Kirk Douglas v hlavní roli westernu Muž bez hvězdy na České televizi

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na americkém Dalekém západě si vždy najdou své fanoušky. Nabízejí totiž klaďase i záporáky a obvykle napínavý a dobrodružný děj, který diváka přiková do sedačky, v níž při sledování děje sedí. Takový je i americký film Muž bez hvězdy z roku 1955, který vypráví o tulákovi bez jasného cíle, jenž se nechá najímat jako honák dobytka. Do svého vysílání ho zařadila ČT2.

Neohrožený honák s neutuchající energií

Americkému herci Kirku Douglasovi seděly role tvrdých, osamělých chlápků, kteří se snaží uhájit svou pravdu proti přesile zloduchů. Ve snímku Muž bez hvězdy si zahrál zkušeného kovboje, jenž učí mladšího kolegu, co je život.

Oba přijmou práci honáků u bohaté majitelky farmy ve Wyomingu, která se musí vypořádat se svými závistivými sousedy, jimž se zachtělo jejích pozemků a dobytka. Napínavý děj nabízí divákům zábavu stejně jako romantiku. Obojí v takovém množství, aby snímek nenudil.

Kůň jako filmová hvězda

Ve své době se stal snímek Muž bez hvězdy úspěšným kasovním trhákem, a to i díky oblíbenému Kirku Douglasovi. Pro něho to byl jeden z prvních filmů, které natočil prostřednictvím své vlastní produkční společnosti. Ve filmu nejen hraje, ale také zpívá a hraje na banjo. Diváci tedy mohou posoudit jeho hudební vlohy.

Děj se sice odehrává ve Wyomingu, natáčelo se však v jihokalifornském Cornejo Valley. Jednu z důležitých rolí odehrál i kůň, na kterém Kirk Douglas jako Dempsey Rae ve snímku jezdil. Kůň se jmenoval Pie a zahrál si asi v sedmnácti westernech.

Jestliže byste se chtěli podívat na lokomotivu, která se objevuje na začátku filmu, je k vidění v San Jose Historical Museum. Rekvizitáři ji museli do filmu trochu upravit, aby vypadala jako lokomotiva z doby starého západu. Jinak totiž byla lokomotiva Southern Pacific Railroad 1215 postavena v roce 1913.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023