Let Fénixe: Prima Cool přidala do svého vysílání strhující drama o záchraně posádky z havarovaného letadla

Téma letadel a létání je vděčným námětem pro filmové zpracování napínavého příběhu. Dá se toho vytěžit zajímavý příběh, případně čerpat ze skutečných událostí. Vždyť letadla neustále padají a lidé se ocitají v nebezpečných situacích. O tom ostatně vypráví i americký snímek Let Fénixe z roku 2004, jehož režie se ujal John Moore.

Drsná příroda a boj o holý život

Děj filmu diváka zavede někam do mongolské pouště na pokusný ropný vrt, kde pracuje skupina zaměstnanců petrolejářské firmy. Když dostane příkaz vrt opustit, nikdo z nich netuší, co je bude na palubě letadla čekat. Prudká bouře způsobí, že letadlo havaruje a přeživší pasažéři se ocitnou někde uprostřed pouště Gobi. Jak ale zjistí, nejsou v ní tak zcela opuštěni, a možná jim hrozí i jiné nebezpečí než jen smrt hladem a žízní. Zásoby vody a jídla se rychle tenčí a ve dne je horko, že by se dalo krájet. Zapeklitá situace se dramatizuje.

Remake filmu z roku 1965

Americký film Let Fénixe je předělávkou filmu z roku 1965 a ničem si v něm nezadá. Jedná se o dobře natočené dobrodružné drama s perfektními hereckými výkony. V novém zpracování Dennis Quaid má stále na to, abychom mu uvěřili jeho postavu drsného týpka. Skvělý je také Giovanni Ribisi jako šílený blázen a diváci si užijí i herectví Hugha Laurieho. Hodně se povedlo filmařům natočit pád letadla stejně jako působivou přestřelku s pašeráky. Výborná kamera je doplněna dobře zvolenými hudebními motivy.

Namibie jako poušť Gobi

Režisér John Moore si pro natáčení ze tří zamýšlených lokací nakonec vybral Namibii, která si ve filmu zahrála na poušť Gobi. Kromě ní uvažoval ještě o filmování v Austrálii nebo Maroku. V původním snímku z roku 1965 se děj odehrával na poušti Sahara. Diváky možná překvapí, že letadlo Phoenix ve filmu nelétalo, zastoupil ho rádiem řízený laminátový model.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023