Jak se televizím dařilo během měsíce dubna?

Měsíc duben je za námi. Odehrála se během něho celá řada různých televizních premiér. Ty pochopitelně mohly výrazně ovlivnit sledovanost jednotlivých televizí. Podívejme se proto na to, jak se jednotlivým kanálům, konkrétně tedy televizním skupinám v dubnu dařilo.

Nova stále dominuje

Není to zase až tak žádné překvapení, jelikož dlouhodobou komerční jedničkou je u nás skupina Nova. A té se nejlépe dařilo i v měsíci dubnu. Pokud jde o celkový podíl sledovanosti, tak je to hodnota 37,2 procenta. Mluvíme zde o divácké skupině, která je starší patnácti let a která je pro většinu televizí právě tou klíčovou.

Česká televize ukazuje svou kvalitu

Zatímco v minulosti se jí moc nedařilo, poslední roky ukazuje, že dokáže strčit do kapsy i komerční televize. I proto je to právě Česká televize, kterou můžeme zařadit hned na druhé místo našeho žebříčku. Když jde o celkový podíl sledovanosti, tak mluvíme o hodnotě 28,4 procenta. To je poměrově více než čtvrtina diváků, a to také v kategorii těch, kteří jsou starší patnácti let.

Prima si polepšila

Skupina Prima je dlouhodobě tou, která okupuje třetí místo. Pokud se však podíváme na podíl sledovanosti z předchozích měsíců, nebo porovnáme výsledky s minulým rokem téhož období, tak musíme říci, že si televize celkem polepšila. A to tak, že dosáhla na sledovanost 23,1 procenta. Může zas to nejenom programová skladba, ale zcela rozhodně i fakt, že televize spustila nový kanál Prima Krimi, který hned během prvního měsíce pomohl ke zvýšení sledovanosti o více než 1,3 procenta.

Barrandov stále držitelem bramborové medaile

Dlouhodobé výsledky sledovanosti také ukazují to, že je to právě Barrandov, která si tradičně drží čtvrtou pozici. A to i přesto, že dokáže nabídnout jak celkem bohatou nabídku televizních kanálů, tak i proto, že stále přichází i s řadou nových pořadů. A to nejenom těch, kde má hlavní roli majitel Jaromír Soukup.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019