Jak se dařilo kanálu Prima Krimi?

Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění nové televizní stanice, která nese název Prima Krimi. Jak už naznačuje samotná název, půjde o kanál zaměřený jak na milovníky kriminálek ve firnové nebo seriálové podobě, ale půjde i o kanál, který nabídne i jiné pořady s touto tématikou. A to hlavně zahraniční produkce. Oficiální spuštění se obešlo bez problémů a my se nyní můžeme podívat na to, jak se kanálu Prima Krimi konkrétně dařilo.

Zájem byl celkem velký

Dalo se očekávat, že zájem nebude nijak malý. Jak už to bývá, tak při spuštění nových TV stanic se objeví mnoho diváků, kteří se chtějí přesvědčit, zda jim kanál funguje, stejně jako se chtějí podívat, co dávají. A Prima Krimi nebyla žádnou výjimkou a tak musíme říci, že se jí celkem dařilo.

S tímto je spojený také fakt, že mnoho seriálů bylo na Prima Krimi přesunuto jak z kanálů Prima Love, tak i z domovské TV Prima. A pokud jsou oblíbené u diváků, je pochopitelné, že si je našli i na novém kanále. I to vysvětluje celkem velký úspěch.

Podívejme se na čísla sledovanosti

Pokud jde o celý den, tak zde podíl sledovanosti atakoval hranici dvou procent. Konkrétně to bylo 1,89 procent ve skupině diváků starších patnácti let. Musíme však říci, že daná čísla táhnul nahoru především hlavní vysílací čas, jelikož zde Prima Krimi měla podíl přes tři procenta. Je jasné, že proti hlavním televizím jako je TV Nova, Prima, nebo ČT1 je to málo, ale když porovnáme nový kanál Primy s podobně tematicky založenými, jsou to čísla více než dobrá. Dokonce musíme říci, že Krimi zvládlo pokořit jinou stanici v portfoliu domovské FTV Prima, a to stanici Love. Čas samozřejmě ukáže, zda to bude pravidelné. U některých pořadů se dá očekávat, že ano. A to z důvodu, že právě z Love byly přesunuty na Krimi, aby se uvolnilo místo pro větší tematičnost prvního jmenovaného kanálu.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018