Kdo je generálním ředitelem České televize?

Není to tak dávno, kdy jsme vás informovali jak o tom, že současnému řediteli České televize vyprší mandát, stejně jako to není tak dávno, co jsme vás informovali o vypsaném a také o prováděném výběrovém řízení. To je aktuálně už ukončeno a tak je zcela jasné, kdo se stal vítězem. I když kandidátů, kteří by byli celkem dobří, bylo poměrně dost, musíme říci, že vyhrát mohl zcela pochopitelně jenom jeden jediný. A kdo to byl? Petr Dvořák. Ano, stejný člověk, kterému mandát vypršel a kterému se podařilo post vedoucí osoby ve výběrovém řízení obhájit.

Na dalších 6 let

Na jak dlouho je vlastně mandát ředitele v České televizi? Je to doba poměrně dlouhá, jelikož trvá celých 6 let – tedy pokud nenastane něco skutečně mimořádného. Pokud vás zajímá, od kdy přesně začne tento mandát, tak ono datum je 1. října 2017. Samotná změna ředitele bude skutečně jednoduchá, jelikož půjde jenom o administrativní krok a tak není třeba bát se jakýchkoliv výrazných změn. Jak si jistě velmi dobře sami dopočítáte, mandát tomuto novému řediteli bude končit na podzim roku 2023. Je zajímavé také to, že pokud ve funkci vydrží alespoň dva roky, bude se moci pyšnit prvenstvím v souvislosti s tím, že jde o jednoho z nejdéle sloužících ředitelů v rámci ČT. Přeskočí tak dosavadního vítěze, Jiřího Janečka, který vedl televizi od roku 2003 do roku 2011.

Přichází se zajímavým projektem

Pokud se máme podívat na jeho zajímavost, je nutné zmínit jeho název, který zní #CT2023. Pod tímto názvem funguje i web, kde se je možné na něho také podívat. Zajímavostí programu je hlavně to, že se nezapomíná na inovace související s dobou, ale zároveň je spojený s tím, že by se nemělo měnit to, co je osvědčené a daná věc by měla i nadále plynout. Ve zkratce to znamená stálá podpora úspěšné tvorby a také snaha přinášet divákům mnoho novinek, a to jenom v rámci produkce pořadů.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018