Jak se televizím dařilo v červenci?

Červenec rozhodně není měsícem, který by s ohledem na statistiky jakkoliv dominoval. To proto, že většina diváků je samozřejmě na prázdninách a tak se na televizi dívá jenom málokdo. Na to televize reagují i tím, že připravují spíše jenom reprízy, než že by chtěly zaujmout novinkami. A jak se tento měsíc dařilo jednotlivým kanálům?

Dominovala Česká televize

Ta už dlouhou dobu ukazuje, že právem patří mezi televize, které mají na trhu podstatný podíl. A to se potvrdilo i nyní. Byl to právě měsíc červenec, kdy Česká televize nejenom potvrdila svou kvalitu, ale kdy došlo také k tomu, že s ohledem na celkový podíl sledovanosti jasně vyhrála. Strčila tak do kapsy komerční televize, které obvykle dominovaly v minulosti. Pokud se podíváme na celkový poměr, tak získala podíl 31,6 procent. Když vyselektujeme hlavní vysílací čas, tak se na kanály ČT dívalo 30,5 procenta diváků.

Hlavním důvodem toho, proč se ČT dostals v červenci na vrchol, bylo zcela jistě konané mistrovství světa ve fotbale. Televize vysílala úplně všechny zápasy, které se v Rusku odehrály. A to jí zcela pochopitelně přitáhlo mnoho diváků. Hlavně na kanálu ČT Sport.

Na druhém místě Nova

Ta musela překousnout porážku, jelikož je to právě Nova Group, která je dlouhodobě právě na prvním místě. To se však nyní změnilo a největší tuzemská komerční stanice je na místě druhém. Když se podíváme na celkový podíl, tak musíme jasně říci, že byl výrazně nižší. A to o hodnotě 25,7 procenta. Nova tedy má v následujícím období rozhodně co dohánět.

Třetí byla Prima

Ta je na třetím místě poměrně často a tak se mluvit o tom, že nejde o nijak výjimečný výsledek. Konkrétní průměrný podíl na sledovanosti v červenci byl pro FTV Prima 22 procent. To znamená jednu jedinou věc, a tou je fakt, že televize celkem výrazně šlape na paty Nově, což je pro ní určitě motivace do budoucna.

Aktuálně v tv světě
V posledních letech se s novými seriály v rámci českých televizí doslova roztrhl pytel. Vedení televizních stanic ..
19.05.2019
Diváci v České republice jsou pravidelně zásobováni skvělými kriminálními seriály, z nichž nad ostatními bezesporu ..
16.05.2019
Generální ředitel Petr Dvořák podal návrh, aby ředitelem Ostravského studia ČT zůstal dosavadní ředitel Tomáš ..
12.05.2019
Skupina Prima v loňském roce učinila zásadní rozhodnutí. Kromě upravení programu Prima Love spustila i vysílání ..
11.05.2019
Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, ..
06.05.2019
Již několik let slaví TV Prima úspěch se svou improvizační show, která nese název Partička. Ta dlouhodobě baví diváky ..
05.05.2019
Režisér a producent Tomáš Magnusek představil úplně nový vznikající seriál s názvem Čechovi. Třináctidílná sága ..
28.04.2019
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019