Jak si nevzít princeznu – nová pohádka na Štědrý večer

Česká televize již tradičně vysílá na Štědrý večer novou vánoční pohádku. Ta letošní se jmenuje Jak si nevzít princeznu.

Režie štědrovečerní pohádky se ujal Karel Janák, který už má s tímto žánrem a formátem bohaté zkušenosti, neboť v minulosti natočil dalších šest vánočních pohádek. Mimo jiné režíroval i loňskou pohádku O vánoční hvězdě či Princezna a písař nebo Dvanáct měsíčků.

Námět letošní pohádky Jak si nevzít princeznu se točí okolo sudby, která předurčila, že si princ Leopold vezme princeznu Josefínu ze sousedního království. Ani jednomu z urozených snoubenců se však do svatby nechce, a tak se rozhodnou, že sudbu zlomí. Prostřednictvím kouzelných hodin se vydají do minulosti, kde se pokusí změnit svůj osud.

Hlavních rolí se ujala Anna Fialová a Marek Adamczyk. Pro děj budou důležité i postavy třech sudiček, které ztvárnily Iva Janžurová, Naďa Konvalinková a Daniela Kovářová. V dalších rolích uvidí diváci na Štědrý večer třeba Miroslava Táborského nebo Patrika Děrgela.

Kromě té štědrovečerní přinese Česká televize i řadu starších pohádek, ať už těch notoricky očekávaných jako jsou Tři oříšky pro Popelku, Šíleně smutná princezna nebo Anděl Páně, tak těch méně známých a modernějších. Objeví se také nová pohádka ve znakovém jazyce pro neslyšící, kterou ČT připravuje každé Vánoce už od roku 2015, a letos bude O kouzelné rybí kostičce.

Novou vánoční pohádku Jak si nevzít princeznu si diváci budou moci pustit na Štědrý den od devatenácti hodin.

Aktuálně v tv světě
Po úspěšné jarní sezoně, představila TV Prima celkem tři nové seriály, které bude na podzim vysílat. Jedním z nich je ..
11.08.2022
Komediální seriál s názvem Argometal je založený na příběhu z české vesnice. Režii má na starost Karel Janák, který ..
07.08.2022
Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na ..
02.08.2022
Na Očku se momentálně vysílá další etapa show, který mají za úkol dám divákům tipy na to jak si nejlépe užít ..
31.07.2022
V tento den byli odehrány dva podniky ATP 250. Což je tenisová kategorie mužského profesionálního okruhu. Je hraná od roku ..
26.07.2022
Tento rok vyšla nová romantická komedie, která se natáčela v Praze. Komedie s názvem Řekni to psem. Měla svoji premiéru ..
24.07.2022
Už 4. srpna bude premiéra filmu s názvem Planeta Praha. Režisérem tohoto filmu je Jan Hošek, který není jen režisérem, ..
21.07.2022
Nový seriál nese název Máma na zabití. První díl byl odvysílán 5.7. ve 21:25. Druhý díl bude vysílán 12.7. ve stejný ..
17.07.2022
Ve 20:20 můžete na Nově vidět premiéru dokumentárního filmu Karel Speciál. Tento film režírovala Olga Malířová ..
15.07.2022
Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a ..
10.07.2022