Jaké novinky chystá Česká televize?

Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co najdeme v programu. Kromě zábavných pořadů nechybí třeba ani dokumenty, nebo sport. A na toto se právě zaměříme, jelikož jde o celkem zajímavé novinky.

Jaké dokumenty Česká televize chystá?

Musíme říci, že celkové číslo vám doslova vyrazí dech. Podle vyjádření České televize se totiž aktuálně připravuje 155 nových projektů, které jsou právě z oblasti dokumentární tvorby. Je tedy vidět, že věrné znázornění minulosti nebo současnosti táhne stále více. Když se podíváme na několik konkrétních ukázek, budou to dokumenty s názvem Kolem Mileny Jesenské, nebo Kdo tady blbne – věnován Radkinu Honzákovi. Zajímavý jistě bude také dokument Miroslav Horníček: Humor není žádná sranda, nebo František Němec 75.

Chystají se i dokumentární filmy

Tedy něco mezi dokumentem a klasickým filmem o konkrétní osobě. Zde si představíme sice jenom jeden, ale rozhodně takový, o kterém je možné říci, že za to skutečně stojí. Je pod ním podepsaná známá režisérka Helena Třeštíková. Ta natočila filmový dokument s názvem Miloš Forman – Cesta ke svobodě. Už název celkem jasně odkrývá samotné téma, kterým bude popis života tohoto známého režiséra.

Myslí se i na sport

Že jsou Češi sportovními fanoušky, o tom není pochyb. Proto se myslí i na toto odvětví. Že se bude vysílat květnové Mistrovství světa v hokeji, to jistě nemusíme připomínat. To už je bráno jako samozřejmost. K tomu se ale pravděpodobně budou přidávat závody Světového poháru, kterého se bude účastnit Ester Ledecká. První už byl odvysílán, a to závod ze švédského Åre. Očekává se však to, že budou získána i další práva na závody této velké naděje. A to třeba v následujících letech. Jelikož je Ester fenomén, může se to České televizi vyplatit i z ekonomického hlediska, jelikož sledovanost by mohla být velmi dobrá.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018