James Bond na japonské misi aneb Žiješ jenom dvakrát

Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní stanice Prima Max připravila pro diváky filmovou lahůdku v podobě filmu Žiješ jenom dvakrát, kde si Jamese Bonda zahrál Sean Connery. Agent Jejího Veličenstva bude tentokrát honit záporáky až v dalekém Japonsku.

Agent královny na japonských ostrovech

Koprodukční snímek Velké Británie a USA z roku 1967 Žiješ jenom dvakrát nese v sobě všechno, co by v sobě dobrodružný film měl mít – napětí, akci i trochu toho sexu pro okořenění děje. Ostatně James Bond je známým svůdníkem žen. Jak se mu ale budou dařit balit cudné Japonky? Příběh světoznámého agenta totiž diváky zavede na japonskou půdu, kde musí vystopovat, kdo nebo co může za to, že na oběžné dráze byla ztracena americká raketa.

Sean Connery v roli Jamese Bonda nezklamal

Co na tom, že některé akční scény mohou na současného diváka působit až směšně. Je ale třeba přihlédnout k době vzniku filmu. Psal se rok 1967 a v té době letecké honičky filmařsky jinak udělat nešly. Přes to všechno je film Žiješ jenom dvakrát jednou z nejpovedenějších bondovek. Možná je to dáno i atraktivním prostředím Japonska, nebo díky hereckému výkonu a mužnému vzezření Seana Conneryho v hlavní roli.

Roli Bloefelda měl hrát Jan Werich

Pohledné japonské Bond girls, příjemná hudba a dobře provedené vesmírné scény jsou to, co diváka připoutají k jeho místo v sedačce, aby celých 117 minut trvající film bez dechu sledoval od začátku do konce.

Na tomto snímku je zajímavé i to, že stačil jen krůček a v roli Blofelda se mohl objevit Jan Werich. Dokonce už odjel na natáčení do Londýna, ale na nátlak ze strany tehdejší KSČ od toho nakonec odstoupil. Přesto se Jan Werich ve filmu mihl, tedy jeho čupřina ve chvíli, kdy se James Bond a Bloefeld poprvé potkávají. Je možné si ji všimnout zpoza otočného křesla.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023