Kabelovky mají problém s Ligou mistrů

Fotbalová Liga mistrů je zejména u fanoušků z řad pánské populace velice oblíbeným programem. Ukazuje se ale, že kabelové televize ji nebudou moci vysílat. V České republice má totiž na vysílání těchto fotbalových přenosů práva pouze O2 a Česká televize. Společnost O2 dala tuto věc k Městskému soudu v Praze, který nyní vydal předběžné opatření, podle kterého nesmí tyto přenosy nikdo poskytovat divákům nelegálně.

Městský soud zakázal šíření

Firma UPC, která je největším kabelovým operátorem u nás, už se podle toho zařídila. V průběhu vysílání přenosů zůstává jejich obrazovka černá. „Městský soud v Praze vydal předběžné opatření, na jehož základě jsme nuceni zdržet se šíření přímých přenosů vysílání zápasů UEFA Champions League na všech programech s výjimkou programů vysílaných Českou televizí,“ uvádí mluvčí UPC David Frodl. Přesněji se to týká například programů Jednotka, Dvojka, ORF a ZDF.  Kromě UPC se ale problém dotkne třeba i satelitní televize Skylink a také menších kabelových televizí.

O2 má exkluzivní práva

Za O2 se k této otázce vyjádřil David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností. „Exkluzivní práva na vysílání Ligy mistrů jsme koupili pro naše zákazníky, kterým tím přinášíme unikátní službu a obsah, který nikde jinde neuvidí,“ říká. Práva O2 na Ligu mistrů jsou skutečně široká. Operátor může odvysílat sedm zápasu v úterý a osm ve středu. U České televize jsou práva omezenější. Může odvysílat jeden přímý přenos v úterý.

Porušovatelům zákazu hrozí žaloba

Duroň zároveň upozorňuje, že televize, které navzdory soudnímu opatření budou přenosy vysílat, porušují práva UEFA i teritoriální práva O2. Proto jim hrozí žaloby ze strany majitelů těchto práv, tedy O2 a České televize. Ti se mohou soudit o náhradu škod, která by se pohybovala v řádu až milionů korun.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018