Jak se dařilo letošnímu MS v hokeji?

Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na letošní šampionát podíváme spíše z pohledu sledovanosti. A hned v úvodu je nutné říci, že ta celkem potvrzuje to, že Češi jsou sportovními fanoušky a pokud je sport číslo jedna, je to rozhodně hokej.

Jak byl sledovaný náš tým?

Podívejme se nejprve na to, jak diváci sledovaly zápasy našeho týmu. Bylo to poměrně dost, jelikož ani jeden zápas neskončil pod hodnotou deseti procent. A to je rozhodně velký úspěch. Nejvíce byl zájem spojený se zápasem proti Rusku, který sledovalo 18,6 procent televizních diváků. Na druhým místě byl duel se Švýcarskem, který sledovalo 15,2 procent diváků. Třetí místo bere utkání se Spojenými státy, který sledovalo rovných 15 procent diváků. I když šlo o klíčový duel, sledovanost byla nízká hlavně z důvodu, že šlo o zápas odpolední. Ne každý se tak k televizi dostal.

Jak zajímavé byly ostatní zápasy?

Nehrála samozřejmě jenom Česká republika, ale i celá řada dalších prestižních týmů. Proto je na místě podívat se na to, jak na tom byla sledovanost i jiných utkání. Když začneme tím, o které byl opravdu největší zájem, tak se jednalo o samotné finále. A to Švédsko – Švýcarsko, které sledovalo celkem 23 procent televizních diváků.

Lepší sledovanost než v loňském roce

Když si porovnáme čísla s loňským rokem, tak musíme jasně říci, že se České televizi dařilo mnohem lépe. Zatímco loni byla průměrná sledovanost 9,74 procenta, letos stoupla na téměř 11. Konkrétní číslo je 10,98 procenta. Je to dost možná dáno i tím, že letos nabízela možnost výběru. Tedy primární zápas, který byl k dispozici na klasickém kanále ČT Sport a dále to byl druhý, souběžný zápas, který bylo možné sledovat online, prostřednictvím HbbTV. Tedy těmi zájemci, kteří mají takzvanou chytrou televizi s připojením k internetu.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018