Hudební TV Óčko Star inovuje grafiku a chce být více interaktivní

Televizní kanály a jejich vedení už dávno dobře ví, jak důležitá je provázanost a vzájemná podpora televizního vysílání a sociálních sítí. Tento prvek se nyní rozhodl posílit i TV kanál Óčko Star v podobě svojí nové grafiky. Start nových grafických prvků se váže ke změnám ve vysílání udělaným koncem loňského roku. Větší důraz je nyní kladen na rockovou hudbu, a to s playlistem Rock It.

Pracuje se nejenom s refrény

Tato hudební televize soustřeďující se na pop music počínaje 80. lety 20. století inovuje svoje grafické schéma, aby se vysílání stalo atraktivnějším a mělo více interaktivních prvků. Důraz se klade na informace o písních, zpěvácích a skupinách i programu jako takovému. Pracuje se s refrény a jejich překlady, objevuje se kvíz směřovaný k tomu, aby se diváci dozvěděli více, nechybí hodnocení písní.

Divák zasáhne do vysílání pomocí Facebooku

Dochází k propojení s interaktivním projektem #VidimSeNaOcku, kde se divák může pomocí Facebooku začlenit do vysílání. Ve středu večer běží interaktivní soutěž Můj rok, moje love. Jedná se o playlist těch největších hitů z daného roku a diváci mohou tento rok komentovat, zveřejnit svoje vzpomínky, které se k němu vážou. Dalším interaktivním pořadem se stává páteční Jukebox mejdan. Na něm diváci mohou sami zasáhnout do playlistu. Díky facebooku může být na jejich přání být odvysílán klip včetně fotografie nebo vzkazu či obojího.

Nová koncepce si poradí i s problémy

Autorem zbrusu nového grafického pojetí TV stanice Óčko Star je společnosti Frame100r, konkrétně za vším stojí režisér a video designér Lukáš Veverka. Celá designová koncepce stanice je jeho dílem, vytvořil i zcela nové upoutávky. V levé části obrazovky u loga je vždy umístěna grafika, která se popasovala i s potížemi, které způsobily letterboxy, čili černé pruhy vyskytující se u starších klipů. Nové pozadí je nyní tvořeno podle barevnosti aktuálního klipu.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024