Kriminálka Montpellier: Na televizní stanici Prima vás vyšetřování zločinů zavede na jih Francie

Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od každodenních starostí. Většinou se zde neřeší problémy současného světa, ale mrtvoly, vraždy a krádeže. Montpellier je osmé největší město ve Francii a univerzitní centrum s univerzitou, založenou už ve středověku. K tomu si přičtěte atraktivní exteriéry města a sympatické hlavní hrdiny a máte o důvod více tento francouzský seriál sledovat.

Když musíte spolupracovat s bývalým manželem

Seriál Kriminálka Montpellier (v původním znění s názvem Tandem) vypráví o inspektorce Solerové. Ta byla přeložena k policejní jednotce kapitána Marchala do jihofrancouzského Montpellier. Kromě toho, že je to její nový šéf, tak ji k němu pojí blízké vztahy z minulosti. Jedná se totiž o jejího bývalého manžela, se kterým má dvě děti v pubertální věku. A tak kromě pracovních povinnosti musejí oba ještě zvládat i péči o ně, což znamená, že často spolu tráví i čas po práci.

Šesté sérií, při kterých se nudit nebudete

Kriminálku Montpellier režíroval Jérémie Marcus podle svého konceptu, na kterém spolupracoval s Jean-Marcem Rudnicki. Pilotní díly se natáčely přímo ve městě Montpellier a v jeho okolí už v roce 2015. Na televizní obrazovku se poprvé dostaly o rok později, a to na stanici France 3. A protože se divákům zalíbily, televize si objednala hned celou desetidílnou sérii.

V hlavních rolí se objeví Astrid Veillon jako inspektorka Léa Solerová a Stéphane Blancafort jako kapitán Paul Marchal. Do roku 2022 vzniklo už šest sérií po dvanácti epizodách, takže diváci na televizní stanici Prima, která seriál zařadila do svého vysílání, se mají na co těšit.

Zajímavosti o seriálu Kriminálka Montpellier

Televizní štáb jednotlivé díly seriálu natáčel ve městě Montpellier, zejména v Montcalm Parku, v bývalých prostorech pěchotní školy. Natáčení 5. série začala tři dny před lockdownem z důvodu koronavirové pandemie, takže muselo být na nějaký čas zastaveno. Pokračovat se mohlo zase až v červnu 2020.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023