Italský snímek Jízda na tygru, který vysílá ČT2 potěší především příznivce filmů pro pamětníky

Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými peckami, a to nejen v českém filmařském rybníčku, ale i v zahraničí. Takovým snímkem je i italská komedie Jízda na tygru z roku 1961.

Téměř nevinný ve vězení

Giacinto Rossi je chudý italský řidič, který se ocitne ve vězení, protože zinscenoval oloupení své vlastní osoby, k němuž ve skutečnosti vůbec nedošlo. Společně s ním jsou ve věznici i vrah Tagliabue a zlodějové Sorci a Papaleo. Tato sehraná čtveřice se rozhodne z vězení utéct, což se jim i podaří. Schovají se v opuštěném bunkru, kde naplánují útěk za hranice, kde by je policie nemohla chytnout.

Ironická komedie se sociálním podtextem

Film Jízda na tygru balancuje mezi ironickým nadhledem a melodramatickým patosem, na jejichž základě ukazuje odvrácenou stranu italského hospodářského zázraku v době, ve které vznikl. Zajímavý je i díky hereckým výkonům herců v hlavních rolích – Nino Manfredi (Giacinto Rossi), Mario Adorf (Tagliabue), Gian Maria Volonté (Papaleo).

Svým způsobem je Jízda na tygru pokusem o sociální sondu do života kriminálníků, který znázorňuje s typickým italským humorem.

Zajímavosti o filmu Jízda na tygru

Režie filmu se ujal italský režisér a scénárista Luigi Comencini, jenž se proslavil režií Pinocchiova dobrodružství a filmů Chléb, láska a fantazie a Chléb, láska a žárlivost s Vittorio de Sica a Lollobrigidou v hlavních rolích.

Nino Manfredi byl italský herec, režisér, scenárista, komik a zpěvák v jedné osobě. V italské kinematografii patří k těm nejvíce uznávaným. Mario Adorf byl švýcarský filmový a televizní herec, kterého si čeští diváci mohou pamatovat z minisérie Marco Polo. Gian Maria Volonté je považován za jednoho z nejlepších nejen italských herců. Renomé získal ve spaghetti westernech Sergia Leoneho.

Aktuálně v tv světě
Jsme si před spravedlností všichni rovni? A mohou být k odhalení vraha použity nelegální metody? Právě tyto otázky si ..
17.04.2024
Zajímalo by vás, jak probíhá výcvik prvotřídních špionů? Nahlédněte pod pokličku špičkové nevládní a supertajné ..
15.04.2024
Nedáte dopustit na charismatického francouzského herce Alaina Delona a rádi se podíváte na libovolný snímek, ve kterém si ..
09.04.2024
Máte rádi záhady, náboženskou symboliku, historii a Francii? Nenechte si ujít dobrodružnou výpravu s Robertem Langdonem a ..
07.04.2024

Do České republiky dorazila 2. dubna 2024 nová televizní stanice. Nese název Warner TV, ..

04.04.2024
Od doby, kdy se nechvalně proslulí manželé Stodolovi vydali na vražedné tažení, uplynulo již dvacet let. I po letech ale ..
31.03.2024

Když v roce 2018 skončilo vysílání pořadu Ano, šéfe!, málokdo čekal, že by se Zdeněk ..

27.03.2024

Těšíte se na to, až si v létě projdete křížem krážem Českou republiku a poznáte ..

24.03.2024
Pět obávaných lovců se opět vydává na lov. Máte-li rádi oblíbený vědomostní pořad Na lovu, nenechte si ujít ani ..
20.03.2024
Zajímá vás, jak to chodí v castingové agentuře? Televizní stanice Prima vám již brzy nabídne odpovědi na vše, co vás ..
17.03.2024