Jak se televizím dařilo během měsíce dubna?

Měsíc duben je za námi. Odehrála se během něho celá řada různých televizních premiér. Ty pochopitelně mohly výrazně ovlivnit sledovanost jednotlivých televizí. Podívejme se proto na to, jak se jednotlivým kanálům, konkrétně tedy televizním skupinám v dubnu dařilo.

Nova stále dominuje

Není to zase až tak žádné překvapení, jelikož dlouhodobou komerční jedničkou je u nás skupina Nova. A té se nejlépe dařilo i v měsíci dubnu. Pokud jde o celkový podíl sledovanosti, tak je to hodnota 37,2 procenta. Mluvíme zde o divácké skupině, která je starší patnácti let a která je pro většinu televizí právě tou klíčovou.

Česká televize ukazuje svou kvalitu

Zatímco v minulosti se jí moc nedařilo, poslední roky ukazuje, že dokáže strčit do kapsy i komerční televize. I proto je to právě Česká televize, kterou můžeme zařadit hned na druhé místo našeho žebříčku. Když jde o celkový podíl sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 28,4 procenta. To je poměrově více než čtvrtina diváků, a to také v kategorii těch, kteří jsou starší patnácti let.

Prima si polepšila

Skupina Prima je dlouhodobě tou, která okupuje třetí místo. Pokud se však podíváme na podíl sledovanosti z předchozích měsíců, nebo porovnáme výsledky s minulým rokem téhož období, tak musíme říci, že si televize celkem polepšila. A to tak, že dosáhla na sledovanost 23,1 procenta. Může zas to nejenom programová skladba, ale zcela rozhodně i fakt, že televize spustila nový kanál Prima Krimi, který hned během prvního měsíce pomohl ke zvýšení sledovanosti o více než 1,3 procenta.

Barrandov stále držitelem bramborové medaile

Dlouhodobé výsledky sledovanosti také ukazují to, že je to právě Barrandov, která si tradičně drží čtvrtou pozici. A to i přesto, že dokáže nabídnout jak celkem bohatou nabídku televizních kanálů, tak i proto, že stále přichází i s řadou nových pořadů. A to nejenom těch, kde má hlavní roli majitel Jaromír Soukup.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018