Kanál ČT art představil soutěžní show z klasické hudby

Mezinárodní hudební show Virtuosos odstartovala v pátek 27. listopadu 2020 na kanálu ČT art. Představuje mladé umělce, kteří se věnují klasické hudbě. Jedná se již o šestou řadu soutěže, která byla vysílána v Maďarsku.

Pět zúčastněných zemí

Nyní se v rámci poslední řady show Virtuosos představují mladí umělci ze všech čtyř zemí náležejících do Visegrádské čtyřky, tedy mladé talenty z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska a k nim přibylo navíc ještě Srbsko. Virtuosos V4+ běží každý pátek na ČT art od 20:40 hodin. Podle zakladatelky soutěže Marianny Pellerové je jejím posláním především nacházet mladé hudební talenty a umožnit jim další rozvoj. Také jde o snahu seznámit televizní diváky s krásou klasické hudby a vším, co s tím souvisí. Například představit i známé hudební skladatele pocházející z dané země, ale i o památky s hudbou spojené.

Nechybí ani Domingo

Soutěží se v průběhu čtyř dílů, přičemž každý díl má svého super porotce pocházející z mezinárodního prostoru. Jedná se o například o herečku Coco Konigovou, dále hudebního skladatele a producenta Gabriela Prokofjeva, který je vnukem slavného Sergeje Prokofjeva, dále ruský houslista Maxim Vengerov. Jako host i super porotce se objevil i slavný operní tenor Plácido Domingo. Dále byla členem poroty i Gabriela Boháčová, která je uměleckou ředitelkou Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov a zároveň také hudební producentkou. Soutěžících je celkem 20, vždy z každé účastnické země pocházejí čtyři a z nich vzejde jeden z pěti vítězů. Natáčí se v Budapešti a moderátorské duo tvoří známá polská moderátorka Iva Nowakowska a Němec Gottschalk.  Show má dosah až 70 milionů sledujících, což je dáno právě spoluprací všech čtyř zemí Visegrádské čtyřky a Srbska.

Aktuálně v tv světě
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021
Počínaje nedělním večerem 31. ledna 2021 chystá Česká televize žhavou novinku z kriminální branže. Jde o nový ..
26.01.2021
Televizní kanály a jejich vedení už dávno dobře ví, jak důležitá je provázanost a vzájemná podpora televizního ..
22.01.2021