Jak se televizím dařilo během měsíce dubna?

Měsíc duben je za námi. Odehrála se během něho celá řada různých televizních premiér. Ty pochopitelně mohly výrazně ovlivnit sledovanost jednotlivých televizí. Podívejme se proto na to, jak se jednotlivým kanálům, konkrétně tedy televizním skupinám v dubnu dařilo.

Nova stále dominuje

Není to zase až tak žádné překvapení, jelikož dlouhodobou komerční jedničkou je u nás skupina Nova. A té se nejlépe dařilo i v měsíci dubnu. Pokud jde o celkový podíl sledovanosti, tak je to hodnota 37,2 procenta. Mluvíme zde o divácké skupině, která je starší patnácti let a která je pro většinu televizí právě tou klíčovou.

Česká televize ukazuje svou kvalitu

Zatímco v minulosti se jí moc nedařilo, poslední roky ukazuje, že dokáže strčit do kapsy i komerční televize. I proto je to právě Česká televize, kterou můžeme zařadit hned na druhé místo našeho žebříčku. Když jde o celkový podíl sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 28,4 procenta. To je poměrově více než čtvrtina diváků, a to také v kategorii těch, kteří jsou starší patnácti let.

Prima si polepšila

Skupina Prima je dlouhodobě tou, která okupuje třetí místo. Pokud se však podíváme na podíl sledovanosti z předchozích měsíců, nebo porovnáme výsledky s minulým rokem téhož období, tak musíme říci, že si televize celkem polepšila. A to tak, že dosáhla na sledovanost 23,1 procenta. Může zas to nejenom programová skladba, ale zcela rozhodně i fakt, že televize spustila nový kanál Prima Krimi, který hned během prvního měsíce pomohl ke zvýšení sledovanosti o více než 1,3 procenta.

Barrandov stále držitelem bramborové medaile

Dlouhodobé výsledky sledovanosti také ukazují to, že je to právě Barrandov, která si tradičně drží čtvrtou pozici. A to i přesto, že dokáže nabídnout jak celkem bohatou nabídku televizních kanálů, tak i proto, že stále přichází i s řadou nových pořadů. A to nejenom těch, kde má hlavní roli majitel Jaromír Soukup.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018