Jak se dařilo televizím v roce 2016?

Rok 2016 je za námi a tak je třeba ohlédnout se a podívat se na to, jak se konkrétně dařilo jednotlivým televizním stanicím. Pokud předchozí roky byly poměrně klidné a nic výraznějšího se neudálo, nyní musíme říci, že se hladiny televizních kanálů zajímavě rozvířily. A může za to TV Barrandov, která už v průběhu roku hlásila, že má celkem velký úspěch s celou řadou svých pořadů. A to se také potvrdilo. Pokud se podíváme na podíl celoroční sledovanosti, tak právě Barrandov poskočil na více než 7 procent. I když to vypadá jako celkem malé číslo, musíme říci, že celkový nárůst byl spojený s růstem o třetinu, oproti roku 2015.

Co lákalo nejvíce?

Pokud se podíváme na to, jaké pořady jasně dominovaly, byly to třeba Naše zprávy, Doktorka Kellerová, stejně jako už dlouhodobě vede Soudkyně Barbara, Popelka a Česká tajenka. Nezapomínejme také na to, že za úspěchem stanice Barrandov stojí i rozmanitost kanálů. Kdy láká kromě klasiky také Kino Barrandov, stejně jako Barrandov Plus.

Ostatní stanice zaznamenaly pokles

Zatímco Barrandov jásá, ostatní tuzemské komerční stanice smutní. A to proto, že u všech ostatních znamenal rok 2016 snížení celkové sledovanosti. Není to ale nutně dáno třeba jenom jejich neatraktivitou, ale i tím, že vznikají stále nové televize, stejně jako platí, že lidé mnoho pořadů sledují online. Nejvýraznější propad však zažila TV Nova, která spadla na své historické nejnižší minimu. Nijak dobře se nedařilo ani TV Prima, která se propadla na své minimum z roku 1999.

Jde přirozeně o dlouhodobou sledovanost počítanou v rámci celého dne, v průběhu konkrétního roku. V dílčích pořadech, jako jsou oblíbené filmy, seriály, nebo třeba zpravodajské relace i tyto stálice na tuzemské televizní scéně stále dominují a dokážou si ukrojit podíl, který jde hravě nad desítky procent. I když pro ně nebyl rok 2016, stále jsou jedničky na našem trhu.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018