Kdo je generálním ředitelem České televize?

Není to tak dávno, kdy jsme vás informovali jak o tom, že současnému řediteli České televize vyprší mandát, stejně jako to není tak dávno, co jsme vás informovali o vypsaném a také o prováděném výběrovém řízení. To je aktuálně už ukončeno a tak je zcela jasné, kdo se stal vítězem. I když kandidátů, kteří by byli celkem dobří, bylo poměrně dost, musíme říci, že vyhrát mohl zcela pochopitelně jenom jeden jediný. A kdo to byl? Petr Dvořák. Ano, stejný člověk, kterému mandát vypršel a kterému se podařilo post vedoucí osoby ve výběrovém řízení obhájit.

Na dalších 6 let

Na jak dlouho je vlastně mandát ředitele v České televizi? Je to doba poměrně dlouhá, jelikož trvá celých 6 let – tedy pokud nenastane něco skutečně mimořádného. Pokud vás zajímá, od kdy přesně začne tento mandát, tak ono datum je 1. října 2017. Samotná změna ředitele bude skutečně jednoduchá, jelikož půjde jenom o administrativní krok a tak není třeba bát se jakýchkoliv výrazných změn. Jak si jistě velmi dobře sami dopočítáte, mandát tomuto novému řediteli bude končit na podzim roku 2023. Je zajímavé také to, že pokud ve funkci vydrží alespoň dva roky, bude se moci pyšnit prvenstvím v souvislosti s tím, že jde o jednoho z nejdéle sloužících ředitelů v rámci ČT. Přeskočí tak dosavadního vítěze, Jiřího Janečka, který vedl televizi od roku 2003 do roku 2011.

Přichází se zajímavým projektem

Pokud se máme podívat na jeho zajímavost, je nutné zmínit jeho název, který zní #CT2023. Pod tímto názvem funguje i web, kde se je možné na něho také podívat. Zajímavostí programu je hlavně to, že se nezapomíná na inovace související s dobou, ale zároveň je spojený s tím, že by se nemělo měnit to, co je osvědčené a daná věc by měla i nadále plynout. Ve zkratce to znamená stálá podpora úspěšné tvorby a také snaha přinášet divákům mnoho novinek, a to jenom v rámci produkce pořadů.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018