Jak se televizím dařilo v červenci?

Červenec rozhodně není měsícem, který by s ohledem na statistiky jakkoliv dominoval. To proto, že většina diváků je samozřejmě na prázdninách a tak se na televizi dívá jenom málokdo. Na to televize reagují i tím, že připravují spíše jenom reprízy, než že by chtěly zaujmout novinkami. A jak se tento měsíc dařilo jednotlivým kanálům?

Dominovala Česká televize

Ta už dlouhou dobu ukazuje, že právem patří mezi televize, které mají na trhu podstatný podíl. A to se potvrdilo i nyní. Byl to právě měsíc červenec, kdy Česká televize nejenom potvrdila svou kvalitu, ale kdy došlo také k tomu, že s ohledem na celkový podíl sledovanosti jasně vyhrála. Strčila tak do kapsy komerční televize, které obvykle dominovaly v minulosti. Pokud se podíváme na celkový poměr, tak získala podíl 31,6 procent. Když vyselektujeme hlavní vysílací čas, tak se na kanály ČT dívalo 30,5 procenta diváků.

Hlavním důvodem toho, proč se ČT dostals v červenci na vrchol, bylo zcela jistě konané mistrovství světa ve fotbale. Televize vysílala úplně všechny zápasy, které se v Rusku odehrály. A to jí zcela pochopitelně přitáhlo mnoho diváků. Hlavně na kanálu ČT Sport.

Na druhém místě Nova

Ta musela překousnout porážku, jelikož je to právě Nova Group, která je dlouhodobě právě na prvním místě. To se však nyní změnilo a největší tuzemská komerční stanice je na místě druhém. Když se podíváme na celkový podíl, tak musíme jasně říci, že byl výrazně nižší. A to o hodnotě 25,7 procenta. Nova tedy má v následujícím období rozhodně co dohánět.

Třetí byla Prima

Ta je na třetím místě poměrně často a tak se mluvit o tom, že nejde o nijak výjimečný výsledek. Konkrétní průměrný podíl na sledovanosti v červenci byl pro FTV Prima 22 procent. To znamená jednu jedinou věc, a tou je fakt, že televize celkem výrazně šlape na paty Nově, což je pro ní určitě motivace do budoucna.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018