Kultovní americký muzikál Pomáda na televizní stanici Prima Max

Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. Vznikl na základě divadelní hry nezaměstnaného herce Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Její příběh je poměrně jednoduchý, ovšem podbarvený nezapomenutelnými melodiemi i výkony hlavních protagonistů.

Taková to byl letní láska

Děj muzikálu, zasazený do 50. let minulého století, nás zavede do prostředí střední školy, kam se po prázdninách  vrací i Danny Zucco, jeden ze studentů. Setkává se tu se svými spolužáky, jimž vypráví o své letní lásce, kterou prožil. Jaké je ale jeho překvapení, když se z nově příchozí studentky Sandy vyklube právě ona. Jenže jejich láska v novém, školním prostředí nějak nemá šanci na život.

Idoly mladé generace

John Travolta a Olivia Newton-Johnová se díky tomuto muzikálu stali novými idoly tehdejší mladé generace. Časopis Empire zařadil film Pomáda mezi 500 největších filmů všech dob. Zároveň je ho možné považovat za jeden ze sta nejlepších romantických filmů a za komerčně nejúspěšnější filmový muzikál. I když se doba posunula a tehdejší účesy a móda jsou dávno out, tak téma lásky zůstává věčné. Navíc je podpořeno velmi nápaditým ztvárněním, kulisami a pochopitelně také písněmi, z nichž se staly hity, jež se hrají dodnes.

Zajímavosti o muzikálu Pomáda

O hlavní roli Dannyho se ucházeli také herci Richard Gere a Patrick Swayze. Získal ji nakonec John Travolta, který přesvědčil svými pěveckými schopnostmi. Sám nazpíval i chytlavou píseň Greased Lightning. Ostatně hned několik písní z tohoto filmu dobylo světové hudební hitparády. Studenti by měli být ve věku do 19 let, protože se jednalo o střední školu. Hercům v té době bylo ale o něco více let – John Travolta měl při natáčení 24 let, Olivia Newton-John 29 let. Muzikál Pomádu předcházela masivní reklamní kampaň, jež vyšla na 5 milionů dolarů. Tedy více než samotné natáčení filmu.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024