Jak dlouho sledujeme TV?

Určitě není žádným tajemstvím, že média jsou naším každodenním společníkem. Když se ale podíváte na statistiky, kolik u nich denně strávíte času, možná vás to překvapí. Mediální agentura ZenithOptimedia uveřejnila data, která říkají, že každý z nás ve společnosti médií denně prosedí 490 minut, což je více než osm hodin!

Médiím věnujeme polovinu bdělého času

Největší díl si z tohoto osmihodinového koláče pochopitelně ukrajuje televize. Připadají na ni celé tři hodiny našeho času. Hned za ní v závěsu najdeme internet, v jehož společnosti denně trávíme dvě hodiny. Když tedy vezmeme v úvahu, že osm hodin denně spíme a zbylých 16 hodin strávíme v bdělém stavu, máme jasný výsledek. Celou polovinu tohoto času věnujeme médiím!

Jenže, jak se říká, není všem dnům konec. Agentura totiž dokonce předpovídá, že doba, kterou u médií prosedíme, se ještě bude prodlužovat. Předpovídají, že za dva roky už to bude 506 minut, tedy o rovných 16 minut více než činí dnešní průměr.

Nejvíc roste internet

A jak to bude s podílem různých druhů médií? Podle statistik nejvíce roste internet. Posledních pět let zaznamenal dvojnásobný růst a to na úkor jiných tradičních médií. Před pěti lety na něj připadalo 13 % našeho času. V roce 2017 už to pravděpodobně bude celých 30 %, tedy více než dvojnásobek současných hodnot.

Latinská Amerika miluje rádio

Nejvíc mediálního času přitom připadá na Latinskou Ameriku, kde denně lidé u médií stráví 13 hodin. I tady mají lidé nejraději televizi a internet, ovšem třetí v žebříčku je rádio, které poslouchají tři hodiny denně. Střed a východ Evropy předběhl se svými 622 mediálními minutami denně i USA. Západ Evropy je o něco malinko mírnější a připadá na něj „jen“ 586 minut.  Na Blízkém východě jednoznačně vítězí internet se čtyřmi hodinami denně, v USA lidé sledují pět hodin denně televizi.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018