Jak se dařilo letošnímu MS v hokeji?

Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na letošní šampionát podíváme spíše z pohledu sledovanosti. A hned v úvodu je nutné říci, že ta celkem potvrzuje to, že Češi jsou sportovními fanoušky a pokud je sport číslo jedna, je to rozhodně hokej.

Jak byl sledovaný náš tým?

Podívejme se nejprve na to, jak diváci sledovaly zápasy našeho týmu. Bylo to poměrně dost, jelikož ani jeden zápas neskončil pod hodnotou deseti procent. A to je rozhodně velký úspěch. Nejvíce byl zájem spojený se zápasem proti Rusku, který sledovalo 18,6 procent televizních diváků. Na druhým místě byl duel se Švýcarskem, který sledovalo 15,2 procent diváků. Třetí místo bere utkání se Spojenými státy, který sledovalo rovných 15 procent diváků. I když šlo o klíčový duel, sledovanost byla nízká hlavně z důvodu, že šlo o zápas odpolední. Ne každý se tak k televizi dostal.

Jak zajímavé byly ostatní zápasy?

Nehrála samozřejmě jenom Česká republika, ale i celá řada dalších prestižních týmů. Proto je na místě podívat se na to, jak na tom byla sledovanost i jiných utkání. Když začneme tím, o které byl opravdu největší zájem, tak se jednalo o samotné finále. A to Švédsko – Švýcarsko, které sledovalo celkem 23 procent televizních diváků.

Lepší sledovanost než v loňském roce

Když si porovnáme čísla s loňským rokem, tak musíme jasně říci, že se České televizi dařilo mnohem lépe. Zatímco loni byla průměrná sledovanost 9,74 procenta, letos stoupla na téměř 11. Konkrétní číslo je 10,98 procenta. Je to dost možná dáno i tím, že letos nabízela možnost výběru. Tedy primární zápas, který byl k dispozici na klasickém kanále ČT Sport a dále to byl druhý, souběžný zápas, který bylo možné sledovat online, prostřednictvím HbbTV. Tedy těmi zájemci, kteří mají takzvanou chytrou televizi s připojením k internetu.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018