Kdo je generálním ředitelem České televize?

Není to tak dávno, kdy jsme vás informovali jak o tom, že současnému řediteli České televize vyprší mandát, stejně jako to není tak dávno, co jsme vás informovali o vypsaném a také o prováděném výběrovém řízení. To je aktuálně už ukončeno a tak je zcela jasné, kdo se stal vítězem. I když kandidátů, kteří by byli celkem dobří, bylo poměrně dost, musíme říci, že vyhrát mohl zcela pochopitelně jenom jeden jediný. A kdo to byl? Petr Dvořák. Ano, stejný člověk, kterému mandát vypršel a kterému se podařilo post vedoucí osoby ve výběrovém řízení obhájit.

Na dalších 6 let

Na jak dlouho je vlastně mandát ředitele v České televizi? Je to doba poměrně dlouhá, jelikož trvá celých 6 let – tedy pokud nenastane něco skutečně mimořádného. Pokud vás zajímá, od kdy přesně začne tento mandát, tak ono datum je 1. října 2017. Samotná změna ředitele bude skutečně jednoduchá, jelikož půjde jenom o administrativní krok a tak není třeba bát se jakýchkoliv výrazných změn. Jak si jistě velmi dobře sami dopočítáte, mandát tomuto novému řediteli bude končit na podzim roku 2023. Je zajímavé také to, že pokud ve funkci vydrží alespoň dva roky, bude se moci pyšnit prvenstvím v souvislosti s tím, že jde o jednoho z nejdéle sloužících ředitelů v rámci ČT. Přeskočí tak dosavadního vítěze, Jiřího Janečka, který vedl televizi od roku 2003 do roku 2011.

Přichází se zajímavým projektem

Pokud se máme podívat na jeho zajímavost, je nutné zmínit jeho název, který zní #CT2023. Pod tímto názvem funguje i web, kde se je možné na něho také podívat. Zajímavostí programu je hlavně to, že se nezapomíná na inovace související s dobou, ale zároveň je spojený s tím, že by se nemělo měnit to, co je osvědčené a daná věc by měla i nadále plynout. Ve zkratce to znamená stálá podpora úspěšné tvorby a také snaha přinášet divákům mnoho novinek, a to jenom v rámci produkce pořadů.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018