Jak se dařilo televizím v roce 2016?

Rok 2016 je za námi a tak je třeba ohlédnout se a podívat se na to, jak se konkrétně dařilo jednotlivým televizním stanicím. Pokud předchozí roky byly poměrně klidné a nic výraznějšího se neudálo, nyní musíme říci, že se hladiny televizních kanálů zajímavě rozvířily. A může za to TV Barrandov, která už v průběhu roku hlásila, že má celkem velký úspěch s celou řadou svých pořadů. A to se také potvrdilo. Pokud se podíváme na podíl celoroční sledovanosti, tak právě Barrandov poskočil na více než 7 procent. I když to vypadá jako celkem malé číslo, musíme říci, že celkový nárůst byl spojený s růstem o třetinu, oproti roku 2015.

Co lákalo nejvíce?

Pokud se podíváme na to, jaké pořady jasně dominovaly, byly to třeba Naše zprávy, Doktorka Kellerová, stejně jako už dlouhodobě vede Soudkyně Barbara, Popelka a Česká tajenka. Nezapomínejme také na to, že za úspěchem stanice Barrandov stojí i rozmanitost kanálů. Kdy láká kromě klasiky také Kino Barrandov, stejně jako Barrandov Plus.

Ostatní stanice zaznamenaly pokles

Zatímco Barrandov jásá, ostatní tuzemské komerční stanice smutní. A to proto, že u všech ostatních znamenal rok 2016 snížení celkové sledovanosti. Není to ale nutně dáno třeba jenom jejich neatraktivitou, ale i tím, že vznikají stále nové televize, stejně jako platí, že lidé mnoho pořadů sledují online. Nejvýraznější propad však zažila TV Nova, která spadla na své historické nejnižší minimu. Nijak dobře se nedařilo ani TV Prima, která se propadla na své minimum z roku 1999.

Jde přirozeně o dlouhodobou sledovanost počítanou v rámci celého dne, v průběhu konkrétního roku. V dílčích pořadech, jako jsou oblíbené filmy, seriály, nebo třeba zpravodajské relace i tyto stálice na tuzemské televizní scéně stále dominují a dokážou si ukrojit podíl, který jde hravě nad desítky procent. I když pro ně nebyl rok 2016, stále jsou jedničky na našem trhu.

Aktuálně v tv světě
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018