Jak si vede Televize Seznam?

Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí mezi velké hráče. Očekávala se spíše menší sledovanost. Nyní jsou k dispozici první čísla a tak se můžeme společně podívat na to, jak se této televizi zatím dařilo. Zde připomeňme, že své vysílání započala oficiálně na začátku měsíce března a tak daná čísla odpovídají právě několika prvním týdnům tohoto měsíce.

Jak je na tom Televize Seznam z hlediska průměru?

Nejprve se podíváme na jedno z nejdůležitějších čísel, které se týká samotného průměru. Díky tomu budeme moci televizi lépe zařadit mezi ostatní. Když se podíváme na komplexní skupinu, tedy na osoby starší patnácti let, tak musíme říci, že celkový podíl na sledovanosti je 0,12 procent. Dobré je připomenout, že hlavní favorité dosahují sledovanosti v desítkách procent. Pokud vám to připadá až velmi málo, tak musíme říci, že zhruba takováto sledovanost byla celkem očekávaná.

Podobně, jako jiné tematické televize

Musíme říci, že když je Televize Seznam porovnána s ostatními, tak je na tom z hlediska sledovanosti podobně, jako jiné tematické televize. Třeba úzce zaměřené kanály nabízející dětské pořady, nebo třeba filmy. V tomto ohledu musíme říci, že na to že je na obrazovce jenom pár týdnů, je to číslo celkem dobré a dá se očekávat i to, že nadále poroste.

Jak jsou na tom konkrétní čísla?

Pokud vám procentuelní hodnota zase až tak nic neříká, můžeme se podívat i na konkrétní číslo. Když jde o první týdny měsíce března, tak ve zmíněné kategorii starších patnácti let došlo k tomu, že televizi sledovalo zhruba milion televizních diváků. A to už je číslo celkem dobré. Vliv na to má mimo jiné i ten fakt, že například na rozdíl od řady konkurentů je dostupná nejenom na satelitu nebo kabelu, ale i na klasickém celoplošném multiplexu.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019