Která televizní stanice byla v květnu nejsledovanější?

Každodenní soutěž o největší sledovanost vyhrává skoro vždycky Nova Group – tedy televizní stanice skupiny Nova, které zahrnují TV Nova, Nova 2,  Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International. V květnu ale došlo ke změně této situace a prvenství si získaly stanice České televize. Nejvyššího podílů ze všech ostatních televizních stanic dosáhla díky růstu sledovanosti stanice ČT sport.

Televizní stanice na českém trhu

Na českém trhu se můžeme setkat s celkem šesti skupinami televizních stanic. O prvenství se perou stanice Nova Group, FTV Prima a ČT. Další tři televizní stanice jsou už jen na okraji trhu a tvoří je skupina Barrandov TS, Stanice O a Atmedia. Z hlediska sledovanosti se zjišťuje, jaká byla sledovanost po celý den a v prime time. Zohledňují se přitom tři věkové skupiny diváků:

  • 15 +,
  • 15-54,
  • 15-64.

Kterou skupinu ČT vyhrála?

V kategorii 15+, celý den, dosáhla skupina stanic České televize v květnu 32,46 % sledovanosti. Taková míra sledovanosti znamená rozdíl oproti předchozímu roku dvě procenta. Sledovanost v tomto roce byla tedy o 2 % vyšší. Důvodem vítězství byla zvýšená sledovanost stanice ČT sport, o kterou se zasloužilo Mistrovství světa v hokeji. Sledovanost tohoto programu vystoupala až na 9 %. Skupina stanic České televize dosáhla nejvyšší míry sledovanosti také v květnu v hlavním vysílacím čase v kategorii 15+.

Nova Group ale také slaví vítězství

Skupina televizních stanic České televize ale nevyhrála na celé čáře. Například v kategorii 15-54 zvítězila opět skupina stanic Nova. Také Prima FTV nemusí zcela zoufat – oproti loňskému roku se její podíl sledovanosti za květen zvýšil. Stejně na tom je také zastupitelství Atmedia. Na poli poražených se oproti loňskému roku staví skupina Barrandov, ta už je ale na pokles sledovanosti zvyklá. Květnová ztráta je tak nižší než v předešlých měsících.

 

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019