Jak často sledujeme televizi? Je to stále více

Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je to jasně patrné i ze statistik sledovanosti. Nyní se objevila první data z roku 2018 a tak se můžeme podívat na několik čísel. Ta jsou spojena hlavně s tím, že dokážou zmapovat typického průměrného tuzemského diváka.

Kolik času denně?

Číslo, na které se podíváme, může být pro některé až neuvěřitelné. Když vezmeme v potaz kompletní populaci, tedy osoby starší 4 let, tak musíme jasně říci, že průměrně se každý člověk dívá na televizi 3 hodiny a 25 minut. Jedná se o údaj z letošního roku. A nejde o údaj týdenní, jak by si někdo mohl myslet. Jedná se o údaj k jednomu dni. Takto dlouho každý člověk u televize prosedí.

Podobně jako loňský rok

Rozhodně musíme říci, že se jedná o velké číslo. Na druhou stranu je zde pozitivum v tom, že oproti loňskému roku není nijak výrazně větší. Nárůst zde sice je, ale zhruba jenom o jednu minutu. A podobné to je i v případě, kdy se podíváme do minulosti. Čísla tak ukazují, že lidé každým rokem dívají na televizi zhruba o jednu minutu více. A to v rámci jednoho dne.

Starší publikum dominuje

Podívejme se společně také na to, která divácká skupina sleduje pořady nejvíce. Jistě nebude překvapením, že je to skupina nejstarší. A to s označením 55+. Je to celkem logické. V této skupině jsou lidé v důchodovém věku, kteří tráví celý život doma. Nejméně se naopak na televizi dívá skupina 15 – 34. I zde jsou důvody jasné. Je to studium a koníčky, později také zaměstnání a rodina. V této skupině diváků je také zajímavé to, že zatímco celkový průměr sledovanosti stoupá, tak zde průměr rok od roku klesá. Důvodem však může být také to, že ne každý věnuje pozornost jenom televizi, když může volit alternativy spojené s možností si film stáhnout, nebo se na něj podívat online.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019