Kirk Douglas v hlavní roli westernu Muž bez hvězdy na České televizi

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na americkém Dalekém západě si vždy najdou své fanoušky. Nabízejí totiž klaďase i záporáky a obvykle napínavý a dobrodružný děj, který diváka přiková do sedačky, v níž při sledování děje sedí. Takový je i americký film Muž bez hvězdy z roku 1955, který vypráví o tulákovi bez jasného cíle, jenž se nechá najímat jako honák dobytka. Do svého vysílání ho zařadila ČT2.

Neohrožený honák s neutuchající energií

Americkému herci Kirku Douglasovi seděly role tvrdých, osamělých chlápků, kteří se snaží uhájit svou pravdu proti přesile zloduchů. Ve snímku Muž bez hvězdy si zahrál zkušeného kovboje, jenž učí mladšího kolegu, co je život.

Oba přijmou práci honáků u bohaté majitelky farmy ve Wyomingu, která se musí vypořádat se svými závistivými sousedy, jimž se zachtělo jejích pozemků a dobytka. Napínavý děj nabízí divákům zábavu stejně jako romantiku. Obojí v takovém množství, aby snímek nenudil.

Kůň jako filmová hvězda

Ve své době se stal snímek Muž bez hvězdy úspěšným kasovním trhákem, a to i díky oblíbenému Kirku Douglasovi. Pro něho to byl jeden z prvních filmů, které natočil prostřednictvím své vlastní produkční společnosti. Ve filmu nejen hraje, ale také zpívá a hraje na banjo. Diváci tedy mohou posoudit jeho hudební vlohy.

Děj se sice odehrává ve Wyomingu, natáčelo se však v jihokalifornském Cornejo Valley. Jednu z důležitých rolí odehrál i kůň, na kterém Kirk Douglas jako Dempsey Rae ve snímku jezdil. Kůň se jmenoval Pie a zahrál si asi v sedmnácti westernech.

Jestliže byste se chtěli podívat na lokomotivu, která se objevuje na začátku filmu, je k vidění v San Jose Historical Museum. Rekvizitáři ji museli do filmu trochu upravit, aby vypadala jako lokomotiva z doby starého západu. Jinak totiž byla lokomotiva Southern Pacific Railroad 1215 postavena v roce 1913.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024