Jaký byl únor z hlediska televizní sledovanosti? Žádné překvapení se nekonalo

Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? České televizi se dařilo v divácké skupině 15+, kde dosáhla v únoru nevyššího podílu. Ten se dostal až nad 31 %, což byl stejný výsledek jako v únoru loňského roku. V prime-time a v kategoriích 15-54 a 15-69 si zase nejlépe vedla televizní skupina Nova.

Stejná situace jako loni

Zároveň se ale žádné z velkých televizních stanic nepodařilo svůj podíl oproti loňskému roku výrazně vylepšit. Alespoň o kousek lépe se vedlo skupině Prima v hlavním vysílacím čase v diváckých kategoriích 15+ a 15-69, kde si meziročně polepšila o 0,2procentního bodu. Není to však žádné výrazné navýšení a televizní stanice se rozhodně nemohou uznale poplácávat po rameni. Na druhou stranu je to ale poměrně pochopitelné – stále více diváků dává přednost sledování zahraničních televizních stanic a české televizní stanice se musí ohánět, aby si diváky udržely.

Fluktuace mezi kanály

Oproti loňskému únoru se tedy mnoho nezměnilo. Mimo výše zmíněného je to i proto, že diváci se v rámci jedné televizní skupiny přesouvají mezi jejími jednotlivými kanály. Zachovávají tedy věrnost jedné televizní stanici, ale podle svého věku nebo zájmů volí různé tematicky zaměřené kanály. Je to patrné i z čísel – v celodenní sledovanosti 15+ se meziročně zvýšil podíl ČT1, ale oproti tomu se snížil podíl ČT sport nebo ČT2. Ve skupině Prima si zase polepšila hlavní stanice, ale oproti loňskému únoru poněkud zaostává stanice Prima Cool. U Novy je to zase naopak – hlavní kanál lehce ztratil, ale kompenzaci poskytly kanály Nova Action a Nova Gold.

Zdá se, že celá řada programových novinek nemá na celkovou sledovanost takový vliv, jak se možná čekalo. Na druhou stranu, české televizní stanice stále mají relativně malou konkurenci a pro každou z nich je jejich divácká základna poměrně stabilní, což je jistě pro vedení společností dobrá zpráva.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020