Jak se dařilo TV pořadům o Vánocích?

Vánoce jsou pravidelně dobou, kdy si lidé užívají hlavně klidu. A s tím souvisí i pravidelné sledování televize. Zvláště potom pohádek, které už patří mezi tradiční základ nejenom Štědrého dne, ale i dnů následujících. A jelikož Vánoce jsou již za námi, můžeme se podívat na to, jaké televize a hlavně jaké pořady doslova ovládly sledovanost.

Na Štědrý den dominoval Korunní princ

Začneme zmiňovaným Štědrým dnem, jelikož právě ten je termínem, kdy k televizi usedá především většina rodin, ale i řada dalších lidí. Konkurence dnes byla poměrně vysoká. Připomeňme, že na TV Nova to byla pohádka s názvem Tři Bratři, která byla poměrně aktivně propagována. Proti ní však stála veřejnoprávní televize, konkrétně potom kanál ČT 1, kde se vysílala pohádka Korunní princ.

A pokud se podíváme na aktuální a přesné výsledky z peoplemetrů, můžeme mít jasno v tom, že to byla právě Česká televize, která v tomto směru dominovala. Pokud se podíváme také na konkrétní čísla, tak právě tuto pohádku sledovalo 54 procent diváků, což zhruba odpovídá počtu 2,19 milionu lidí, kteří byli u televizních obrazovek.

Dařilo se i dalším pořadům

Že štědrovečerní televizní menu umí Česká televize vybrat skutečně velmi dobře, to dokládá také fakt, že se v desítce nejlepších umístili třeba také Tři oříšky pro Popelku, stejně jako film Pelíšky, který byl na tyto konkrétní Vánoce poměrně netradičně vysílán v pozdějším čase. Pokud bychom se podívali i na další televize, nesmíme zapomínat na TV Nova, která si z pomyslného koláče uřízla také poměrně zajímavý podíl, a to 27 procent. Oproti ní už Prima zaostávala více, jelikož na tu čekalo pouze 11 procent diváků. Pokud se podíváme na celodenní sledovanost, je pořadí stejnou, pouze Nova ještě o několik procentní bodů ukrojila z koláče Primy. Ta tedy zcela jasně letošní svátky vánoční pohořela.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018