Jaký byl únor z hlediska televizní sledovanosti? Žádné překvapení se nekonalo

Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? České televizi se dařilo v divácké skupině 15+, kde dosáhla v únoru nevyššího podílu. Ten se dostal až nad 31 %, což byl stejný výsledek jako v únoru loňského roku. V prime-time a v kategoriích 15-54 a 15-69 si zase nejlépe vedla televizní skupina Nova.

Stejná situace jako loni

Zároveň se ale žádné z velkých televizních stanic nepodařilo svůj podíl oproti loňskému roku výrazně vylepšit. Alespoň o kousek lépe se vedlo skupině Prima v hlavním vysílacím čase v diváckých kategoriích 15+ a 15-69, kde si meziročně polepšila o 0,2procentního bodu. Není to však žádné výrazné navýšení a televizní stanice se rozhodně nemohou uznale poplácávat po rameni. Na druhou stranu je to ale poměrně pochopitelné – stále více diváků dává přednost sledování zahraničních televizních stanic a české televizní stanice se musí ohánět, aby si diváky udržely.

Fluktuace mezi kanály

Oproti loňskému únoru se tedy mnoho nezměnilo. Mimo výše zmíněného je to i proto, že diváci se v rámci jedné televizní skupiny přesouvají mezi jejími jednotlivými kanály. Zachovávají tedy věrnost jedné televizní stanici, ale podle svého věku nebo zájmů volí různé tematicky zaměřené kanály. Je to patrné i z čísel – v celodenní sledovanosti 15+ se meziročně zvýšil podíl ČT1, ale oproti tomu se snížil podíl ČT sport nebo ČT2. Ve skupině Prima si zase polepšila hlavní stanice, ale oproti loňskému únoru poněkud zaostává stanice Prima Cool. U Novy je to zase naopak – hlavní kanál lehce ztratil, ale kompenzaci poskytly kanály Nova Action a Nova Gold.

Zdá se, že celá řada programových novinek nemá na celkovou sledovanost takový vliv, jak se možná čekalo. Na druhou stranu, české televizní stanice stále mají relativně malou konkurenci a pro každou z nich je jejich divácká základna poměrně stabilní, což je jistě pro vedení společností dobrá zpráva.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021