Jaké novinky chystá Česká televize?

Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co najdeme v programu. Kromě zábavných pořadů nechybí třeba ani dokumenty, nebo sport. A na toto se právě zaměříme, jelikož jde o celkem zajímavé novinky.

Jaké dokumenty Česká televize chystá?

Musíme říci, že celkové číslo vám doslova vyrazí dech. Podle vyjádření České televize se totiž aktuálně připravuje 155 nových projektů, které jsou právě z oblasti dokumentární tvorby. Je tedy vidět, že věrné znázornění minulosti nebo současnosti táhne stále více. Když se podíváme na několik konkrétních ukázek, budou to dokumenty s názvem Kolem Mileny Jesenské, nebo Kdo tady blbne – věnován Radkinu Honzákovi. Zajímavý jistě bude také dokument Miroslav Horníček: Humor není žádná sranda, nebo František Němec 75.

Chystají se i dokumentární filmy

Tedy něco mezi dokumentem a klasickým filmem o konkrétní osobě. Zde si představíme sice jenom jeden, ale rozhodně takový, o kterém je možné říci, že za to skutečně stojí. Je pod ním podepsaná známá režisérka Helena Třeštíková. Ta natočila filmový dokument s názvem Miloš Forman – Cesta ke svobodě. Už název celkem jasně odkrývá samotné téma, kterým bude popis života tohoto známého režiséra.

Myslí se i na sport

Že jsou Češi sportovními fanoušky, o tom není pochyb. Proto se myslí i na toto odvětví. Že se bude vysílat květnové Mistrovství světa v hokeji, to jistě nemusíme připomínat. To už je bráno jako samozřejmost. K tomu se ale pravděpodobně budou přidávat závody Světového poháru, kterého se bude účastnit Ester Ledecká. První už byl odvysílán, a to závod ze švédského Åre. Očekává se však to, že budou získána i další práva na závody této velké naděje. A to třeba v následujících letech. Jelikož je Ester fenomén, může se to České televizi vyplatit i z ekonomického hlediska, jelikož sledovanost by mohla být velmi dobrá.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018