Jak se televizím dařilo v červenci?

Červenec rozhodně není měsícem, který by s ohledem na statistiky jakkoliv dominoval. To proto, že většina diváků je samozřejmě na prázdninách a tak se na televizi dívá jenom málokdo. Na to televize reagují i tím, že připravují spíše jenom reprízy, než že by chtěly zaujmout novinkami. A jak se tento měsíc dařilo jednotlivým kanálům?

Dominovala Česká televize

Ta už dlouhou dobu ukazuje, že právem patří mezi televize, které mají na trhu podstatný podíl. A to se potvrdilo i nyní. Byl to právě měsíc červenec, kdy Česká televize nejenom potvrdila svou kvalitu, ale kdy došlo také k tomu, že s ohledem na celkový podíl sledovanosti jasně vyhrála. Strčila tak do kapsy komerční televize, které obvykle dominovaly v minulosti. Pokud se podíváme na celkový poměr, tak získala podíl 31,6 procent. Když vyselektujeme hlavní vysílací čas, tak se na kanály ČT dívalo 30,5 procenta diváků.

Hlavním důvodem toho, proč se ČT dostals v červenci na vrchol, bylo zcela jistě konané mistrovství světa ve fotbale. Televize vysílala úplně všechny zápasy, které se v Rusku odehrály. A to jí zcela pochopitelně přitáhlo mnoho diváků. Hlavně na kanálu ČT Sport.

Na druhém místě Nova

Ta musela překousnout porážku, jelikož je to právě Nova Group, která je dlouhodobě právě na prvním místě. To se však nyní změnilo a největší tuzemská komerční stanice je na místě druhém. Když se podíváme na celkový podíl, tak musíme jasně říci, že byl výrazně nižší. A to o hodnotě 25,7 procenta. Nova tedy má v následujícím období rozhodně co dohánět.

Třetí byla Prima

Ta je na třetím místě poměrně často a tak se mluvit o tom, že nejde o nijak výjimečný výsledek. Konkrétní průměrný podíl na sledovanosti v červenci byl pro FTV Prima 22 procent. To znamená jednu jedinou věc, a tou je fakt, že televize celkem výrazně šlape na paty Nově, což je pro ní určitě motivace do budoucna.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019