Jaké novinky chystá Česká televize?

Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co najdeme v programu. Kromě zábavných pořadů nechybí třeba ani dokumenty, nebo sport. A na toto se právě zaměříme, jelikož jde o celkem zajímavé novinky.

Jaké dokumenty Česká televize chystá?

Musíme říci, že celkové číslo vám doslova vyrazí dech. Podle vyjádření České televize se totiž aktuálně připravuje 155 nových projektů, které jsou právě z oblasti dokumentární tvorby. Je tedy vidět, že věrné znázornění minulosti nebo současnosti táhne stále více. Když se podíváme na několik konkrétních ukázek, budou to dokumenty s názvem Kolem Mileny Jesenské, nebo Kdo tady blbne – věnován Radkinu Honzákovi. Zajímavý jistě bude také dokument Miroslav Horníček: Humor není žádná sranda, nebo František Němec 75.

Chystají se i dokumentární filmy

Tedy něco mezi dokumentem a klasickým filmem o konkrétní osobě. Zde si představíme sice jenom jeden, ale rozhodně takový, o kterém je možné říci, že za to skutečně stojí. Je pod ním podepsaná známá režisérka Helena Třeštíková. Ta natočila filmový dokument s názvem Miloš Forman – Cesta ke svobodě. Už název celkem jasně odkrývá samotné téma, kterým bude popis života tohoto známého režiséra.

Myslí se i na sport

Že jsou Češi sportovními fanoušky, o tom není pochyb. Proto se myslí i na toto odvětví. Že se bude vysílat květnové Mistrovství světa v hokeji, to jistě nemusíme připomínat. To už je bráno jako samozřejmost. K tomu se ale pravděpodobně budou přidávat závody Světového poháru, kterého se bude účastnit Ester Ledecká. První už byl odvysílán, a to závod ze švédského Åre. Očekává se však to, že budou získána i další práva na závody této velké naděje. A to třeba v následujících letech. Jelikož je Ester fenomén, může se to České televizi vyplatit i z ekonomického hlediska, jelikož sledovanost by mohla být velmi dobrá.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019