Jak se televizím dařilo v červenci?

Červenec rozhodně není měsícem, který by s ohledem na statistiky jakkoliv dominoval. To proto, že většina diváků je samozřejmě na prázdninách a tak se na televizi dívá jenom málokdo. Na to televize reagují i tím, že připravují spíše jenom reprízy, než že by chtěly zaujmout novinkami. A jak se tento měsíc dařilo jednotlivým kanálům?

Dominovala Česká televize

Ta už dlouhou dobu ukazuje, že právem patří mezi televize, které mají na trhu podstatný podíl. A to se potvrdilo i nyní. Byl to právě měsíc červenec, kdy Česká televize nejenom potvrdila svou kvalitu, ale kdy došlo také k tomu, že s ohledem na celkový podíl sledovanosti jasně vyhrála. Strčila tak do kapsy komerční televize, které obvykle dominovaly v minulosti. Pokud se podíváme na celkový poměr, tak získala podíl 31,6 procent. Když vyselektujeme hlavní vysílací čas, tak se na kanály ČT dívalo 30,5 procenta diváků.

Hlavním důvodem toho, proč se ČT dostals v červenci na vrchol, bylo zcela jistě konané mistrovství světa ve fotbale. Televize vysílala úplně všechny zápasy, které se v Rusku odehrály. A to jí zcela pochopitelně přitáhlo mnoho diváků. Hlavně na kanálu ČT Sport.

Na druhém místě Nova

Ta musela překousnout porážku, jelikož je to právě Nova Group, která je dlouhodobě právě na prvním místě. To se však nyní změnilo a největší tuzemská komerční stanice je na místě druhém. Když se podíváme na celkový podíl, tak musíme jasně říci, že byl výrazně nižší. A to o hodnotě 25,7 procenta. Nova tedy má v následujícím období rozhodně co dohánět.

Třetí byla Prima

Ta je na třetím místě poměrně často a tak se mluvit o tom, že nejde o nijak výjimečný výsledek. Konkrétní průměrný podíl na sledovanosti v červenci byl pro FTV Prima 22 procent. To znamená jednu jedinou věc, a tou je fakt, že televize celkem výrazně šlape na paty Nově, což je pro ní určitě motivace do budoucna.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018