Jak sledujeme TV? Stále více

Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte v porovnání s ostatními. Pokud vás zajímá, jak sledujeme TV, přinášíme vám zajímavé statistiky, které vám možná ukážou, že ještě nepatříte do skupiny televizních maniaků.

Televizi má doma většina lidí

Podívejme se nejprve na to, jak je to s vlastnictvím televize. Poslední čísla říkají, že televizi má doma 95 procent domácností. Tam, kde televizi nemají, není stoprocentní jistota, že ji nesledují. Mohou využívat různá internetová vysílání, jako třeba prostřednictvím našeho webu. V takovém případě je klasická televize skutečně zbytečná.

Jak dlouho sledujeme televizi?

Nyní se pojďme podívat na číslo, které říká, jak dlouho sleduje televizní obrazovku průměrný divák. Nejprve doporučujeme popřemýšlet, jak jste na tom vy. A nyní si tuto hodnotu porovnejte s realitou. Průměrný český divák, který je starší 15 let, sleduje televizi v průměru 3 hodiny a 45 minut. Mluvíme o sledovanosti nikoliv týdenní, ale denní. Jde tedy o celkem výraznou část dne. Když ji porovnáme s minulostí, tak před pěti lety to bylo o 15 minut déle a před deseti lety o 30 minut déle. Co pět let tedy nárůst o čtvrthodinku.

Chceme kvalitní obraz

Jelikož se do popředí stále více dostávají moderní televize nabízející HD technologii, je pochopitelné, že diváci chtějí i kvalitní obraz. HD rozlišení už přijímá 62 procent domácností. V loňském roce to přitom bylo o necelých 10 procent méně. Souvisí to mimo jiné i s faktem, že jenom jedna domácnost z deseti doma nemá plochý televizor. Také stoupá počet domácností, které mají takzvanou chytrou televizi.

Mnoho lidí také potvrzuje, že když nesledují pořad přímo na TV, tak k tomu využívají své chytré telefony, tablety i počítače. A to jak pro puštění videa, tak i pro možnost spustit si program v rámci internetové, tedy dnes už placené televize.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018