Jak často sledujeme televizi? Je to stále více

Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je to jasně patrné i ze statistik sledovanosti. Nyní se objevila první data z roku 2018 a tak se můžeme podívat na několik čísel. Ta jsou spojena hlavně s tím, že dokážou zmapovat typického průměrného tuzemského diváka.

Kolik času denně?

Číslo, na které se podíváme, může být pro některé až neuvěřitelné. Když vezmeme v potaz kompletní populaci, tedy osoby starší 4 let, tak musíme jasně říci, že průměrně se každý člověk dívá na televizi 3 hodiny a 25 minut. Jedná se o údaj z letošního roku. A nejde o údaj týdenní, jak by si někdo mohl myslet. Jedná se o údaj k jednomu dni. Takto dlouho každý člověk u televize prosedí.

Podobně jako loňský rok

Rozhodně musíme říci, že se jedná o velké číslo. Na druhou stranu je zde pozitivum v tom, že oproti loňskému roku není nijak výrazně větší. Nárůst zde sice je, ale zhruba jenom o jednu minutu. A podobné to je i v případě, kdy se podíváme do minulosti. Čísla tak ukazují, že lidé každým rokem dívají na televizi zhruba o jednu minutu více. A to v rámci jednoho dne.

Starší publikum dominuje

Podívejme se společně také na to, která divácká skupina sleduje pořady nejvíce. Jistě nebude překvapením, že je to skupina nejstarší. A to s označením 55+. Je to celkem logické. V této skupině jsou lidé v důchodovém věku, kteří tráví celý život doma. Nejméně se naopak na televizi dívá skupina 15 – 34. I zde jsou důvody jasné. Je to studium a koníčky, později také zaměstnání a rodina. V této skupině diváků je také zajímavé to, že zatímco celkový průměr sledovanosti stoupá, tak zde průměr rok od roku klesá. Důvodem však může být také to, že ne každý věnuje pozornost jenom televizi, když může volit alternativy spojené s možností si film stáhnout, nebo se na něj podívat online.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018