Jak si vede Televize Seznam?

Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí mezi velké hráče. Očekávala se spíše menší sledovanost. Nyní jsou k dispozici první čísla a tak se můžeme společně podívat na to, jak se této televizi zatím dařilo. Zde připomeňme, že své vysílání započala oficiálně na začátku měsíce března a tak daná čísla odpovídají právě několika prvním týdnům tohoto měsíce.

Jak je na tom Televize Seznam z hlediska průměru?

Nejprve se podíváme na jedno z nejdůležitějších čísel, které se týká samotného průměru. Díky tomu budeme moci televizi lépe zařadit mezi ostatní. Když se podíváme na komplexní skupinu, tedy na osoby starší patnácti let, tak musíme říci, že celkový podíl na sledovanosti je 0,12 procent. Dobré je připomenout, že hlavní favorité dosahují sledovanosti v desítkách procent. Pokud vám to připadá až velmi málo, tak musíme říci, že zhruba takováto sledovanost byla celkem očekávaná.

Podobně, jako jiné tematické televize

Musíme říci, že když je Televize Seznam porovnána s ostatními, tak je na tom z hlediska sledovanosti podobně, jako jiné tematické televize. Třeba úzce zaměřené kanály nabízející dětské pořady, nebo třeba filmy. V tomto ohledu musíme říci, že na to že je na obrazovce jenom pár týdnů, je to číslo celkem dobré a dá se očekávat i to, že nadále poroste.

Jak jsou na tom konkrétní čísla?

Pokud vám procentuelní hodnota zase až tak nic neříká, můžeme se podívat i na konkrétní číslo. Když jde o první týdny měsíce března, tak ve zmíněné kategorii starších patnácti let došlo k tomu, že televizi sledovalo zhruba milion televizních diváků. A to už je číslo celkem dobré. Vliv na to má mimo jiné i ten fakt, že například na rozdíl od řady konkurentů je dostupná nejenom na satelitu nebo kabelu, ale i na klasickém celoplošném multiplexu.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018