Jak se televizím dařilo během měsíce dubna?

Měsíc duben je za námi. Odehrála se během něho celá řada různých televizních premiér. Ty pochopitelně mohly výrazně ovlivnit sledovanost jednotlivých televizí. Podívejme se proto na to, jak se jednotlivým kanálům, konkrétně tedy televizním skupinám v dubnu dařilo.

Nova stále dominuje

Není to zase až tak žádné překvapení, jelikož dlouhodobou komerční jedničkou je u nás skupina Nova. A té se nejlépe dařilo i v měsíci dubnu. Pokud jde o celkový podíl sledovanosti, tak je to hodnota 37,2 procenta. Mluvíme zde o divácké skupině, která je starší patnácti let a která je pro většinu televizí právě tou klíčovou.

Česká televize ukazuje svou kvalitu

Zatímco v minulosti se jí moc nedařilo, poslední roky ukazuje, že dokáže strčit do kapsy i komerční televize. I proto je to právě Česká televize, kterou můžeme zařadit hned na druhé místo našeho žebříčku. Když jde o celkový podíl sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 28,4 procenta. To je poměrově více než čtvrtina diváků, a to také v kategorii těch, kteří jsou starší patnácti let.

Prima si polepšila

Skupina Prima je dlouhodobě tou, která okupuje třetí místo. Pokud se však podíváme na podíl sledovanosti z předchozích měsíců, nebo porovnáme výsledky s minulým rokem téhož období, tak musíme říci, že si televize celkem polepšila. A to tak, že dosáhla na sledovanost 23,1 procenta. Může zas to nejenom programová skladba, ale zcela rozhodně i fakt, že televize spustila nový kanál Prima Krimi, který hned během prvního měsíce pomohl ke zvýšení sledovanosti o více než 1,3 procenta.

Barrandov stále držitelem bramborové medaile

Dlouhodobé výsledky sledovanosti také ukazují to, že je to právě Barrandov, která si tradičně drží čtvrtou pozici. A to i přesto, že dokáže nabídnout jak celkem bohatou nabídku televizních kanálů, tak i proto, že stále přichází i s řadou nových pořadů. A to nejenom těch, kde má hlavní roli majitel Jaromír Soukup.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018