Jak trávit čtvrteční večery? Vydejte se s Miroslavem Vladykou na Stezku Českem

Těšíte se na to, až si v létě projdete křížem krážem Českou republiku a poznáte nová místa? Abyste věděli, kam se vypravit, nenechte si ujít každý čtvrtek dokumentární seriál Stezka Českem.

Co je Stezka Českem?

Abyste mohli ocenit nový dokumentární seriál České televize, který vás zavede do českých luhů a hájů, musíme si nejprve blíže představit Stezku Českem. Tento unikátní projekt vznikl díky partě nadšenců, kteří se spojili s klubem českých turistů. Díky Stezce Českem je skutečně možné poznat celou naši zemi, ale samozřejmě ji nemusíte projít celou, ale vybrat si pouze nějakou její část. Stezka se dělí na severní a jižní větev a každá je tvořena jednotlivými okruhy, které na sebe navazují.

Vydejte se po severní trase

V rámci pořadu Stezka Českem na České televizi se můžete vypravit za krásami Čech a v deseti dílech poznat nejen krásy naší krajiny, ale také se blíže seznámit s historií a pozoruhodnými životními osudy lidí, které Miroslav Vladyka na cestě potká. Protože základní severní část Stezky je rozdělena na 10 částí, můžete se v každém díle těšit na představení jedné její etapy.

Poznávání i sebepoznání

Během chození po krajině nepozná člověk pouze nová místa, ale dojde také na sebepoznání. Diváci se tak mohou těšit i na zajímavé zážitky, o které rozhodně nebude na trase nouze. Cestujte alespoň virtuálně prostřednictvím televizní obrazovky společně s Mirkem Vladykou. Během sledování pořadu Stezka Českem načerpáte inspiraci na svá letní dobrodružství a můžete se rozhodnout, zda budete chtít absolvovat celou trasu, nebo se třeba vypravit jen na jednu její část.

Pořad běží na ČT2 každý čtvrtek po skončení Výborné show, tedy od 20:50. V repríze pak v pondělní podvečer v 18:30. Jestliže vám nějaký díl unikne, můžete se na něj podívat také na stránkách České televize v sekci iVysílání.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024