Jaké novinky chystá Česká televize?

Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co najdeme v programu. Kromě zábavných pořadů nechybí třeba ani dokumenty, nebo sport. A na toto se právě zaměříme, jelikož jde o celkem zajímavé novinky.

Jaké dokumenty Česká televize chystá?

Musíme říci, že celkové číslo vám doslova vyrazí dech. Podle vyjádření České televize se totiž aktuálně připravuje 155 nových projektů, které jsou právě z oblasti dokumentární tvorby. Je tedy vidět, že věrné znázornění minulosti nebo současnosti táhne stále více. Když se podíváme na několik konkrétních ukázek, budou to dokumenty s názvem Kolem Mileny Jesenské, nebo Kdo tady blbne – věnován Radkinu Honzákovi. Zajímavý jistě bude také dokument Miroslav Horníček: Humor není žádná sranda, nebo František Němec 75.

Chystají se i dokumentární filmy

Tedy něco mezi dokumentem a klasickým filmem o konkrétní osobě. Zde si představíme sice jenom jeden, ale rozhodně takový, o kterém je možné říci, že za to skutečně stojí. Je pod ním podepsaná známá režisérka Helena Třeštíková. Ta natočila filmový dokument s názvem Miloš Forman – Cesta ke svobodě. Už název celkem jasně odkrývá samotné téma, kterým bude popis života tohoto známého režiséra.

Myslí se i na sport

Že jsou Češi sportovními fanoušky, o tom není pochyb. Proto se myslí i na toto odvětví. Že se bude vysílat květnové Mistrovství světa v hokeji, to jistě nemusíme připomínat. To už je bráno jako samozřejmost. K tomu se ale pravděpodobně budou přidávat závody Světového poháru, kterého se bude účastnit Ester Ledecká. První už byl odvysílán, a to závod ze švédského Åre. Očekává se však to, že budou získána i další práva na závody této velké naděje. A to třeba v následujících letech. Jelikož je Ester fenomén, může se to České televizi vyplatit i z ekonomického hlediska, jelikož sledovanost by mohla být velmi dobrá.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018