Jak se dařilo jednotlivým televizím v srpnu?

I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se televize nalákat diváky na co nejzajímavější pořady, které jsou vesměs nalezeny v archivech. Které televizi se v měsíci srpnupodařilo zaujmout nejvíce? Podívejte se s námi. Stejně jako v jiných našich přehledech se i zde zaměříme na diváky z kategorie 15+. Tedy na každého, kdo je starší 15 let, bez omezení horní hranice.

Dominovala Česká televize

Ta poslední dobou ukazuje, že má co nabídnout. Dobře se jí dařilo i v červenci, což však mnozí přisuzovali fotbalovému mistrovství světa, které se konalo v Rusku. V srpnu však žádný fotbal nebyl. Přesto se České televizi povedlo z hlediska celodenního vysílání zvítězit. Jaký konkrétně byl její podíl? Bylo to 28,3 procenta. Jde o číslo, které je v porovnání s minulým rokem v lehkém poklesu. Zhruba o procento.

Na druhém místě Nova

Ta je u nás dlouhodobou komerční jedničkou. Stejně jako u ČT výše, tak i zde mluvíme o celé skupině Nova, se všemi kanály. V měsíci srpnu 2018 tak bere druhé místo. Půjdeme ihned na čísla, která ukazují, že veřejnoprávní televizi celkem výrazně šlape na paty. Podíl sledovanosti je totiž 27,72 procenta. Vhodné je podívat se i na to, jak tomu bylo minulý rok. I to s Nově dařilo o poznání lépe, jelikož to byla sledovanost o cca. 2 procenta vyšší.

Prima jako třetí

I toto je celkem očekávaný výsledek, jelikož dlouhodobě je FTV Prima právě na místě třetím. Pokud bychom se měli podívat na její celkový podíl na sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 23,22 procent. To je sice o pár procent pod Novou, ale zároveň je třeba říci, že pokud toto číslo porovnáme s předchozím rokem, je zde viditelné zlepšení. A to o zhruba tři procenta. Znamená to jednu jedinou věc. Ve volbě programové skladby může být Prima nejvíce spokojená, protože zasáhla diváky lépe než loni.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019