Komisař Montalbano řeší kriminální případy na půdě krásné a slunné Sicílie

Česká televize vysílá italský kriminální seriál Komisař Montalbano, který k televizi přitáhne zejména milovníky detektivek. U nich totiž mohou relaxovat a přemýšlet společně s vyšetřovateli, kdo tak asi může být vrahem. A když se k tomu připojí ještě nádherné scenérie, co více si přát pro chvíle odpočinku?

Za zločinem na prosluněnou Sicílii

Seriál Komisař Montalbano se začal vysílat v roce 1999 první sérií. Do roku 2021 vyprodukovali jeho italští tvůrci hned patnáct sérií. Práce to ale nebyla tak moc náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednotlivé série mají totiž maximálně po 4 epizodách a někdy ani to ne.

Jejich děj vás zavede do fiktivního městečka Vigata na Sicílii, ve kterém kriminální případy vyšetřuje pravověrný Sicilan – komisař Salvo Montalbano. K ruce má tým kolegů a také externí spolupracovníky – švédskou přítelkyni Ingrid, novináře Nicolu, patologa doktora Pasquana i svou kuchařku a hospodyni Adelinu. Salvo Montalbano má mimořádně vyvinutý smysl pro spravedlnost a jeho vášní je dobré jídlo, pití a četba knih.

Luca Zingaretti jako Salvo Montalbano

Komisaře Montalbana stvořil spisovatel Andrea Camilleri, který patří mezi nejznámější současné italské autory. Díky němu získal řadu italských i mezinárodních literárních cen. I naši čtenáři se s komisařem mohli setkat, protože Camilleriho knihy byly přeloženy i do češtiny.

Hlavní role komisaře Montalbana se ujal italský herec a režisér Luca Zingaretti, který si hned získal televizní diváky. Jeho Salvo srší vtipem, a když do toho zasvítí sicilské slunce, tak je to zcela něco jiného než věčně depresivní detektivky ze Skandinávie. Kdo hledá relaxaci a pohodu, tak se u italského seriálu nudit rozhodně nebude. Role komisaře Montalbana přinesla Lucu Zingarettimu největší slávu a úspěch. Sám se režijně podílel na některých dílech seriálu.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023