Jak se dařilo kanálu Prima Krimi?

Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění nové televizní stanice, která nese název Prima Krimi. Jak už naznačuje samotná název, půjde o kanál zaměřený jak na milovníky kriminálek ve firnové nebo seriálové podobě, ale půjde i o kanál, který nabídne i jiné pořady s touto tématikou. A to hlavně zahraniční produkce. Oficiální spuštění se obešlo bez problémů a my se nyní můžeme podívat na to, jak se kanálu Prima Krimi konkrétně dařilo.

Zájem byl celkem velký

Dalo se očekávat, že zájem nebude nijak malý. Jak už to bývá, tak při spuštění nových TV stanic se objeví mnoho diváků, kteří se chtějí přesvědčit, zda jim kanál funguje, stejně jako se chtějí podívat, co dávají. A Prima Krimi nebyla žádnou výjimkou a tak musíme říci, že se jí celkem dařilo.

S tímto je spojený také fakt, že mnoho seriálů bylo na Prima Krimi přesunuto jak z kanálů Prima Love, tak i z domovské TV Prima. A pokud jsou oblíbené u diváků, je pochopitelné, že si je našli i na novém kanále. I to vysvětluje celkem velký úspěch.

Podívejme se na čísla sledovanosti

Pokud jde o celý den, tak zde podíl sledovanosti atakoval hranici dvou procent. Konkrétně to bylo 1,89 procent ve skupině diváků starších patnácti let. Musíme však říci, že daná čísla táhnul nahoru především hlavní vysílací čas, jelikož zde Prima Krimi měla podíl přes tři procenta. Je jasné, že proti hlavním televizím jako je TV Nova, Prima, nebo ČT1 je to málo, ale když porovnáme nový kanál Primy s podobně tematicky založenými, jsou to čísla více než dobrá. Dokonce musíme říci, že Krimi zvládlo pokořit jinou stanici v portfoliu domovské FTV Prima, a to stanici Love. Čas samozřejmě ukáže, zda to bude pravidelné. U některých pořadů se dá očekávat, že ano. A to z důvodu, že právě z Love byly přesunuty na Krimi, aby se uvolnilo místo pro větší tematičnost prvního jmenovaného kanálu.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018