Jak se dařilo televizím v roce 2016?

Rok 2016 je za námi a tak je třeba ohlédnout se a podívat se na to, jak se konkrétně dařilo jednotlivým televizním stanicím. Pokud předchozí roky byly poměrně klidné a nic výraznějšího se neudálo, nyní musíme říci, že se hladiny televizních kanálů zajímavě rozvířily. A může za to TV Barrandov, která už v průběhu roku hlásila, že má celkem velký úspěch s celou řadou svých pořadů. A to se také potvrdilo. Pokud se podíváme na podíl celoroční sledovanosti, tak právě Barrandov poskočil na více než 7 procent. I když to vypadá jako celkem malé číslo, musíme říci, že celkový nárůst byl spojený s růstem o třetinu, oproti roku 2015.

Co lákalo nejvíce?

Pokud se podíváme na to, jaké pořady jasně dominovaly, byly to třeba Naše zprávy, Doktorka Kellerová, stejně jako už dlouhodobě vede Soudkyně Barbara, Popelka a Česká tajenka. Nezapomínejme také na to, že za úspěchem stanice Barrandov stojí i rozmanitost kanálů. Kdy láká kromě klasiky také Kino Barrandov, stejně jako Barrandov Plus.

Ostatní stanice zaznamenaly pokles

Zatímco Barrandov jásá, ostatní tuzemské komerční stanice smutní. A to proto, že u všech ostatních znamenal rok 2016 snížení celkové sledovanosti. Není to ale nutně dáno třeba jenom jejich neatraktivitou, ale i tím, že vznikají stále nové televize, stejně jako platí, že lidé mnoho pořadů sledují online. Nejvýraznější propad však zažila TV Nova, která spadla na své historické nejnižší minimu. Nijak dobře se nedařilo ani TV Prima, která se propadla na své minimum z roku 1999.

Jde přirozeně o dlouhodobou sledovanost počítanou v rámci celého dne, v průběhu konkrétního roku. V dílčích pořadech, jako jsou oblíbené filmy, seriály, nebo třeba zpravodajské relace i tyto stálice na tuzemské televizní scéně stále dominují a dokážou si ukrojit podíl, který jde hravě nad desítky procent. I když pro ně nebyl rok 2016, stále jsou jedničky na našem trhu.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018