Kajínek: Český thriller o jednom z nejznámějších vězňů

Petr Jákl je bývalý reprezentant v judu a také český producent, režisér, kaskadér a příležitostný herec. Aktuálně zaměstnává diváky svým třetím filmem Žižka. Jeho režijní prvotinou je thriller Kájínek z roku 2010, který do svého programu zařadila televizní stanice Nova Cinema. Už podle názvu je možné tipovat, že film pojednává o Jiřím Kajínkovi, jemuž se podařilo uprchnout z vězení Mírov.

Jáklova režijní prvotina

Český film Kajínek vrací diváky do atmosféry na počátku 90. let minulého století, kdy se začal u nás budovat nový demokratický řád. Práva na zfilmování Kajínkova příběhu má sám režisér Petr Jákl. Původně film režírovat neměl, ale shodou okolností se stalo, že usedl na režisérskou židli a pustil se do svého režijního debutu. Natáčelo se i ve vězení na Mírově a Borech. Scény ze soudní síně se odehrály na půdě Okresního soudu v Mladé Boleslavi.

V hlavní roli Kajínek

Děj filmu Kajínek diváky zavádí do českého kriminálního podsvětí a do světa organizovaného zločinu. Hlavní postavou je Jiří Kajínek (jehož zahrál Konstantin Lavroněnko), odsouzený z vraždy podnikatele Pernera a jeho osobního strážce Klempára a odpykávající si svůj doživotní trest na Mírově. O jeho vině ale i po letech panují pochybnosti.

Jeho případu se ujímá mladá advokátka Pokorová v podání Tatiany Dykové, která je odhodlána najít důkazy, které by umožnily kauzu Kajínek opět otevřít. Postupně odhaluje prorůstání zločinu do státní správy a je stále zřejmější, že dosáhnout obnovy případu bude velmi složité. Věci dostanou nečekaný spád až tehdy, když se Kajínkovi podaří uprchnout z vězení Mírov.

Zajímavosti o filmu Kajínek

Ve snímku Kajínek si zahráli i bratři Vladimír Dlouhý a Michal Dlouhý. Během celého filmu se ani v jedné scéně nepotkají. Pro Vladimíra to byla jeho poslední filmová role. V červnu 2010 zemřel na rakovinu. Herci, obsazení ve filmu, pocházeli z pěti zemí. Snímek je kvůli některým drsným scénám přístupný až od osmnácti let. Na 3. ročníku festivalu Film policier de Liége v Belgii získal film Kajínek cenu v kategorii nejlepší film.

Aktuálně v tv světě
Příznivci operního dramatického umění se mohou těšit na záznam představení opery Aida ze Salcburského festivalu. ..
27.11.2022
Petr Jákl je bývalý reprezentant v judu a také český producent, režisér, kaskadér a příležitostný herec. Aktuálně ..
24.11.2022
Herec Eddie Murphy je známý především díky svým poměrně střeleným komediálním rolím, jimiž si získal celosvětovou ..
20.11.2022
Voda je základem pro život na zemi. Jejím zdrojem jsou na planetě také řeky. K těm největším patří Brahmaputra, o ..
15.11.2022
Televizní stanice Nova Cinema pravidelně do svého vysílání zařazuje i snímky s hororovou tématikou. Patří mezi ně film ..
13.11.2022
ČT2 se zaměřuje na přemýšlivého diváka, který se nespokojí se sledováním nekonečných televizních seriálů a ..
10.11.2022
Téma letadel a létání je vděčným námětem pro filmové zpracování napínavého příběhu. Dá se toho vytěžit ..
06.11.2022
Na sobotní večer připravila televizní stanice Nova Cinema lahůdku pro milovníků filmů s válečnou tématikou. Snímek ..
03.11.2022
V životě často o osudu rozhodují okamžiky. Platí to i pro George Elsera, jehož statečný čin se stal námětem ..
31.10.2022
Ačkoliv je televize Prima Love zaměřená především na filmy s romantickou tématikou, nic jí nebrání v tom, aby do ..
30.10.2022