Konference Digimedia 2018 a DVB-T2? Očekává se prohlášení velkých hráčů

Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale naopak pro toho, koho zajímají různé plány televizí. A my musíme říci, že ta letošní, tedy Digimedia 2018 by měla být konferencí poměrně zajímavou. Důvodem je především to, že se zde očekává vyjádření dvou největších komerčních hráčů, tedy TV Prima a také TV Nova.

Vyjádření ohledně DVB-T2

O co by se mělo primárně jednat? Jde o vysílací standard označovaný jako DVB-T2, kam jednotlivé televize postupně přechází. Jde o nevyhnutelný krok, který se dotkne i některých domácností – v souvislosti s anténou a také set-top-boxem. Co však musíme také říci, to je fakt, že jak Nova, tak ani Prima se ještě nijak oficiálně nevyjádřily v tom směru, jak budou v daném postupném přechodu pokračovat a co mají v plánu. A to by měla poodhalit právě konference Digimedia 2018.

Jak je to nyní?

Postup obou televizí je nyní v podstatě stejný. Jelikož už existuje takzvaná přechodová síť DVB-T2, tak právě na ni postupně přesouvají své kanály. Jedná se o postup, který zatím realizuje většina televizí. Tím se lidem už otevírají možnosti, jak si mohou kanály v DVB-T2 naladit a také si je vyzkoušet.

Jak to může být?

Co konkrétně zajímá širokou veřejnost, to je pochopitelně celková budoucnost, která je s danými přechody spojena. Konkrétně mluvíme o dvou věcech. První je ta, k jakému datu dojde k tomu, že Nova a Prima přesunou vše na DVB-T2 a na starším pozemním vysílání DVB-T vše vypnout.

Druhá otázka je spojena s tím, jak to bude s programovou nabídkou. A to s ohledem na tom, zda se ta současná kompletně přesune, nebo dojde k tomu, že s některou bude spojena tato nezbytná migrace, zatímco jiná se následně umístí do oblasti placeného vysílání. Tedy na vysílání kabelové, satelitní, nebo stále populárnější vysílání internetové.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018