Jak se dařilo jednotlivým televizím v srpnu?

I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se televize nalákat diváky na co nejzajímavější pořady, které jsou vesměs nalezeny v archivech. Které televizi se v měsíci srpnupodařilo zaujmout nejvíce? Podívejte se s námi. Stejně jako v jiných našich přehledech se i zde zaměříme na diváky z kategorie 15+. Tedy na každého, kdo je starší 15 let, bez omezení horní hranice.

Dominovala Česká televize

Ta poslední dobou ukazuje, že má co nabídnout. Dobře se jí dařilo i v červenci, což však mnozí přisuzovali fotbalovému mistrovství světa, které se konalo v Rusku. V srpnu však žádný fotbal nebyl. Přesto se České televizi povedlo z hlediska celodenního vysílání zvítězit. Jaký konkrétně byl její podíl? Bylo to 28,3 procenta. Jde o číslo, které je v porovnání s minulým rokem v lehkém poklesu. Zhruba o procento.

Na druhém místě Nova

Ta je u nás dlouhodobou komerční jedničkou. Stejně jako u ČT výše, tak i zde mluvíme o celé skupině Nova, se všemi kanály. V měsíci srpnu 2018 tak bere druhé místo. Půjdeme ihned na čísla, která ukazují, že veřejnoprávní televizi celkem výrazně šlape na paty. Podíl sledovanosti je totiž 27,72 procenta. Vhodné je podívat se i na to, jak tomu bylo minulý rok. I to s Nově dařilo o poznání lépe, jelikož to byla sledovanost o cca. 2 procenta vyšší.

Prima jako třetí

I toto je celkem očekávaný výsledek, jelikož dlouhodobě je FTV Prima právě na místě třetím. Pokud bychom se měli podívat na její celkový podíl na sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 23,22 procent. To je sice o pár procent pod Novou, ale zároveň je třeba říci, že pokud toto číslo porovnáme s předchozím rokem, je zde viditelné zlepšení. A to o zhruba tři procenta. Znamená to jednu jedinou věc. Ve volbě programové skladby může být Prima nejvíce spokojená, protože zasáhla diváky lépe než loni.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019