Jak sledujeme TV? Stále více

Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte v porovnání s ostatními. Pokud vás zajímá, jak sledujeme TV, přinášíme vám zajímavé statistiky, které vám možná ukážou, že ještě nepatříte do skupiny televizních maniaků.

Televizi má doma většina lidí

Podívejme se nejprve na to, jak je to s vlastnictvím televize. Poslední čísla říkají, že televizi má doma 95 procent domácností. Tam, kde televizi nemají, není stoprocentní jistota, že ji nesledují. Mohou využívat různá internetová vysílání, jako třeba prostřednictvím našeho webu. V takovém případě je klasická televize skutečně zbytečná.

Jak dlouho sledujeme televizi?

Nyní se pojďme podívat na číslo, které říká, jak dlouho sleduje televizní obrazovku průměrný divák. Nejprve doporučujeme popřemýšlet, jak jste na tom vy. A nyní si tuto hodnotu porovnejte s realitou. Průměrný český divák, který je starší 15 let, sleduje televizi v průměru 3 hodiny a 45 minut. Mluvíme o sledovanosti nikoliv týdenní, ale denní. Jde tedy o celkem výraznou část dne. Když ji porovnáme s minulostí, tak před pěti lety to bylo o 15 minut déle a před deseti lety o 30 minut déle. Co pět let tedy nárůst o čtvrthodinku.

Chceme kvalitní obraz

Jelikož se do popředí stále více dostávají moderní televize nabízející HD technologii, je pochopitelné, že diváci chtějí i kvalitní obraz. HD rozlišení už přijímá 62 procent domácností. V loňském roce to přitom bylo o necelých 10 procent méně. Souvisí to mimo jiné i s faktem, že jenom jedna domácnost z deseti doma nemá plochý televizor. Také stoupá počet domácností, které mají takzvanou chytrou televizi.

Mnoho lidí také potvrzuje, že když nesledují pořad přímo na TV, tak k tomu využívají své chytré telefony, tablety i počítače. A to jak pro puštění videa, tak i pro možnost spustit si program v rámci internetové, tedy dnes už placené televize.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018