Kriminální seriál Labyrint se dočká pokračování

V pondělí 19. října 2015 nabídla Česká televize svým divákům poslední díl krimiseriálu Labyrint, který se setkal s jejich velkým ohlasem. Průměrná sledovanost jednotlivých dílů seriálu činila více než milion diváků, což je na našem mediálním trhu úctyhodné číslo, za které by se rozhodně nemusela stydět jakákoli komerční televize. Je proto samozřejmé, že televize chce navázat na tento úspěch.  Navíc není od věci podotknout, že vysokou sledovanost měly jednotlivé díly i na webu, kde si pustilo 300 tisíc diváků.

Novou řadu připravuje osvědčený tým

Právě kvůli velké úspěšnosti projektu nyní Česká televize chystá jeho pokračování. Vše je ale teprve na začátku. Tvůrci se vrhli nejprve do přípravy literární předlohy nové druhé řady seriálu. Potěšující je, že na ní pracuje tým ve stejném složení, v jakém tvořil první řadu.  Nové detektivní příběhy proto vymýšlí scénárista Petr Hudský, režie se opět ujme Jiří Strach.

Vrah se inspiruje obrazem

Brněnské televizní studio, které za projektem stojí, ústy vedoucí programu Jiřiny Budíkové potvrzuje, že i v budoucnu všechny díly seriálu spojí jeden hlavní motiv a nebude chybět ani známý styl vyprávění. První řada Labyrintu mapovala pátrání po vrahovi, kterého k činům navedl obraz Posledního soudu od Hieronyma Bosche.  Jedná se o kombinaci detektivky a thrilleru. Natáčení probíhalo v období únor-červen letošního roku, a sice v Brně a blízkém okolí. Hlavní roli si zahrál Jiří Langmajer, dále se zde objevili známí herci Zuzana Kanócz nebo Stanislav Majer.

Další želízko v ohni

Popularita žánru krimi seriálů v televizi neklesá, právě naopak. I komerční televize aktuálně přichází s dalšími projekty. TV Nova přinesla seriál Atentát jako pokračování Expozitury. Česká televize ale má ještě další želízko v ohni, od pondělí 19. října 2015 vysílá Místo zločinu Plzeň.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018