Kultovní americký muzikál Pomáda na televizní stanici Prima Max

Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. Vznikl na základě divadelní hry nezaměstnaného herce Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Její příběh je poměrně jednoduchý, ovšem podbarvený nezapomenutelnými melodiemi i výkony hlavních protagonistů.

Taková to byl letní láska

Děj muzikálu, zasazený do 50. let minulého století, nás zavede do prostředí střední školy, kam se po prázdninách  vrací i Danny Zucco, jeden ze studentů. Setkává se tu se svými spolužáky, jimž vypráví o své letní lásce, kterou prožil. Jaké je ale jeho překvapení, když se z nově příchozí studentky Sandy vyklube právě ona. Jenže jejich láska v novém, školním prostředí nějak nemá šanci na život.

Idoly mladé generace

John Travolta a Olivia Newton-Johnová se díky tomuto muzikálu stali novými idoly tehdejší mladé generace. Časopis Empire zařadil film Pomáda mezi 500 největších filmů všech dob. Zároveň je ho možné považovat za jeden ze sta nejlepších romantických filmů a za komerčně nejúspěšnější filmový muzikál. I když se doba posunula a tehdejší účesy a móda jsou dávno out, tak téma lásky zůstává věčné. Navíc je podpořeno velmi nápaditým ztvárněním, kulisami a pochopitelně také písněmi, z nichž se staly hity, jež se hrají dodnes.

Zajímavosti o muzikálu Pomáda

O hlavní roli Dannyho se ucházeli také herci Richard Gere a Patrick Swayze. Získal ji nakonec John Travolta, který přesvědčil svými pěveckými schopnostmi. Sám nazpíval i chytlavou píseň Greased Lightning. Ostatně hned několik písní z tohoto filmu dobylo světové hudební hitparády. Studenti by měli být ve věku do 19 let, protože se jednalo o střední školu. Hercům v té době bylo ale o něco více let – John Travolta měl při natáčení 24 let, Olivia Newton-John 29 let. Muzikál Pomádu předcházela masivní reklamní kampaň, jež vyšla na 5 milionů dolarů. Tedy více než samotné natáčení filmu.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023