Kdo je generálním ředitelem České televize?

Není to tak dávno, kdy jsme vás informovali jak o tom, že současnému řediteli České televize vyprší mandát, stejně jako to není tak dávno, co jsme vás informovali o vypsaném a také o prováděném výběrovém řízení. To je aktuálně už ukončeno a tak je zcela jasné, kdo se stal vítězem. I když kandidátů, kteří by byli celkem dobří, bylo poměrně dost, musíme říci, že vyhrát mohl zcela pochopitelně jenom jeden jediný. A kdo to byl? Petr Dvořák. Ano, stejný člověk, kterému mandát vypršel a kterému se podařilo post vedoucí osoby ve výběrovém řízení obhájit.

Na dalších 6 let

Na jak dlouho je vlastně mandát ředitele v České televizi? Je to doba poměrně dlouhá, jelikož trvá celých 6 let – tedy pokud nenastane něco skutečně mimořádného. Pokud vás zajímá, od kdy přesně začne tento mandát, tak ono datum je 1. října 2017. Samotná změna ředitele bude skutečně jednoduchá, jelikož půjde jenom o administrativní krok a tak není třeba bát se jakýchkoliv výrazných změn. Jak si jistě velmi dobře sami dopočítáte, mandát tomuto novému řediteli bude končit na podzim roku 2023. Je zajímavé také to, že pokud ve funkci vydrží alespoň dva roky, bude se moci pyšnit prvenstvím v souvislosti s tím, že jde o jednoho z nejdéle sloužících ředitelů v rámci ČT. Přeskočí tak dosavadního vítěze, Jiřího Janečka, který vedl televizi od roku 2003 do roku 2011.

Přichází se zajímavým projektem

Pokud se máme podívat na jeho zajímavost, je nutné zmínit jeho název, který zní #CT2023. Pod tímto názvem funguje i web, kde se je možné na něho také podívat. Zajímavostí programu je hlavně to, že se nezapomíná na inovace související s dobou, ale zároveň je spojený s tím, že by se nemělo měnit to, co je osvědčené a daná věc by měla i nadále plynout. Ve zkratce to znamená stálá podpora úspěšné tvorby a také snaha přinášet divákům mnoho novinek, a to jenom v rámci produkce pořadů.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018