Jak sledujeme TV? Stále více

Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte v porovnání s ostatními. Pokud vás zajímá, jak sledujeme TV, přinášíme vám zajímavé statistiky, které vám možná ukážou, že ještě nepatříte do skupiny televizních maniaků.

Televizi má doma většina lidí

Podívejme se nejprve na to, jak je to s vlastnictvím televize. Poslední čísla říkají, že televizi má doma 95 procent domácností. Tam, kde televizi nemají, není stoprocentní jistota, že ji nesledují. Mohou využívat různá internetová vysílání, jako třeba prostřednictvím našeho webu. V takovém případě je klasická televize skutečně zbytečná.

Jak dlouho sledujeme televizi?

Nyní se pojďme podívat na číslo, které říká, jak dlouho sleduje televizní obrazovku průměrný divák. Nejprve doporučujeme popřemýšlet, jak jste na tom vy. A nyní si tuto hodnotu porovnejte s realitou. Průměrný český divák, který je starší 15 let, sleduje televizi v průměru 3 hodiny a 45 minut. Mluvíme o sledovanosti nikoliv týdenní, ale denní. Jde tedy o celkem výraznou část dne. Když ji porovnáme s minulostí, tak před pěti lety to bylo o 15 minut déle a před deseti lety o 30 minut déle. Co pět let tedy nárůst o čtvrthodinku.

Chceme kvalitní obraz

Jelikož se do popředí stále více dostávají moderní televize nabízející HD technologii, je pochopitelné, že diváci chtějí i kvalitní obraz. HD rozlišení už přijímá 62 procent domácností. V loňském roce to přitom bylo o necelých 10 procent méně. Souvisí to mimo jiné i s faktem, že jenom jedna domácnost z deseti doma nemá plochý televizor. Také stoupá počet domácností, které mají takzvanou chytrou televizi.

Mnoho lidí také potvrzuje, že když nesledují pořad přímo na TV, tak k tomu využívají své chytré telefony, tablety i počítače. A to jak pro puštění videa, tak i pro možnost spustit si program v rámci internetové, tedy dnes už placené televize.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018