Jak se dařilo letošnímu MS v hokeji?

Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na letošní šampionát podíváme spíše z pohledu sledovanosti. A hned v úvodu je nutné říci, že ta celkem potvrzuje to, že Češi jsou sportovními fanoušky a pokud je sport číslo jedna, je to rozhodně hokej.

Jak byl sledovaný náš tým?

Podívejme se nejprve na to, jak diváci sledovaly zápasy našeho týmu. Bylo to poměrně dost, jelikož ani jeden zápas neskončil pod hodnotou deseti procent. A to je rozhodně velký úspěch. Nejvíce byl zájem spojený se zápasem proti Rusku, který sledovalo 18,6 procent televizních diváků. Na druhým místě byl duel se Švýcarskem, který sledovalo 15,2 procent diváků. Třetí místo bere utkání se Spojenými státy, který sledovalo rovných 15 procent diváků. I když šlo o klíčový duel, sledovanost byla nízká hlavně z důvodu, že šlo o zápas odpolední. Ne každý se tak k televizi dostal.

Jak zajímavé byly ostatní zápasy?

Nehrála samozřejmě jenom Česká republika, ale i celá řada dalších prestižních týmů. Proto je na místě podívat se na to, jak na tom byla sledovanost i jiných utkání. Když začneme tím, o které byl opravdu největší zájem, tak se jednalo o samotné finále. A to Švédsko – Švýcarsko, které sledovalo celkem 23 procent televizních diváků.

Lepší sledovanost než v loňském roce

Když si porovnáme čísla s loňským rokem, tak musíme jasně říci, že se České televizi dařilo mnohem lépe. Zatímco loni byla průměrná sledovanost 9,74 procenta, letos stoupla na téměř 11. Konkrétní číslo je 10,98 procenta. Je to dost možná dáno i tím, že letos nabízela možnost výběru. Tedy primární zápas, který byl k dispozici na klasickém kanále ČT Sport a dále to byl druhý, souběžný zápas, který bylo možné sledovat online, prostřednictvím HbbTV. Tedy těmi zájemci, kteří mají takzvanou chytrou televizi s připojením k internetu.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018