Jaký byl únor z hlediska televizní sledovanosti? Žádné překvapení se nekonalo

Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? České televizi se dařilo v divácké skupině 15+, kde dosáhla v únoru nevyššího podílu. Ten se dostal až nad 31 %, což byl stejný výsledek jako v únoru loňského roku. V prime-time a v kategoriích 15-54 a 15-69 si zase nejlépe vedla televizní skupina Nova.

Stejná situace jako loni

Zároveň se ale žádné z velkých televizních stanic nepodařilo svůj podíl oproti loňskému roku výrazně vylepšit. Alespoň o kousek lépe se vedlo skupině Prima v hlavním vysílacím čase v diváckých kategoriích 15+ a 15-69, kde si meziročně polepšila o 0,2procentního bodu. Není to však žádné výrazné navýšení a televizní stanice se rozhodně nemohou uznale poplácávat po rameni. Na druhou stranu je to ale poměrně pochopitelné – stále více diváků dává přednost sledování zahraničních televizních stanic a české televizní stanice se musí ohánět, aby si diváky udržely.

Fluktuace mezi kanály

Oproti loňskému únoru se tedy mnoho nezměnilo. Mimo výše zmíněného je to i proto, že diváci se v rámci jedné televizní skupiny přesouvají mezi jejími jednotlivými kanály. Zachovávají tedy věrnost jedné televizní stanici, ale podle svého věku nebo zájmů volí různé tematicky zaměřené kanály. Je to patrné i z čísel – v celodenní sledovanosti 15+ se meziročně zvýšil podíl ČT1, ale oproti tomu se snížil podíl ČT sport nebo ČT2. Ve skupině Prima si zase polepšila hlavní stanice, ale oproti loňskému únoru poněkud zaostává stanice Prima Cool. U Novy je to zase naopak – hlavní kanál lehce ztratil, ale kompenzaci poskytly kanály Nova Action a Nova Gold.

Zdá se, že celá řada programových novinek nemá na celkovou sledovanost takový vliv, jak se možná čekalo. Na druhou stranu, české televizní stanice stále mají relativně malou konkurenci a pro každou z nich je jejich divácká základna poměrně stabilní, což je jistě pro vedení společností dobrá zpráva.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020