Konference Digimedia 2018 a DVB-T2? Očekává se prohlášení velkých hráčů

Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale naopak pro toho, koho zajímají různé plány televizí. A my musíme říci, že ta letošní, tedy Digimedia 2018 by měla být konferencí poměrně zajímavou. Důvodem je především to, že se zde očekává vyjádření dvou největších komerčních hráčů, tedy TV Prima a také TV Nova.

Vyjádření ohledně DVB-T2

O co by se mělo primárně jednat? Jde o vysílací standard označovaný jako DVB-T2, kam jednotlivé televize postupně přechází. Jde o nevyhnutelný krok, který se dotkne i některých domácností – v souvislosti s anténou a také set-top-boxem. Co však musíme také říci, to je fakt, že jak Nova, tak ani Prima se ještě nijak oficiálně nevyjádřily v tom směru, jak budou v daném postupném přechodu pokračovat a co mají v plánu. A to by měla poodhalit právě konference Digimedia 2018.

Jak je to nyní?

Postup obou televizí je nyní v podstatě stejný. Jelikož už existuje takzvaná přechodová síť DVB-T2, tak právě na ni postupně přesouvají své kanály. Jedná se o postup, který zatím realizuje většina televizí. Tím se lidem už otevírají možnosti, jak si mohou kanály v DVB-T2 naladit a také si je vyzkoušet.

Jak to může být?

Co konkrétně zajímá širokou veřejnost, to je pochopitelně celková budoucnost, která je s danými přechody spojena. Konkrétně mluvíme o dvou věcech. První je ta, k jakému datu dojde k tomu, že Nova a Prima přesunou vše na DVB-T2 a na starším pozemním vysílání DVB-T vše vypnout.

Druhá otázka je spojena s tím, jak to bude s programovou nabídkou. A to s ohledem na tom, zda se ta současná kompletně přesune, nebo dojde k tomu, že s některou bude spojena tato nezbytná migrace, zatímco jiná se následně umístí do oblasti placeného vysílání. Tedy na vysílání kabelové, satelitní, nebo stále populárnější vysílání internetové.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018