Jak se dařilo jednotlivým televizím v srpnu?

I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se televize nalákat diváky na co nejzajímavější pořady, které jsou vesměs nalezeny v archivech. Které televizi se v měsíci srpnupodařilo zaujmout nejvíce? Podívejte se s námi. Stejně jako v jiných našich přehledech se i zde zaměříme na diváky z kategorie 15+. Tedy na každého, kdo je starší 15 let, bez omezení horní hranice.

Dominovala Česká televize

Ta poslední dobou ukazuje, že má co nabídnout. Dobře se jí dařilo i v červenci, což však mnozí přisuzovali fotbalovému mistrovství světa, které se konalo v Rusku. V srpnu však žádný fotbal nebyl. Přesto se České televizi povedlo z hlediska celodenního vysílání zvítězit. Jaký konkrétně byl její podíl? Bylo to 28,3 procenta. Jde o číslo, které je v porovnání s minulým rokem v lehkém poklesu. Zhruba o procento.

Na druhém místě Nova

Ta je u nás dlouhodobou komerční jedničkou. Stejně jako u ČT výše, tak i zde mluvíme o celé skupině Nova, se všemi kanály. V měsíci srpnu 2018 tak bere druhé místo. Půjdeme ihned na čísla, která ukazují, že veřejnoprávní televizi celkem výrazně šlape na paty. Podíl sledovanosti je totiž 27,72 procenta. Vhodné je podívat se i na to, jak tomu bylo minulý rok. I to s Nově dařilo o poznání lépe, jelikož to byla sledovanost o cca. 2 procenta vyšší.

Prima jako třetí

I toto je celkem očekávaný výsledek, jelikož dlouhodobě je FTV Prima právě na místě třetím. Pokud bychom se měli podívat na její celkový podíl na sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 23,22 procent. To je sice o pár procent pod Novou, ale zároveň je třeba říci, že pokud toto číslo porovnáme s předchozím rokem, je zde viditelné zlepšení. A to o zhruba tři procenta. Znamená to jednu jedinou věc. Ve volbě programové skladby může být Prima nejvíce spokojená, protože zasáhla diváky lépe než loni.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018