Hudební TV Óčko Star inovuje grafiku a chce být více interaktivní

Televizní kanály a jejich vedení už dávno dobře ví, jak důležitá je provázanost a vzájemná podpora televizního vysílání a sociálních sítí. Tento prvek se nyní rozhodl posílit i TV kanál Óčko Star v podobě svojí nové grafiky. Start nových grafických prvků se váže ke změnám ve vysílání udělaným koncem loňského roku. Větší důraz je nyní kladen na rockovou hudbu, a to s playlistem Rock It.

Pracuje se nejenom s refrény

Tato hudební televize soustřeďující se na pop music počínaje 80. lety 20. století inovuje svoje grafické schéma, aby se vysílání stalo atraktivnějším a mělo více interaktivních prvků. Důraz se klade na informace o písních, zpěvácích a skupinách i programu jako takovému. Pracuje se s refrény a jejich překlady, objevuje se kvíz směřovaný k tomu, aby se diváci dozvěděli více, nechybí hodnocení písní.

Divák zasáhne do vysílání pomocí Facebooku

Dochází k propojení s interaktivním projektem #VidimSeNaOcku, kde se divák může pomocí Facebooku začlenit do vysílání. Ve středu večer běží interaktivní soutěž Můj rok, moje love. Jedná se o playlist těch největších hitů z daného roku a diváci mohou tento rok komentovat, zveřejnit svoje vzpomínky, které se k němu vážou. Dalším interaktivním pořadem se stává páteční Jukebox mejdan. Na něm diváci mohou sami zasáhnout do playlistu. Díky facebooku může být na jejich přání být odvysílán klip včetně fotografie nebo vzkazu či obojího.

Nová koncepce si poradí i s problémy

Autorem zbrusu nového grafického pojetí TV stanice Óčko Star je společnosti Frame100r, konkrétně za vším stojí režisér a video designér Lukáš Veverka. Celá designová koncepce stanice je jeho dílem, vytvořil i zcela nové upoutávky. V levé části obrazovky u loga je vždy umístěna grafika, která se popasovala i s potížemi, které způsobily letterboxy, čili černé pruhy vyskytující se u starších klipů. Nové pozadí je nyní tvořeno podle barevnosti aktuálního klipu.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022