Léto na ČT? Hlavně starší pořady

Letní období je v rámci televizního vysílání vždy považováno za dobu, která rozhodně nepřináší nic nového. Tedy výjimky se objevují, ale většinou se jedná pouze o recyklování starších pořadů. A jinak tomu není ani v případě naší veřejnoprávní televize, tedy České televize. Ta svou nabídku pro největší škálu diváků soustředí na kanál ČT 1. A jak jste si jako pozorní diváci mohli během prvních prázdninových dnů všimnout, rozhodně sáhla hluboko do minulosti.

Co vás během prázdnin čeká?

A když mluvíme skutečně o dávné minulosti, rozhodně nepřeháníme. Stačí se jenom podívat na to, co je v rámci hlavního vysílacího času na obrazovkách v pondělí a středu vysíláno. Už letmým pohledem bystrý divák zjistí, že se jedná o sérii kriminálních příběhů, která nese název Malý pitaval z velkého města. Nutno říci, že dospělý divák zná jistě řadu dílů zpaměti. Přesto je seriál velkým lákadlem, a to proto, že je s ním spojen i fakt, že většina dílů je inspirována pravdivými událostmi. I to samozřejmě přidává na celkové atraktivitě. Potěší ale i zajímavé herecké obsazení. A rok výroby? 1982.

Lze jít ještě dále do minulosti

Rozhodně to ale není to nejstarší, co Česká televize v rámci prázdninového schématu v hlavním vysílacím čase uvede. Těšit se jako diváci totiž můžete také na neméně oblíbený seriál, jehož počátek se začal psát už v roce 1977. Ani dnes ale neztrácí pro mnoho diváků na atraktivitě. A o co se jedná? O oblíbený pořad Nemocnice na kraji města. I zde hraje hlavní roli zajímavé nemocniční prostředí a dobré herecké obsazení.

Do světa dostihových koní

Ani tímto však veřejnoprávní televize nekončí s osvěžováním historických kousků. Dalším, který můžeme vidět, je seriál Dobrá voda. Ten pochází stejně jako Pitaval z roku 1982. Čtveřici nejstarších uzavírá méně známý seriálový pořad Velké sedlo, který je z roku 1985. Vysílán je v neděli dopoledne.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018