Jak se dařilo televizím v roce 2016?

Rok 2016 je za námi a tak je třeba ohlédnout se a podívat se na to, jak se konkrétně dařilo jednotlivým televizním stanicím. Pokud předchozí roky byly poměrně klidné a nic výraznějšího se neudálo, nyní musíme říci, že se hladiny televizních kanálů zajímavě rozvířily. A může za to TV Barrandov, která už v průběhu roku hlásila, že má celkem velký úspěch s celou řadou svých pořadů. A to se také potvrdilo. Pokud se podíváme na podíl celoroční sledovanosti, tak právě Barrandov poskočil na více než 7 procent. I když to vypadá jako celkem malé číslo, musíme říci, že celkový nárůst byl spojený s růstem o třetinu, oproti roku 2015.

Co lákalo nejvíce?

Pokud se podíváme na to, jaké pořady jasně dominovaly, byly to třeba Naše zprávy, Doktorka Kellerová, stejně jako už dlouhodobě vede Soudkyně Barbara, Popelka a Česká tajenka. Nezapomínejme také na to, že za úspěchem stanice Barrandov stojí i rozmanitost kanálů. Kdy láká kromě klasiky také Kino Barrandov, stejně jako Barrandov Plus.

Ostatní stanice zaznamenaly pokles

Zatímco Barrandov jásá, ostatní tuzemské komerční stanice smutní. A to proto, že u všech ostatních znamenal rok 2016 snížení celkové sledovanosti. Není to ale nutně dáno třeba jenom jejich neatraktivitou, ale i tím, že vznikají stále nové televize, stejně jako platí, že lidé mnoho pořadů sledují online. Nejvýraznější propad však zažila TV Nova, která spadla na své historické nejnižší minimu. Nijak dobře se nedařilo ani TV Prima, která se propadla na své minimum z roku 1999.

Jde přirozeně o dlouhodobou sledovanost počítanou v rámci celého dne, v průběhu konkrétního roku. V dílčích pořadech, jako jsou oblíbené filmy, seriály, nebo třeba zpravodajské relace i tyto stálice na tuzemské televizní scéně stále dominují a dokážou si ukrojit podíl, který jde hravě nad desítky procent. I když pro ně nebyl rok 2016, stále jsou jedničky na našem trhu.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018