Jak sledujeme TV? Stále více

Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte v porovnání s ostatními. Pokud vás zajímá, jak sledujeme TV, přinášíme vám zajímavé statistiky, které vám možná ukážou, že ještě nepatříte do skupiny televizních maniaků.

Televizi má doma většina lidí

Podívejme se nejprve na to, jak je to s vlastnictvím televize. Poslední čísla říkají, že televizi má doma 95 procent domácností. Tam, kde televizi nemají, není stoprocentní jistota, že ji nesledují. Mohou využívat různá internetová vysílání, jako třeba prostřednictvím našeho webu. V takovém případě je klasická televize skutečně zbytečná.

Jak dlouho sledujeme televizi?

Nyní se pojďme podívat na číslo, které říká, jak dlouho sleduje televizní obrazovku průměrný divák. Nejprve doporučujeme popřemýšlet, jak jste na tom vy. A nyní si tuto hodnotu porovnejte s realitou. Průměrný český divák, který je starší 15 let, sleduje televizi v průměru 3 hodiny a 45 minut. Mluvíme o sledovanosti nikoliv týdenní, ale denní. Jde tedy o celkem výraznou část dne. Když ji porovnáme s minulostí, tak před pěti lety to bylo o 15 minut déle a před deseti lety o 30 minut déle. Co pět let tedy nárůst o čtvrthodinku.

Chceme kvalitní obraz

Jelikož se do popředí stále více dostávají moderní televize nabízející HD technologii, je pochopitelné, že diváci chtějí i kvalitní obraz. HD rozlišení už přijímá 62 procent domácností. V loňském roce to přitom bylo o necelých 10 procent méně. Souvisí to mimo jiné i s faktem, že jenom jedna domácnost z deseti doma nemá plochý televizor. Také stoupá počet domácností, které mají takzvanou chytrou televizi.

Mnoho lidí také potvrzuje, že když nesledují pořad přímo na TV, tak k tomu využívají své chytré telefony, tablety i počítače. A to jak pro puštění videa, tak i pro možnost spustit si program v rámci internetové, tedy dnes už placené televize.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019