Jak se dařilo jednotlivým televizím v srpnu?

I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se televize nalákat diváky na co nejzajímavější pořady, které jsou vesměs nalezeny v archivech. Které televizi se v měsíci srpnupodařilo zaujmout nejvíce? Podívejte se s námi. Stejně jako v jiných našich přehledech se i zde zaměříme na diváky z kategorie 15+. Tedy na každého, kdo je starší 15 let, bez omezení horní hranice.

Dominovala Česká televize

Ta poslední dobou ukazuje, že má co nabídnout. Dobře se jí dařilo i v červenci, což však mnozí přisuzovali fotbalovému mistrovství světa, které se konalo v Rusku. V srpnu však žádný fotbal nebyl. Přesto se České televizi povedlo z hlediska celodenního vysílání zvítězit. Jaký konkrétně byl její podíl? Bylo to 28,3 procenta. Jde o číslo, které je v porovnání s minulým rokem v lehkém poklesu. Zhruba o procento.

Na druhém místě Nova

Ta je u nás dlouhodobou komerční jedničkou. Stejně jako u ČT výše, tak i zde mluvíme o celé skupině Nova, se všemi kanály. V měsíci srpnu 2018 tak bere druhé místo. Půjdeme ihned na čísla, která ukazují, že veřejnoprávní televizi celkem výrazně šlape na paty. Podíl sledovanosti je totiž 27,72 procenta. Vhodné je podívat se i na to, jak tomu bylo minulý rok. I to s Nově dařilo o poznání lépe, jelikož to byla sledovanost o cca. 2 procenta vyšší.

Prima jako třetí

I toto je celkem očekávaný výsledek, jelikož dlouhodobě je FTV Prima právě na místě třetím. Pokud bychom se měli podívat na její celkový podíl na sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 23,22 procent. To je sice o pár procent pod Novou, ale zároveň je třeba říci, že pokud toto číslo porovnáme s předchozím rokem, je zde viditelné zlepšení. A to o zhruba tři procenta. Znamená to jednu jedinou věc. Ve volbě programové skladby může být Prima nejvíce spokojená, protože zasáhla diváky lépe než loni.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018