, s čím na turnaj dané týmy přijížděli. I naše sestava zažívala, na konci turnaje, pár zklamání. Nakonec se jí ale podařilo hrát o medaile. Ať už jste byli přímo na zápase, nebo jste fandili u televize, poslednímu medailovému boji přihlíželo nečekané mnoho diváků.

Hokejová neděle

Poslední květnový víkend byl v naší zemi ve znamení hokeje. Po sobotní porážce s Kanadou, tu byla ještě neděle 26.5.2019, kdy naši hokejisté hráli o třetí místo a bronzovou medaili s Ruskem. Týmem, který nám už spoustu let dělá velké problémy. Vzhledem k tomu, že dostat se za sledováním přímo na station už bylo nemožné, byl zápas sledován u televizních obrazovek. Podle průzkumů společnosti ATO, sledovalo zápas přes 1 a půl milionu diváků. Zápas byl nejsledovanějším pořadem celého dne a z hlediska nedělního sledování televize, to tento zápas, Česko-Rusko, vyhrál na plné čáře. A ještě aby ne, vždyť fandit se musí.

Koho jsme mohli vidět

Jak již bylo zmíněno výše, oba víkendové dny nám přinesly závěrečné zápasy letošního mistrovství světa. A šlo opravdu o velmi dobrou podívanou. Během soboty a neděle jsme mohli vidět na ledě čtyři týmy:

  • Česko
  • Finsko
  • Kanada
  • Rusko

Všechny týmy se probojovaly přes základní skupiny, zdolali čtvrtfinálové soupeře a maximálně zabojovali v semifinálových zápasech. Našemu týmu se sice semifinálový souboj s Kanadou nevyvedl, ale to nevadí. Češi se nevzdali a šli do nedělního boje o bronz se vztyčenou hlavou. Třešničkou na dortu celého mistrovství bylo samozřejmě finálové utkání o zlaté medaile mezi Finskem a Kanadou.

Česko versus Rusko

Do boje s Kanadou dali naši kluci vše. V boji s Ruskem mělo spoustu lidí o naší výhře pochybnosti, neboť Rusko procházelo celým mistrovstvím se štítem. Až do soboty, kdy se jim nepovedl zápas s Finskem, což bylo opravdu velké překvapení. A to je možná důvod, proč se na odpolední zápas Česko-Rusko obrátila taková televizní pozornost. Že by přeci jen bronzová medaile byla v naději? Byla, ale bohužel se to nakonec nepovedlo. To ovšem nevadí. Česko si tím jen potvrdilo, že je hokejovým národem s velkým srdcem, a ještě toho spoustu v hokejovém světě ukáže.

 

 

Aktuálně v tv světě
Stejně jako zbytek České republiky se i televizní stanice pomalu vrací k projektům, které musely být vinou koronaviru ..
28.05.2020
Seriál Slunečná odstartoval na počátku roku skutečně hvězdně. Sledovanost trhala rekordy, a dokonce se zdálo, že se ..
24.05.2020
V Česku se život pomalu začíná vracet do starých kolejí, takže logicky i televizní stanice plánují co nejrychleji ..
19.05.2020
Jste-li diváky hudební televize Óčko Star, možná už jste si všimli, že od května se ve vysílání objevilo několik ..
17.05.2020
V době krize se projevilo, že právě sounáležitost a vzájemná pomoc mají největší cenu. Řada jednotlivců a ..
13.05.2020
Hudební televize ÓčkoStar patří ke stálicím na české televizní scéně. Možná i proto, aby po letech trochu ..
10.05.2020
Jakmile došlo v polovině března ze dne na den k uzavření škol, Česká televize velice promptně zareagovala vytvořením ..
06.05.2020
Dlouho očekávaný start nového kanálu CNN Prima News se blíží mílovými kroky, a to s sebou přináší řadu změn ve ..
03.05.2020
O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři ..
29.04.2020
Máte Skylink? Právě tento operátor zařadil od pátku 17. dubna do své nabídky připravovanou televizní stanici CNN ..
26.04.2020