Která televizní stanice byla v květnu nejsledovanější?

Každodenní soutěž o největší sledovanost vyhrává skoro vždycky Nova Group – tedy televizní stanice skupiny Nova, které zahrnují TV Nova, Nova 2,  Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International. V květnu ale došlo ke změně této situace a prvenství si získaly stanice České televize. Nejvyššího podílů ze všech ostatních televizních stanic dosáhla díky růstu sledovanosti stanice ČT sport.

Televizní stanice na českém trhu

Na českém trhu se můžeme setkat s celkem šesti skupinami televizních stanic. O prvenství se perou stanice Nova Group, FTV Prima a ČT. Další tři televizní stanice jsou už jen na okraji trhu a tvoří je skupina Barrandov TS, Stanice O a Atmedia. Z hlediska sledovanosti se zjišťuje, jaká byla sledovanost po celý den a v prime time. Zohledňují se přitom tři věkové skupiny diváků:

  • 15 +,
  • 15-54,
  • 15-64.

Kterou skupinu ČT vyhrála?

V kategorii 15+, celý den, dosáhla skupina stanic České televize v květnu 32,46 % sledovanosti. Taková míra sledovanosti znamená rozdíl oproti předchozímu roku dvě procenta. Sledovanost v tomto roce byla tedy o 2 % vyšší. Důvodem vítězství byla zvýšená sledovanost stanice ČT sport, o kterou se zasloužilo Mistrovství světa v hokeji. Sledovanost tohoto programu vystoupala až na 9 %. Skupina stanic České televize dosáhla nejvyšší míry sledovanosti také v květnu v hlavním vysílacím čase v kategorii 15+.

Nova Group ale také slaví vítězství

Skupina televizních stanic České televize ale nevyhrála na celé čáře. Například v kategorii 15-54 zvítězila opět skupina stanic Nova. Také Prima FTV nemusí zcela zoufat – oproti loňskému roku se její podíl sledovanosti za květen zvýšil. Stejně na tom je také zastupitelství Atmedia. Na poli poražených se oproti loňskému roku staví skupina Barrandov, ta už je ale na pokles sledovanosti zvyklá. Květnová ztráta je tak nižší než v předešlých měsících.

 

Aktuálně v tv světě

Mistrovství světa v atletice, které se letos uskuteční od 13. do 21. září 2025 a ..

10.09.2025

Jsou vaší slabostí vztahové reality show? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu - ..

09.09.2025
Na konci srpna proběhlo zasedání Rady ČT, na němž nový generální ředitel České televize Hynek Chudárek představil ..
04.09.2025
První série detektivní hry o život, která vychází z oblíbené táborové hry Městečko Palermo, si rozhodně vybudovala ..
02.09.2025
Když v roce 2008 vzal kina útokem letní film s hudbou kapely ABBA, málokdo tušil, o jaký hit se bude jednat. O deset let ..
27.08.2025
Již v sobotu 30. srpna 2025 zamíří na Primu první díl nového seriálu Mladá krev. Na co se můžete v 16 dílech ..
26.08.2025

Podzim se blíží a další televize představila divákům svůj program. Na jaké novinky se ..

25.08.2025
S nadcházejícím podzimem se jednotlivé televize předhánějí v nabídce zajímavých pořadů a nových seriálů. Televize ..
19.08.2025
Podzimní programové schéma ČT se nese v duchu hesla všechny barvy podzimu. Nabídka pořadů je totiž skutečně pestrá, ..
14.08.2025
Letní reality show Farma Česko je u konce a na televizních obrazovkách tak bude prostor pro další. Tentokrát se bude jednat ..
13.08.2025