Jak sledujeme TV? Stále více

Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte v porovnání s ostatními. Pokud vás zajímá, jak sledujeme TV, přinášíme vám zajímavé statistiky, které vám možná ukážou, že ještě nepatříte do skupiny televizních maniaků.

Televizi má doma většina lidí

Podívejme se nejprve na to, jak je to s vlastnictvím televize. Poslední čísla říkají, že televizi má doma 95 procent domácností. Tam, kde televizi nemají, není stoprocentní jistota, že ji nesledují. Mohou využívat různá internetová vysílání, jako třeba prostřednictvím našeho webu. V takovém případě je klasická televize skutečně zbytečná.

Jak dlouho sledujeme televizi?

Nyní se pojďme podívat na číslo, které říká, jak dlouho sleduje televizní obrazovku průměrný divák. Nejprve doporučujeme popřemýšlet, jak jste na tom vy. A nyní si tuto hodnotu porovnejte s realitou. Průměrný český divák, který je starší 15 let, sleduje televizi v průměru 3 hodiny a 45 minut. Mluvíme o sledovanosti nikoliv týdenní, ale denní. Jde tedy o celkem výraznou část dne. Když ji porovnáme s minulostí, tak před pěti lety to bylo o 15 minut déle a před deseti lety o 30 minut déle. Co pět let tedy nárůst o čtvrthodinku.

Chceme kvalitní obraz

Jelikož se do popředí stále více dostávají moderní televize nabízející HD technologii, je pochopitelné, že diváci chtějí i kvalitní obraz. HD rozlišení už přijímá 62 procent domácností. V loňském roce to přitom bylo o necelých 10 procent méně. Souvisí to mimo jiné i s faktem, že jenom jedna domácnost z deseti doma nemá plochý televizor. Také stoupá počet domácností, které mají takzvanou chytrou televizi.

Mnoho lidí také potvrzuje, že když nesledují pořad přímo na TV, tak k tomu využívají své chytré telefony, tablety i počítače. A to jak pro puštění videa, tak i pro možnost spustit si program v rámci internetové, tedy dnes už placené televize.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018