Jak se dařilo kanálu Prima Krimi?

Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění nové televizní stanice, která nese název Prima Krimi. Jak už naznačuje samotná název, půjde o kanál zaměřený jak na milovníky kriminálek ve firnové nebo seriálové podobě, ale půjde i o kanál, který nabídne i jiné pořady s touto tématikou. A to hlavně zahraniční produkce. Oficiální spuštění se obešlo bez problémů a my se nyní můžeme podívat na to, jak se kanálu Prima Krimi konkrétně dařilo.

Zájem byl celkem velký

Dalo se očekávat, že zájem nebude nijak malý. Jak už to bývá, tak při spuštění nových TV stanic se objeví mnoho diváků, kteří se chtějí přesvědčit, zda jim kanál funguje, stejně jako se chtějí podívat, co dávají. A Prima Krimi nebyla žádnou výjimkou a tak musíme říci, že se jí celkem dařilo.

S tímto je spojený také fakt, že mnoho seriálů bylo na Prima Krimi přesunuto jak z kanálů Prima Love, tak i z domovské TV Prima. A pokud jsou oblíbené u diváků, je pochopitelné, že si je našli i na novém kanále. I to vysvětluje celkem velký úspěch.

Podívejme se na čísla sledovanosti

Pokud jde o celý den, tak zde podíl sledovanosti atakoval hranici dvou procent. Konkrétně to bylo 1,89 procent ve skupině diváků starších patnácti let. Musíme však říci, že daná čísla táhnul nahoru především hlavní vysílací čas, jelikož zde Prima Krimi měla podíl přes tři procenta. Je jasné, že proti hlavním televizím jako je TV Nova, Prima, nebo ČT1 je to málo, ale když porovnáme nový kanál Primy s podobně tematicky založenými, jsou to čísla více než dobrá. Dokonce musíme říci, že Krimi zvládlo pokořit jinou stanici v portfoliu domovské FTV Prima, a to stanici Love. Čas samozřejmě ukáže, zda to bude pravidelné. U některých pořadů se dá očekávat, že ano. A to z důvodu, že právě z Love byly přesunuty na Krimi, aby se uvolnilo místo pro větší tematičnost prvního jmenovaného kanálu.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019