Kolik toho skutečně víte o svém partnerovi? Známí neznámí vám otevřou oči

V roce 2016 natočil italský režisér Paolo Genovese poutavý snímek Naprostí cizinci. V tom usedne ke stolu parta přátel a společně zažijí skutečně nezapomenutelnou noc. Právě tento film inspiroval hned několik dalších tvůrců a vznikla řada remaků. Mimo jiné i ten československý v režii Zuzany Mariankové.

Jedna nevinná hra může zničit nejedno přátelství

Nastává Silvestr a parta přátel se sejde v pražském bytě a společně se chystají zasednout ke stolu a oslavit příchod Nového roku. Vše nasvědčuje tomu, že se bude jednat o příjemný a zábavný večer, ale pouze do okamžiku, než se rozhodnout zahrát si nevinnou hru. Ta spočívá v tom, že všechny mobilní telefony položí doprostřed stolu, nechají zapnuté zvuky a všechny SMS zprávy přečtou nahlas a každý hovor dají na hlasitý odposlech. Koneckonců, všichni jsou přeci dlouholetí přátelé a nemají mezi sebou tajemství. Nebo snad ano?

Kolik toho o svých přátelích a partnerovi skutečně víte?

V komediálním dramatu Známí neznámí vyvstává zcela jednoznačná otázka – kolik toho o sobě skutečně víme? Přestože upřímnost je ceněná, jsou to právě tajemství, která pomáhají udržovat letitá přátelství a funkční vztahy. Než vás s přáteli napadne zahrát si stejnou hru, podívejte se nejprve na to, jak by to mohlo dopadnout.

Zajímavosti o filmu

Postavu Filipa, kterou ztvárnil Tomáš Měcháček, měl původně hrát Vojtěch Kotek. Těsně před natáčením měl ale autonehodu, kvůli které skončil dokonce v nemocnici. Natáčení muselo začít bez něj a byl nahrazen právě Mecháčkem.

 

Přestože dialogy jsou téměř totožné s těmi v originální italské verzi, konec filmu byl v československé verzi mírně pozměněn.

 

O to, kdo získá práva na film na území Česka a Slovenska, se sváděla ohromná bitva. Nakonec ji vyhrálo duo Petra Jarchovského a Zuzany Mariankové.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024