Kráčející skála. HIT Dwayne Johnsona, kterým si získal přezdívku The Rock

Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. Dwayne Johnson se v roli Chrise Vaughna vrací do rodného města, aby zde opět nastolil pořádek.

Prostý venkovský život se proměnil v drogy a násilí

Když odjížděl Chris Vaughn do armády, nechal za zády své rodné město i pevné vazby s přáteli z dětství. Po návratu zjistil, že je vše jinak, než jak to tu zanechal. Město je plné drog, prostituce a násilí. Chris do města přináší opět zákon a nastoluje pořádek i v těch nejtemnějších uličkách. Nepotřebuje k tomu nic víc než své odhodlání a kus trámu (režisér původně trval na baseballové pálce), který je pro Dwayne Johnsona s jeho postavou jako párátko. Podaří se mu vrátit město do původních kolejí?

Už nikdy jinak. Dwayne “The Rock” Johnson je legenda

Snímek byl natolik úspěšný, že už přezdívka “The Rock” herci zůstala mezi širším publikem. Původně se jednalo o přezdívku, kterou používal během své kariéry ve wrestlingu. Do té doby ji pod ním znali pouze fanoušci tohoto sportu.

Kráčející skála v režii Kevina Braye nastartovala Dwaynovu kariéru. Po řadě dalších úspěšných rolí, kdy ho výrazně proslavila série Rychle a zběsile, se zařadil mezi přední hrdiny akčních filmů jako je Vin Diesel a komedií po boku Marka Wahlberka.

Kevin Bray stvořil legendu, aby odešel k seriálům

Čekali byste, že po tomhle kultovním úspěchu se stane Kevin Bray režisérem dalších kultovních filmů. Kromě několika dalších režisérských počinů včetně Krvavé hranice však zůstal u seriálové tvorby. Podepsal se pod několik dílů Boje o moc, Hříšníků a řady dalších projektů. Jeho posledním filmovým počinem zůstalo Manželství na kšeft s Bryanem Greenbergem a Michelle LaBret v hlavních rolích.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024