Která televizní stanice byla v květnu nejsledovanější?

Každodenní soutěž o největší sledovanost vyhrává skoro vždycky Nova Group – tedy televizní stanice skupiny Nova, které zahrnují TV Nova, Nova 2,  Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International. V květnu ale došlo ke změně této situace a prvenství si získaly stanice České televize. Nejvyššího podílů ze všech ostatních televizních stanic dosáhla díky růstu sledovanosti stanice ČT sport.

Televizní stanice na českém trhu

Na českém trhu se můžeme setkat s celkem šesti skupinami televizních stanic. O prvenství se perou stanice Nova Group, FTV Prima a ČT. Další tři televizní stanice jsou už jen na okraji trhu a tvoří je skupina Barrandov TS, Stanice O a Atmedia. Z hlediska sledovanosti se zjišťuje, jaká byla sledovanost po celý den a v prime time. Zohledňují se přitom tři věkové skupiny diváků:

  • 15 +,
  • 15-54,
  • 15-64.

Kterou skupinu ČT vyhrála?

V kategorii 15+, celý den, dosáhla skupina stanic České televize v květnu 32,46 % sledovanosti. Taková míra sledovanosti znamená rozdíl oproti předchozímu roku dvě procenta. Sledovanost v tomto roce byla tedy o 2 % vyšší. Důvodem vítězství byla zvýšená sledovanost stanice ČT sport, o kterou se zasloužilo Mistrovství světa v hokeji. Sledovanost tohoto programu vystoupala až na 9 %. Skupina stanic České televize dosáhla nejvyšší míry sledovanosti také v květnu v hlavním vysílacím čase v kategorii 15+.

Nova Group ale také slaví vítězství

Skupina televizních stanic České televize ale nevyhrála na celé čáře. Například v kategorii 15-54 zvítězila opět skupina stanic Nova. Také Prima FTV nemusí zcela zoufat – oproti loňskému roku se její podíl sledovanosti za květen zvýšil. Stejně na tom je také zastupitelství Atmedia. Na poli poražených se oproti loňskému roku staví skupina Barrandov, ta už je ale na pokles sledovanosti zvyklá. Květnová ztráta je tak nižší než v předešlých měsících.

 

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020