Jak dlouho sledujeme TV?

Určitě není žádným tajemstvím, že média jsou naším každodenním společníkem. Když se ale podíváte na statistiky, kolik u nich denně strávíte času, možná vás to překvapí. Mediální agentura ZenithOptimedia uveřejnila data, která říkají, že každý z nás ve společnosti médií denně prosedí 490 minut, což je více než osm hodin!

Médiím věnujeme polovinu bdělého času

Největší díl si z tohoto osmihodinového koláče pochopitelně ukrajuje televize. Připadají na ni celé tři hodiny našeho času. Hned za ní v závěsu najdeme internet, v jehož společnosti denně trávíme dvě hodiny. Když tedy vezmeme v úvahu, že osm hodin denně spíme a zbylých 16 hodin strávíme v bdělém stavu, máme jasný výsledek. Celou polovinu tohoto času věnujeme médiím!

Jenže, jak se říká, není všem dnům konec. Agentura totiž dokonce předpovídá, že doba, kterou u médií prosedíme, se ještě bude prodlužovat. Předpovídají, že za dva roky už to bude 506 minut, tedy o rovných 16 minut více než činí dnešní průměr.

Nejvíc roste internet

A jak to bude s podílem různých druhů médií? Podle statistik nejvíce roste internet. Posledních pět let zaznamenal dvojnásobný růst a to na úkor jiných tradičních médií. Před pěti lety na něj připadalo 13 % našeho času. V roce 2017 už to pravděpodobně bude celých 30 %, tedy více než dvojnásobek současných hodnot.

Latinská Amerika miluje rádio

Nejvíc mediálního času přitom připadá na Latinskou Ameriku, kde denně lidé u médií stráví 13 hodin. I tady mají lidé nejraději televizi a internet, ovšem třetí v žebříčku je rádio, které poslouchají tři hodiny denně. Střed a východ Evropy předběhl se svými 622 mediálními minutami denně i USA. Západ Evropy je o něco malinko mírnější a připadá na něj „jen“ 586 minut.  Na Blízkém východě jednoznačně vítězí internet se čtyřmi hodinami denně, v USA lidé sledují pět hodin denně televizi.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018