Jak se dařilo kanálu Prima Krimi?

Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění nové televizní stanice, která nese název Prima Krimi. Jak už naznačuje samotná název, půjde o kanál zaměřený jak na milovníky kriminálek ve firnové nebo seriálové podobě, ale půjde i o kanál, který nabídne i jiné pořady s touto tématikou. A to hlavně zahraniční produkce. Oficiální spuštění se obešlo bez problémů a my se nyní můžeme podívat na to, jak se kanálu Prima Krimi konkrétně dařilo.

Zájem byl celkem velký

Dalo se očekávat, že zájem nebude nijak malý. Jak už to bývá, tak při spuštění nových TV stanic se objeví mnoho diváků, kteří se chtějí přesvědčit, zda jim kanál funguje, stejně jako se chtějí podívat, co dávají. A Prima Krimi nebyla žádnou výjimkou a tak musíme říci, že se jí celkem dařilo.

S tímto je spojený také fakt, že mnoho seriálů bylo na Prima Krimi přesunuto jak z kanálů Prima Love, tak i z domovské TV Prima. A pokud jsou oblíbené u diváků, je pochopitelné, že si je našli i na novém kanále. I to vysvětluje celkem velký úspěch.

Podívejme se na čísla sledovanosti

Pokud jde o celý den, tak zde podíl sledovanosti atakoval hranici dvou procent. Konkrétně to bylo 1,89 procent ve skupině diváků starších patnácti let. Musíme však říci, že daná čísla táhnul nahoru především hlavní vysílací čas, jelikož zde Prima Krimi měla podíl přes tři procenta. Je jasné, že proti hlavním televizím jako je TV Nova, Prima, nebo ČT1 je to málo, ale když porovnáme nový kanál Primy s podobně tematicky založenými, jsou to čísla více než dobrá. Dokonce musíme říci, že Krimi zvládlo pokořit jinou stanici v portfoliu domovské FTV Prima, a to stanici Love. Čas samozřejmě ukáže, zda to bude pravidelné. U některých pořadů se dá očekávat, že ano. A to z důvodu, že právě z Love byly přesunuty na Krimi, aby se uvolnilo místo pro větší tematičnost prvního jmenovaného kanálu.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018