Jak se dařilo kanálu Prima Krimi?

Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění nové televizní stanice, která nese název Prima Krimi. Jak už naznačuje samotná název, půjde o kanál zaměřený jak na milovníky kriminálek ve firnové nebo seriálové podobě, ale půjde i o kanál, který nabídne i jiné pořady s touto tématikou. A to hlavně zahraniční produkce. Oficiální spuštění se obešlo bez problémů a my se nyní můžeme podívat na to, jak se kanálu Prima Krimi konkrétně dařilo.

Zájem byl celkem velký

Dalo se očekávat, že zájem nebude nijak malý. Jak už to bývá, tak při spuštění nových TV stanic se objeví mnoho diváků, kteří se chtějí přesvědčit, zda jim kanál funguje, stejně jako se chtějí podívat, co dávají. A Prima Krimi nebyla žádnou výjimkou a tak musíme říci, že se jí celkem dařilo.

S tímto je spojený také fakt, že mnoho seriálů bylo na Prima Krimi přesunuto jak z kanálů Prima Love, tak i z domovské TV Prima. A pokud jsou oblíbené u diváků, je pochopitelné, že si je našli i na novém kanále. I to vysvětluje celkem velký úspěch.

Podívejme se na čísla sledovanosti

Pokud jde o celý den, tak zde podíl sledovanosti atakoval hranici dvou procent. Konkrétně to bylo 1,89 procent ve skupině diváků starších patnácti let. Musíme však říci, že daná čísla táhnul nahoru především hlavní vysílací čas, jelikož zde Prima Krimi měla podíl přes tři procenta. Je jasné, že proti hlavním televizím jako je TV Nova, Prima, nebo ČT1 je to málo, ale když porovnáme nový kanál Primy s podobně tematicky založenými, jsou to čísla více než dobrá. Dokonce musíme říci, že Krimi zvládlo pokořit jinou stanici v portfoliu domovské FTV Prima, a to stanici Love. Čas samozřejmě ukáže, zda to bude pravidelné. U některých pořadů se dá očekávat, že ano. A to z důvodu, že právě z Love byly přesunuty na Krimi, aby se uvolnilo místo pro větší tematičnost prvního jmenovaného kanálu.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018