Kultovní Demolition Man Marca Brambilla povstane z kryokomory

Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se vrací na obrazovky. Dnes již klasika, která má stále co nabídnout.

Kryovězení, Sylvester Stallone a záporák Wesley Snipes

Jména, které zná každý. Tehdy již kultovní Sylvester Stallone, známý nejen díky roli Rockyho, se ve snímku Demolition Man postaví v roli seržanta Johna Spartana na stranu klaďasů, aby čelil Wesleymu Snipesovi v roli cynického vraha Simona Phoenixe. Vše se však otočí, když je neprávem obviněn a poslán do kryovězení. Nepomůžou mu ani tisíce zatčených grázlů. Z vězení ho dostane teprve útěk samotného Simona Phoenixe a pověření ho opět dopadnout. Svět, do kterého se Spartan probudí, však není tím, který si pamatoval.

Doba se změnila, ale aktuálnost některých témat přetrvala

Film možná vznikl v roce 1993, ale nezestárl zdaleka tolik, jak bychom čekali. Témata, kterým se věnuje, jsou stále aktuální. Seržanta John Spartan se probudí do světa, který se sice snaží být lepším, ale úplně se mu to nedaří. Zmizela živočišnost, lidé omezili fyzický kontakt a stali se “slušňáky”. Co však nedomysleli je jakási oploštělost od základů samotného lidství. Lidé věnují pozornost všemu, co je podle nich může udělat lepším, ale zapomínají na skutečné hodnoty, kterými jsou opravdovost a obyčejné lidské sdílení.

Marco Brambilla, autor jediného filmového hitu

Umělec, kterého na post režiséra doporučil sám David Fincher, když odřekl kvůli vytížení jinými projekty. Po úspěchu Demolition Mana však Marco Brambilla odešel z Hollywoodu se slovy, že je film více o marketingu než o samotném tvůrčím procesu. Dnes se věnuje především trojrozměrným zobrazovacím technologiím ve videoartu a vystavuje po celém světě.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024