Královna cyklistiky Tour de France odstartovala. Co letošní 111. ročník přinese a kde sledovat přímé přenosy z jednotlivých etap?

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny prestižnímu závodu Tour de France. Ten byl letos zahájen 29. června 2024. Kdo si na konci závodu odnese trofej a stane se nejlepším jezdcem zatím není jasné, ale rozhodně to bude skvělá podívaná. Kde najdete veškeré informace a co o letošním ročníku musíte vědět?

Pocta pirátovi a změna dojezdového města

Letošní 111. ročník Tour de France hned v úvodu vzdal poctu slavnému cyklistovi, kterému se přezdívalo Il pirata. První etapa totiž končila v italském městečku Rimini, kde před dvaceti lety, 14. února 2004, Marco Pantani zemřel. Přestože byl usvědčen z dopingu, fanoušci ho stále uznávají jako cyklistického boha. Pojďme se ale od první etapy přesunout rovnou do té poslední. Dojezd letošní Tour se totiž kvůli přípravám na LOH nebude konat v Paříži, nýbrž v přímořském městečku Nice na Azurovém pobřeží.

4 země, 3 tisíce kilometrů a nejvyšší vrcholy nebudou chybět

Ani letos nebude Tour de France procházkou růžovou zahradou a na jezdce je připraveno 21 náročných etap a vzdálenost okolo tří a půl tisíce kilometrů. Na trase, která vede čtyřmi státy, samozřejmě nechybí zajímavá místa a ty nejvyšší vrcholy. Který tým si s jejich zdoláváním poradí nejlépe a kolik jezdců ze závodu odstoupí?

Komentátoři České televize jsou připraveni

O veškerém dění z Tour de France budou fanoušky cyklistiky informovat moderátoři ze studia České televize. Chybět samozřejmě nebude Tomáš Jílek. K němu se letos přidají slavná jména, například Peter Sagan či Leopold König.

 

Veškeré přímé přenosy i záznamy jednotlivých etap je možné sledovat na stanicích ČT sport a ČT sport Plus. Případně pak i zpětně na stránkách České televize.

Aktuálně v tv světě
Jak s jistotou poznáte, že přišlo léto? Přece podle toho, že se na obrazovce České televize objeví Vinnetou a Old ..
14.07.2024
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024