Která televizní stanice byla v květnu nejsledovanější?

Každodenní soutěž o největší sledovanost vyhrává skoro vždycky Nova Group – tedy televizní stanice skupiny Nova, které zahrnují TV Nova, Nova 2,  Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International. V květnu ale došlo ke změně této situace a prvenství si získaly stanice České televize. Nejvyššího podílů ze všech ostatních televizních stanic dosáhla díky růstu sledovanosti stanice ČT sport.

Televizní stanice na českém trhu

Na českém trhu se můžeme setkat s celkem šesti skupinami televizních stanic. O prvenství se perou stanice Nova Group, FTV Prima a ČT. Další tři televizní stanice jsou už jen na okraji trhu a tvoří je skupina Barrandov TS, Stanice O a Atmedia. Z hlediska sledovanosti se zjišťuje, jaká byla sledovanost po celý den a v prime time. Zohledňují se přitom tři věkové skupiny diváků:

  • 15 +,
  • 15-54,
  • 15-64.

Kterou skupinu ČT vyhrála?

V kategorii 15+, celý den, dosáhla skupina stanic České televize v květnu 32,46 % sledovanosti. Taková míra sledovanosti znamená rozdíl oproti předchozímu roku dvě procenta. Sledovanost v tomto roce byla tedy o 2 % vyšší. Důvodem vítězství byla zvýšená sledovanost stanice ČT sport, o kterou se zasloužilo Mistrovství světa v hokeji. Sledovanost tohoto programu vystoupala až na 9 %. Skupina stanic České televize dosáhla nejvyšší míry sledovanosti také v květnu v hlavním vysílacím čase v kategorii 15+.

Nova Group ale také slaví vítězství

Skupina televizních stanic České televize ale nevyhrála na celé čáře. Například v kategorii 15-54 zvítězila opět skupina stanic Nova. Také Prima FTV nemusí zcela zoufat – oproti loňskému roku se její podíl sledovanosti za květen zvýšil. Stejně na tom je také zastupitelství Atmedia. Na poli poražených se oproti loňskému roku staví skupina Barrandov, ta už je ale na pokles sledovanosti zvyklá. Květnová ztráta je tak nižší než v předešlých měsících.

 

Aktuálně v tv světě
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019
Televize Prima se rozhodla uvést na televizní obrazovky nový detektivní seriál. V současné době je Einstein, jak se ..
13.10.2019
ČT již dříve avizovala uvedení nových seriálů na televizní obrazovky. Od září se tak můžeme dívat na seriál Sever ..
10.10.2019
Rádi sledujete pořady na kanálech Prima Cool nebo Prima Love? Pak vás jistě potěší to, že Prima již zveřejnila svůj ..
06.10.2019
Jste milovníkem kvalitního basketbalu? Pak budete z této novinky nadšení. Nova totiž prodloužila své vysílací práva na ..
02.10.2019
Dosavadní moderátorka TV Nova Markéta Fialová se přesouvá ke konkurenci. Nastoupí do zpravodajského projektu CNN Prima ..
29.09.2019
Zaujal vás první zářijovou neděli nový pořad Příběhy českých zločinů na TV Nova? Od 23. září už byste jej ale na ..
25.09.2019
StarDance patří mezi jedny z nejdéle vysílaných pořadů, které můžete na obrazovkách vidět. Česká televize již 12. ..
22.09.2019
Moderátorka Markéta Fialová je dlouholetou tváří TV Nova a jistě ji znáte ze zpráv na této stanici, ale například i ..
19.09.2019