Jednotka intenzivního života bude na ČT2 již tento týden.

Již tento týden se dostane na televizní obrazovky oceňovaný dokument Jednotka intenzivního života. Dokument se zabýva paliativní péčí, které není tématem, o kterém si chtějí lidé povídat. Film natočila režisérka AdélaKomrzýa odehrává se v nemocničním prostředí. Mezi ocenění, které dokument získal, patří například Český lev, Cena české filmové kritiky nebo dvě ceny z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Režisérkasledovala dva roky osudy pacientů na oddělení paliativní péče ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Toto oddělení vzniklo jako jedno z prvních svého druhu v Česku a mělobýt modelovým příkladem dalším nemocničním zařízením. Hlavním prvkem dokumentu jsou intimní rozhovory s pacienty o jejich nemocech, kvalitě života a celkově o životě s těžkou nemocí.

Adéla Komrzýse dala slyšet, že začala film natáčet v době, kdy jí provázely velké strachy a úzkosti z možné ztráty. Ne, že by za dobu natáčení a výroby dokumentu přestala mít strach, nicméně jí setkání s lékaři a jejich pacienty svým způsobem osvobodilo. Dokonce díky této hluboké vnitřní zkušenosti i péči paliativního týmu mohla vědomě a dobře prožít odchod své babičky.

Na důležitost tohoto tématu upozornila i producentka snímku VěreKrincvajová. Ta říká, že jde o vhled do těžkého tématu, které je ale podané s hlubokou lidskostí. Dále popsala, jak vypadala projekce v Karlových Varech. Když prý film viděli první diváci v rámci karlovarského festivalu, prakticky nikdo po projekcích neopouštěl sál a diskuze trvaly téměř stejně jako samotný film. Prokázalo se tedy, že tvůrci odvážně otevřeli podstatné otázky, které se nakonec týkají všech, a je potřeba se jimi zabývat.

Film mohou diváci vidět v televizní premiéře 3. května ve 21:40 na ČT2 nebo v repríze 4. května v 17:05 také na ČT2.

Aktuálně v tv světě
TV ČT1 připravuje nový komediální film s názvem Velká premiéra. Film bude poprvé v kině 21.7.2022. Tento film režíruje ..
25.05.2022
Seriál Chlap je vysílán na TV Nova každý čtvrtek od 20:20. První díl byl vysílán 10.3. Každý díl se odvysílá znovu ..
22.05.2022
Mixxxer show jede na Óčko TV už od roku 2012, jedná se o klasickou talkshow s hosty, ve většině případů se jedná o ..
17.05.2022
V tomto roce vyšla další sezona show Farmář hledá ženu, aktuálně bylo odvysíláno 7 dílů. Tato show se vysílá a ..
15.05.2022
Již od 10. května mohou diváci sledovat na televizi Nova novou řadu oblíbené reality show Utajený šéf. V této reality ..
08.05.2022
Již tento týden se dostane na televizní obrazovky oceňovaný dokument Jednotka intenzivního života. Dokument se zabýva ..
05.05.2022
Od 27. dubna se na obrazovky stanice Nova Fun dostane nová skečová show s názvem První dobrá.Tuto show vytvořili čtyři ..
01.05.2022
Minulé pondělí byl státní svátek, na večerním programu tak byla mimo jiné i pohádka. I přesto nejvyšší sledovanost ..
29.04.2022
Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a ..
23.04.2022
Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky ..
20.04.2022