Konference Digimedia 2018 a DVB-T2? Očekává se prohlášení velkých hráčů

Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale naopak pro toho, koho zajímají různé plány televizí. A my musíme říci, že ta letošní, tedy Digimedia 2018 by měla být konferencí poměrně zajímavou. Důvodem je především to, že se zde očekává vyjádření dvou největších komerčních hráčů, tedy TV Prima a také TV Nova.

Vyjádření ohledně DVB-T2

O co by se mělo primárně jednat? Jde o vysílací standard označovaný jako DVB-T2, kam jednotlivé televize postupně přechází. Jde o nevyhnutelný krok, který se dotkne i některých domácností – v souvislosti s anténou a také set-top-boxem. Co však musíme také říci, to je fakt, že jak Nova, tak ani Prima se ještě nijak oficiálně nevyjádřily v tom směru, jak budou v daném postupném přechodu pokračovat a co mají v plánu. A to by měla poodhalit právě konference Digimedia 2018.

Jak je to nyní?

Postup obou televizí je nyní v podstatě stejný. Jelikož už existuje takzvaná přechodová síť DVB-T2, tak právě na ni postupně přesouvají své kanály. Jedná se o postup, který zatím realizuje většina televizí. Tím se lidem už otevírají možnosti, jak si mohou kanály v DVB-T2 naladit a také si je vyzkoušet.

Jak to může být?

Co konkrétně zajímá širokou veřejnost, to je pochopitelně celková budoucnost, která je s danými přechody spojena. Konkrétně mluvíme o dvou věcech. První je ta, k jakému datu dojde k tomu, že Nova a Prima přesunou vše na DVB-T2 a na starším pozemním vysílání DVB-T vše vypnout.

Druhá otázka je spojena s tím, jak to bude s programovou nabídkou. A to s ohledem na tom, zda se ta současná kompletně přesune, nebo dojde k tomu, že s některou bude spojena tato nezbytná migrace, zatímco jiná se následně umístí do oblasti placeného vysílání. Tedy na vysílání kabelové, satelitní, nebo stále populárnější vysílání internetové.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018